ב"ה יום ראשון, ז' אייר תשע"ח | 22.04.18
צילום: סיון אופיר
38 סיומי מסכת: ישיבת חב"ד רחובות לבשה חג

שלושים ושמונה תמימים מישיבת חב"ד רחובות למדו ונבחנו במסגרת מבצע תורה "אליבא דהלכתא" את כל מסכת ברכות בשילוב לימוד עשרות סימנים משלחן ערוך אדמוה"ז ● הסיום נערך ברוב פאר והדר בסעודת מצווה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
ישיבת "מאור מנחם" חב"ד רחובות לבשה חג.

במסגרת מבצע תורה "אליבא דהלכתא" מתחילת שנת הלימודים, שלושים ושמונה תמימים שיחיו למדו ונבחנו את כל מסכת ברכות – משולב בלימוד עשרות סימנים משלחן ערוך אדמוה"ז. הלכות שהודפסו בחוברות מיוחדות, בהוצאת הישיבה ועברו בהצטיינות רבה את המבחנים.

הסיום נערך ברוב פאר והדר בסעודת מצווה – לה היו שותפים בהתלהבות כמה מנשות הצוות, אימהות של התמימים ומנשות חב"ד רחובות בהכנת הכיבוד העשיר כיאה למעמד מיוחד במינו.

את הסיום מסכת ערך התמים שמואל לין, והתמים שניאור זלמן חביב הסביר בטוב טעם את ה"הדרן" של הרבי על המסכת.

ראש הישיבה הרב חיים אהרון שיבח את מנהל המבצע והדואג למימנו, המשגיח היקר, הרב יוסף יצחק לוין, שעושה לילות כימים להצלחת המבצע, בדבריו העלה הרב אהרון על נס, את שקידתם והתמדתם של התמימים שיחיו, שמנצלים כל רגע פנוי, גם בימי שישי במצש"ק וכשנמצאים בביתם, ללימוד ושינון החומר הנלמד הצלחתם במבחנים וההספק העצום בזמן כל כך קצר, ואיחל להם הצלחה בלימוד המסכת הנוספת, "מסכת סוכה".

המג"ש הוותיק והמנוסה הרב חנוך-העניך זילברשטרום, לא הסתיר את התפעלותו מהצלחת התמימים גם כאלה שהיה נראה שיקשה עליהם לבצע את הדרישות הגבוהות.

המרא דאתרא רב הקהילה, הרב מנחם מענדל גלוכובסקי ציין בדבריו את החשיבות הגדולה שלימוד גמרא יהיה "אליבא דהלכתא". אחרי שלומדים בגמרא, הלימוד בהלכה מקבל משמעות אחרת לגמרי. "כך גם אני נוהג" סיפר הרב, בשיעורים לאנשי הקהילה ללמוד "אליבא דהלכתא", כך שלימוד ההלכות נעשה מעמיק ומעניין יותר.

מארגן המבצע, משגיח הישיבה הרב יוסף יצחק לוין, דיבר על המשך תכנית הלימודים וה"מסע היחודי" שיערך בעז"ה בעוד כחודשיים ל"חצרות קודשינו", למצטייני המבצע, כחמישים תמימים.
י"ג בטבת תשע"ז