ב"ה יום רביעי, ד' סיון תשפ" | 27.05.20
שבת הפנסאים השנתית. גלריה ראשונה
שבת הפנסאים השנתית. גלריה ראשונה צילום: חיים טויטו, שטורעם.נט
השבת השנתית של 'חיילי צבאות השם' בארה"ק ■ דיווח וגלריה ראשונה

אלף חיילים, מאות מפקדים ושבת אחת שטרם נראתה: המפגשים והתפילות, הניגונים והסעודות, הסיורים והמשימות, השיעורים וההתוועדויות, והשיא: ה'באנקט' המפואר שהתקיים במוצ"ש ● ביממה הקרובה נגיש לכם כאן ב'שטורעם' רצף דיווחים וגלריות מהשבת השנתית של ילדי חב"ד בישראל שהתקיימה בכפר של הרבי ● שבת הפנסאים - כתבה ראשונה >>>
מערכת שטורעם
כפר 'צבאות השם'

עשר בבוקר של יום שישי. כפר חב"ד ערוך לקבלתם של אלף 'חיילי צבאות השם'. צוות ההפקה עמל מזה ימים על הכנת המקום לקליטתם של החיילים. ההפתעות והחידושים בולטים מכל פינה, כיכר ההפתעות, האוהל הענק, שלטי חוצות מרשימים. הכפר שינה את פניו.

כיכר ההפתעות

כיכר הפתעות ענקית נבנתה במרכז הכפר. למעלה ממאה אריזות הפתעה מפוזרים בשטח הכיכר, הבלונים תלויים סביב בהרמוניה צבעונית ומרהיבה, גורמים לפקקי ענק של נהגים העוצרים לצלם את המחזה. שלט ענק הניצב במרכז הכיכר מכריז כי במאה אריזות ההפתעה תזכה הפלוגה המנצחת של שבת צבאות השם.

אולם התפילות

ובינתיים בזאל ישיבת תומכי תמימים המרכזית, הזאל הגדול מוסב לאולם תפילות ענק, המוכן לקליטתם של למעלה מאלף חיילים ומאתיים חמישים אנשי הצוות. מאות הכסאות מסודרים בקפידה בחלוקה מסודרת של שישה טורים ישרים, ערוכים לחלוקת ששת פלוגות החיילים.

אוהל הסעודות

סמוך לבית אגודת חסידי חב"ד - 770, ניצב מחצות הלילה הקודם אוהל ענק, פרוס על שטח עצום של למעלה מאלף מטרים מרובעים, עמודי תאורה רחבים זקופים לארכו ובמרכזו במת ענק הנמתחת לאורך מחציתו של האוהל. עשרות רבות של ערמות כסאות עומדים הכן לקראת פריסתם סביב טורי השולחנות.

בצמוד, עומד על מקומו אוהל המטבח המוקם גם הוא על מנת לספק את אלפי המנות המיועדים לחיילים העתידים למלא את האוהל גדול הממדים.

שלטי הענק

בשעות הלילה המאוחרות עמלו חברי צוות מיוחד להכין את פני הכפר לבואם של החיילים. שלטי החוצות הגדולים שונו בהתאם לתוכנה של השבת. אם בציטוטים משיחותיו הקדושות של הרבי אודות נושאה של השבת "להביא לימות המשיח" ואם בשילוט הכוונה ו'ברוכים הבאים'.

העמודים ולוחות המודעות כולם, כוסו בשלטי הכוונה אל מקומות הלימודים, התפילות והסעודות. שלטי מידע נפרסו לאורך הדרכים המובילים אל האולמות. תחת כל שלט ועץ נתלו מפות הדרכה והכוונה מפורטים ומתאימים לחיילים הצעירים.

>>> צפו בגלריית תמונות ראשונה של הצלם חיים טויטו:
ט"ז בשבט תשע"ז