ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
צילום: שטורעם.נט
הרב טייכטל: "מטרת המחבלים להפחיד - תכשל"

שער ברנדנבורג הידוע מברלין נצבע אמש (ב') בצבעי דגל מדינת ישראל על-מנת להביע סולידריות עם אזרחי ישראל על רקע פיגוע הטרור שאירע בירושלים ביום ראשון בו נרצחו 4 חיילי צה"ל ● הרב יהודה טייכטל, שליח הרבי ורב הקהילה היהודית בברלין שהגיע אף הוא למקום אמר: "אנחנו גם מביעים סולידריות עם המשפחות של ההרוגים והפצועים" ● צפו בווידאו >>>
מערכת שטורעם
הרב יהודה טייכטל, שליח הרבי ורב הקהילה היהודית בברלין, הצטרף בשעה האחרונה למבקרים הרבים בשער ברנדנבורג שהגיעו אמש (ב') למקום בכדי לצפות בדגל ישראל המוקרן על גביו ולהביע סולידריות עם אזרחי ישראל, על רקע פיגוע הטרור שאירע אתמול.

בהגיעו למקום אמר הרב כי "דווקא פה במקום מרכזי בעיר ברלין, בה לפני שבועיים היה פיגוע דריסה, אנחנו עומדים ואומרים לאנשים בארץ הקודש שאנחנו עומדים יחד אתכם. אנחנו גם מביעים סולידריות עם המשפחות של ההרוגים והפצועים.

"כמו כן, בשם הקהילה היהודית פה בברלין אני רוצה לשלוח את תנחומינו למשפחות צור, יקותיאל, חג'אג' ואורבך. ביחד האור יגבר על החושך". עוד הוסיף הרב כי "המטרה של המחבלים הינה לזרוע פחד אבל הם ייכשלו, גם בברלין וגם בירושלים".

הרב טייכטל היה אחד מאלפי היהודים והלא יהודים שחתמו בימים האחרונים על מכתב לעיריית ברלין ובו בקשה להקרין את הדגל על גבי השער ההיסטורי.

י"ב בטבת תשע"ז