ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
ה'פנסאים' חזרו מהרבי
ה'פנסאים' חזרו מהרבי צילום: חיים טויטו
עשרת ה'פנסאים' חזרו מהרבי הישר לזרועות הוריהם

מחזה כזה כבר לא נראה שנים בשדה התעופה: המוני הנוסעים והאורחים באולם היוצאים ממקדים את מבטם למחזה הנפלא של ה'חיילים' ששבו זה עתה ממסע הקודש אל הרבי ● עשרת הזוכים בהגרלת 'הפנסאים - צבאות השם' שבו לארץ הקודש בתום מסע מיוחד ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות משדה התעופה שמגיש הצלם חיים טויטו >>>
מערכת שטורעם
המסע של עשרת נציגי חיילי 'צבאות ה' - הפנסאים' מארה"ק הגיע אל סיומו. המסע ההיסטורי שהיה מלא וגדוש בחוויה חסידית, ובהנאה מרובה, כשגולת הכותרת היא הכניסה לרבי, לאוהל הק' והתפילה ב-770 ובבית של הרבי - כל אלו עומדים זה עתה להסתיים. גלגלי המטוס נשקו זה מכבר בקרקע ארץ הקודש והחיילים שמים עתה את פעמיהם לאסוף את כבודתם.

הורי החיילים כבר ממתינים נרגשים באולם בית הנתיבות, בציפיה דרוכה לראות את ילדיהם שחוזרים זה עתה מחצרות קודשנו. ההתרגשות עזה, ניתן לחתוך אותה בסכין.

כעבור שעה קלה יוצאים החיילים לאולם קבלת הפנים. האחים והאחיות, האבות והאימהות מקבלים את פני ילדיהם החביבים בקול תשואות, והחיילים המרוגשים פולטים מיד חוויות מהנסיעה המיוחדת. אלבומי התמונות והיומנים נשלפים, והחיילים תחילים לפרט את חוויותיהם ואת התרגשותם.

מחזה כזה כבר לא נראה שנים בשדה התעופה, המוני הנוסעים והאורחים שנמצאים באולם, ממקדים את מבטם למחזה הנפלא של החיילים שבאו זה עתה מהרבי. רבים השואלים לפשר ההתרגשות, מקבלים מיד הסבר קולח על הרבי ו'הנסיעה לרבי', על 'חיילי צבאות ה'' ועל מלחמתם להביא את המשיח בקרוב ממש.

ההורים הנרגשים, הודו מקרב לב לארגון הפנסאים על ארגון המסע בכל פרט ופרט, ולדיווח המלא שהם קיבלו בכל שעה ושעה. נציג ההורים הפתיע ונתן לרב שלמה-לייב אזימוב, לרב בנימין וילהלם ולרב שמערל'ה קוביטשעק שהקדישו את כל השבוע האחרון וליוו את החיילים לכל אורך המסע, בדאגה אין סופית, ובארגון מפעים - גביעי כסף מהודרים עם הקדשה, על ההשקעה, הארגון וההשגחה.

החיילים עוזבים את שדה התעופה, מלווים במשפחותיהם, בדרך לחבריהם, כשבנפשם וליבם הם מלאים בחוויות, ומחוזקים יותר מאי פעם לרבי – נשיא הדור, הרמטכ"ל!

טאייערע ברידער, מיר וועלן זיך ווייטער זעה'ן! – דער אויבערשטער וועט געבן געזונט און לעבן, וועלן מיר פאר'ן צום רבי'ן – מיר וועלן זיך ווייטער זעה'ן!

הצלם חיים טויטו מגיש גלריית תמונות מרגשת. צפו:
כ"ז בטבת תשע"ז