ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
מעמד הכנסת ספר תורה בעיר אוריול ברוסיה ● גלריה

מעמד מרגש של הכנסת ספר תורה נערך בעיר אוריול שברוסיה בראשות השליח הרב אלכסנדר גרישין ● באירוע השתתף רבה הראשי של רוסיה שליח הרב בערל לאזאר ● בטרם הטקס זומן הרב הראשי לפגישה בלשכתו של מושל מחוז אוריול אשר סקר בפני הרב הראשי את התפתחות העיר ואת עזרת הממשל לקהילה היהודית ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
מעמד מרגש של הכנסת ספר תורה, נערך בעיר אוריול שברוסיה, בראשות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, בארגון רב העיר ושליח חב"ד הרב אלכסנדר גרישין.

באירוע השתתפו רבים מיהודי העיר, המחדשת את נעוריה היהודיים עם בואו של הרב גרישין למקום לפני מספר שנים, ופעילותו הגדולה יחד עם בני משפחתו, בקרב אלפי יהודי המקום והמחוז.

עם הגיעו של הרב הראשי לעיר, מדרכו הארוכה שעשה ממוסקבה, זומן לפגישה בלשכתו של מושל מחוז אוריול, אשר סקר בפני הרב הראשי את התפתחות העיר, ואת עזרת הממשל לקהילה היהודית.

הרב הראשי הודה לו בשם העם היהודי על מאמציו, וברכו בהצלחה רבה בהנהגת המחוז למען כל תושבי האזור. המושל הנרגש סיכם את הביקור בהודעה חגיגית, על הקצאת שטח רב-ממדים במיקום חשוב בעיר, במטרה להקים עליו מרכז יהודי ובית כנסת חדש.

לאחר מעמד הכנסת ספר התורה, בה נטלו חלק רבנים המכהנים בערי המחוז, וכן בהשתתפותם האישית של סגן המושל וראש ממשלת אוריול, יצא הרב לאזאר והרב גרישין לסיור במוסדות החינוך בעיר, ולביקור במגרש החדש אשר הוקצה בידי המושל למען המרכז היהודי.
ז' בשבט תשע"ז