ב"ה מוצאי ש"ק, י" תמוז תשע"ח | 23.06.18
צילום: חיים צח, לע"מ
נתניהו בביהכנ"ס באוסטרליה: "מצדיע לקהילה היהודית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו יחד עם ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול ורעייתו, השתתפו באירוע עם הקהילה היהודית בבית הכנסת המרכזי בסידני ● באירוע נכחו חברי הקהילה ורב בית-הכנסת שליח הרבי הרב לוי וולף ● אתר חב"ד-'שטורעם' מגיש חלק מדבריו של רוה"מ בנאומו לאחר קבלת הפנים החמה לה זכה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
מדברי ראש הממשלה נתניהו בבית הכנסת בראשות שליח הרבי הרב לוי וולף בסידני:

"תודה לכם. אני מבקש להביא לכולכם ברכות מירושלים, בירתנו הנצחית שלעולם לא תחולק שוב".

"אני מבקש להודות לראש הממשלה מלקולם טרנבול על קבלת הפנים המדהימה שהוא ורעייתו לוסי העניקו לי, לשרה ולכל פמלייתנו. אין למדינת ישראל ידיד טוב יותר.

"זה כבוד להיות ראש הממשלה הישראלי הראשון שמבקר באוסטרליה. אני חייב לומר שאני מקווה שהביקור הבא לא ייקח עוד 68 שנים. אני מסכים לחלוטין עם מלקולם טרנבול שהקשרים בין אנשים, היכולת להיפגש, לראות האחד את השני, לשמוע האחד את השני, לשוחח האחד עם השני, היא חיונית.

"אני מבקש להצדיע לקהילה היהודית הזאת, שהיא מחויבת באופן יוצא מן הכלל למדינת ישראל, לעם היהודי. אתם הוכחתם זאת שוב ושוב ואתם מוכיחים זאת כאן היום. אני חושש שתהיה לנו בעיה עם הקהילה היהודית במלבורן, אבל נשמור את זה כבר לביקור הבא. הם אנשים מדהימים, ואתם אביריה הנאמנים של הברית בינינו.

"ישראל ואוסטרליה הן שתי דמוקרטיות תוססות. זה לא משהו שמובן מאליו. ישראל היא מגדלור של חירות, של סובלנות, של קידמה באזור מאוד חשוך שאני מקווה ומאמין שישתנה, כיוון שמדינות ערביות רבות מבינות שישראל אינה אויבת שלהם, אלא בת ברית חיונית במאמץ לבלום את הברבריות המאיימת על כולנו.

"לפני כמה ימים ביקרתי את הקהילה היהודית בסינגפור. ישנה קהילה יהודית בסינגפור. זוהי קהילה מדהימה.

"לפני כמה חודשים ביקרתי יהודים בקזחסטאן ואזרבייג'ן, שתי מדינות מוסלמיות. הם שרו שירים יהודיים במדינות מוסלמיות. זה סוג הדו-קיום והסובלנות שהיינו רוצים לראות בכל מקום. המנהגים היהודיים משתנים, אבל רוח עמנו היא אוניברסלית, וישנה שאלה שרבים שואלים: איך ייתכן שהיהודים שרדו? מהו סוד ההישרדות שלהם וההצלחה שלהם?

"ובכן, ראיתי זאת כאשר נבחרתי לראשונה לראשות הממשלה וביקרתי במדינה קטנה, סין, ונשיא סין, מנהיג סין באותם ימים, ג'יאנג זמין, אמר לי: אני מעריץ גדול של העם היהודי. עניתי: "אנחנו, העם היהודי, איבדנו את אדמתנו ונפוצנו לארבע קצוות תבל, ובמהלך 2,000 השנים האחרונות הייתה לנו שאיפה אחת – לשוב למולדתנו ההיסטורית, לשקם את חיינו, לבנות מדינה משל עצמנו, להגדיר את עתידנו המשותף, לשלוט בגורלנו שלנו.

בסוף דבריו אמר נתניהו:
"אנחנו חלק מכם, אתם חלק מאתנו. תודה רבה על קבלת הפנים החמה. והשנה בירושלים, יחד עם ראש הממשלה טרנבול בבאר שבע, נשיג סוס עבור כל אחד ואחת מכם".
כ"ו בשבט תשע"ז