ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
בהתוועדות במיאמי: הקשר של אלי ויזל למשפט הספרים

התוועדות חסידית התקיימה במיאמי שבפלורידה לרגל ה' טבת בהשתתפות אנ"ש ומקורבים ● בהתוועדות נשאו דברים: ראש הישיבה, הרב יהודה לייב שפירא; שליח הרבי לבל הרבור פלורידה הרב שלום-בער ליפסקר והשליח הראשי למדינת הונגריה, הרב ברוך אובערלנדער ● בפנים: מה סיפר מר אלי ויזל לשליח הרבי מהונגריה על חלקו במשפט הספרים? ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
ביום שלישי ה' בטבת בשעות הערב התקיימה התוועדות רבתי בישיבה הגדולה ד'מיאמי בהשתתפות קהל גדול אנ"ש ואוהדי חב"ד.

האווירה הייתה חגיגית כאשר כלי זמר מלווים את המשתתפים כשהם מנגנים ניגוני חב"ד.

המנחה הרב חיים שטרן מהנהלת הישיבה הגדולה, כיבד את הרב בן-ציון קארף באמירת פרק התהילים של הרבי, ואחריו הזמין את הרב אברהם קארף, שליח הראשי למדינת פלורידה לשאת דברי ברכה.

הרב קארף דיבר על חיזוק ההתקשרות לרבי זי"ע, ובפרט לאלו שראו במשך השנה שעברה מופתים. לאחר-מכן סיפר המנחה הרב שטרן והרחיב על פרשת היום - 'חג הספרים', וההוראות שצריכים לקחת מה"דידן נצח".

לאחריו, ראש הישיבה ורב ביהכ"נ בית מנחם במיאמי ביטש, הרב יהודה לייב שפירא נשא דברים על מעלת היום. הרב שפירא ביאר בארוכה: "שנוסף על כל העניינים הכי גדולים השייכים לה' טבת, הנה לאחר ג' תמוז, הרי זה נוגע ביותר, כי הרבי ביאר בשעתו שהצד שכנגד טען שלאחר ההסתלקות של הרבי הקודם כבר נסתיים נשיאותו, הרי מובן שמהעניינים העקריים שהנצחון הוא שאינו כן ופשוט שכל מה שהרבי אמר בנוגע לרבי הקודם חל עליו עצמו ביתר שאת וביתר עוז. כמובן ופשוט, נמצא שע"י הנצחון נתחזק זה שגם אחר ג' תמוז, הרבי איתנו בכל התוקף", אמר הרב שפירא.

שליח הרבי לבל הרבור פלורידה הרב שלום-בער ליפסקר, תיאר כל המתח במשך הזמן מתחילת הפרשה עד הניצחון, וכל ההוראות שצריכים לקחת מזה.

אחריו נאם הרב בן-ציון (בר"א) קארף, המנהל הכללי של מוסדות חינוך חב"ד שבמיאמי פלורידה בפרשת היום.

לאחר שהסתיים החלק הרשמי, התיישב הציבור להתוועדות שנמשכה שעות ארוכות.

השליח הראשי למדינת הונגריה, הרב ברוך אובערלנדער, סיפר שחתן פרס נובל מר אלי ויזל ע"ה ביקר אצלו פעם, וסיפר לו שבאמת לא רצה להעיד בבית המשפט, כי מעולם לא התערב בענייני בית המשפט, אך עשה זאת רק לאחר שמסרו לו כי הרבי ביקש כמה פעמים, אבל לא הבין מה היה נוגע כל-כך שיעיד.

לאחר כמה שנים, כשפגש ויזל את השופט סיפטן, סיפר לו השופט והודה בפניו כי כששמע שמר ויזל עתיד להעיד לטובת ליובאוויטש במשפט הספרים, ובפרט לאחר ששמע את עדותו - זה עזר לו להגיע אל ההחלטה.

"רק אז", סיים ויזל את סיפורו לרב אובערלנדער "הבנתי מדוע היה כל-כך נוגע לרבי שהוא יעיד אישית במשפט".
י"ג בטבת תשע"ז