ב"ה יום חמישי, י"א אייר תשע"ח | 26.04.18
דינר יוקרתי למוסדות 'אור אבנר' בקווינס ● גלריה

ראש העיר ניו יורק מר ביל דה בלזיו, רבני קהילות ואנשי עסקים נכבדים התאספו בכדי להצדיע למוסדות החינוך והחסד 'אור אבנר' בקווינס ברשותו של הנגיד ר' לוי לבייב והשלוחים הרב זלמן זבולונוב, הרב יצחק וולוביק והרב שמואל קוגן ● תעודות הוקרה הוענקו לתומכים הנכבדים ובמהלך הערב אמנים ידועים לצד נערי מקהלת 'עתיד' הלהיבו את מאות המשתתפים בדינר השנתי המפואר ● רשמים מאירוע בלתי נשכח שציין שנה נוספת של חינוך יהודי מצליח, הגורם למהפך רוחני בקרב אלפי משפחות בכרך הגדול של ניו יורק ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
בעיצומו של חג החנוכה, בו ניתן דגש רב על ענין החינוך של הדור הצעיר, נאספו מאות יהודים מרחבי העיר ניו יורק לערב הצדעה למוסדות החינוך 'אור אבנר' של הקהילה הבוכרית בקווינס.

ההדר והיופי ניכרים בכל פינה, לובי רחב ידיים מעוצב בסגנון מלכותי מקבל לתוכו את התומכים והידידים של המוסדות, שלא מוותרים על ההזדמנות להביע את תמיכתם והנאתם מההצלחה המסחררת של אימפריית החינוך שמשפיעה על אלפי משפחות יהודיות בכל רחבי העיר.

שעה קלה לאחר זמן הדלקת נרות החנוכה, נפתחו הדלתות באולם המפואר והססגוני והמוזמנים הרבים התיישבו סביב שולחנות ערוכים ברוב פאר והדר. כמיטב המסורת של העדה, הוגשו לכל אורך הערב שורה של מנות מהודרות, דגים ובשר, עופות ותופינים וכל מיני מטעמים.

ברוח ימי החנוכה, המסמלים הוספה תמידית ויומיומית של אור, ניבטים על גבי מסכי ענק פניהם המוארות של התלמידים והתלמידות המתחנכים בין כותלי המוסדות, מגיל רך ביותר ועד היציאה לישיבה או לסמינר.

הערב נפתח בהדלקת נרות החנוכה על חנוכייה מהודרת שהוצבה על בימת הכבוד, כובד נשיא המרכז הקהילתי של הקהילה הבוכרית מר שמחה אלישייב מהתומכים הנכבדים של מוסדות החינוך. מקהלת "עתיד" של הקהילה ליוותה את מר אלישייב בשירת הנרות הללו ומעוז צור.

מיד לאחר מכן עלה לבמה ראש העיר מר ביל דה בלאזיו שברך את הפעילות העניפה של המוסדות ושיבח את פעילות שמונת הגנים שתחת סיבסודם של העיר. בסיום דבריו עלו מר גבריאל ורעייתו חגית סופיוב והיגישו לראש העיר אות כבוד על עזרתו לגני אור אבנר במשך השנה.

תלמיד כיתה ח' הלומד במוסדות החינוך עלה לבמה וקרא את פרק התהילים של הרבי ומיד לאחר מכן צפה הקהל בקליפ וידאו קצר שכלל מראות קודש ושיחה של הרבי בנושא חינוך דור העתיד. לאחר מכן עלה לבמה ח"כ מר יואב בן צור שקרא יחד עם הקהל הרבאת פרק התהילים ק"ל להצלחת המוסדות, בני הקהילה ולשמירה על בטחונם של אחינו בני ישראל בארץ הקודש וברחבי העולם.

ח"כ בן צור ריגש בדבריו את הקהל לאחר שסיפר לקהל כי בשבוע האחרון סייר במוסדות אור אבנר בקווינס וראה את המהפכה שהשלוחים פועלים בעיר.

האורות באולם נכבים באחת, ותשומת הלב של מאות המשתתפים מופנית אל מסכי הענק, שום מוקרנים דברי ברכה מיוחדים בשפה הבוכרית, מפיו של נשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי, ראש וראשון לתרומה לבניינה של יהדות בוכרה בארה"ב הנגיד הנכבד ר' לוי לבייב.

לאחר דבריו המחזקים של מר לוי לבייב הוקרן סרט מיוחד שהופק לקראת הדינר. בסרט ניצבת משפחה עם שלושה ילדים, שכל אחד מילדיהם לומד במוסד אור אבנר, הבת הבכורה לומדת בבית הספר או חנה – תיכון לבנות, הבן הגדול לומד בתיכון לבנים ובנם הקטן לומד בבית הספר היסודי קווינס גימנסיה.

המשפחה חולקת עם הקהל את סיפור חייהם כאשר אביהם עדיין לא שומר תורה ומצוות ואילו אמם וילדים שומרים תורה ומצוות ומדגישים בפני הקהל כמה מוסדות החינוך עוזרים להם להתייצב מול אתגר זה.

לאחר מכן הקהל נחשף למשפחה נוספת שבנם לומד בבית הספר התיכון לבנים, אב המשפחה מספר כיצד גילו בגופו מחלה ארורה, ומצבם הכלכלי היה לא טוב, בזכות מר לוי לבייב, הרבנים זלמן זבולונוב ויצחק וולוביק, וצוות בית הספר קיבל ומקבל בנם חינוך יהודי. אב המשפחה גם הדגיש וחזר על דברי הרבי "תחשוב טוב, יהיה טוב" המעודד אותו יום יום להתגבר על המחלה.

את הנחיית הארוע מנווט ר' דודי פרקש ביד אמן, תוך שהוא משלב סיפורים קלילים, הומור יהודי בשפה מובנת, ומשלהב את הקהל להרים את תרומתם הנכבדת ולעשות את המאמץ הנוסף על מנת להבטיח שנה נוספת של עשייה ללא הפסקה למען הקהילה. ההפקה המקצועית של הערב מקבלת את הנתונים בזמן אמת, והמנחה מקריא מזמן לזמן את שמות התורמים וסכום התרומה לקול תשואות הקהל.

אותות הכבוד הוענקו לתורמים הנכבדים שעומדים לימין המוסדות במשך השנה כולה: אות בית הספר היסודי 'קווינס גימנסיה' הוענק לרב ברוך בביוב, הרב בביוב הוא רב של המרכז הקהילתי הבוכרי בקווינס; אות בית הספר תיכון בנים הוענק לרב ישראל פערל, מנהל תיכון הבנים; אות בית הספר תיכון לבנות 'אור חנה' הוענק למר אפרים שימעונוב ורעייתו; אות רשת מחנות הקיץ 'אור אבנר' - חב"ד הוענק למר כהן אמינוב ורעייתו. להגיש את אותות הכבוד כובדו נציגים של צוות ההוראה והחינוך, וכן נציגים של חוג הידידים לצד ראשי ומנהלי המוסדות.

פרקי שירה הושמעו לכל אורך הערב על ידי גדול הזמר החסידי ליפא שמעלצער, הקהל נהנה גם מהופעה של להקה עם 16 נגנים שהנעימו לקהל בזמן הארוחה החגיגית וכן מהופעה של מקהלת הילדים "עתיד" ששרו שירי ארץ ישראל, שירי עם ולחנים מוכרים ממדינות בוכרה והאיזור.

תשומת לב מיוחדת ניתנת למורים ולמורות, למפקחות ולמנהלות, ולכל צוות ההוראה המקצועי שמשקיע את כל כולו למען ההצלחה של מאות התלמידים והתלמידות.

במשך שש שעות רצופות, של הערב המרומם והמרגש, עוברים השלוחים הרב זבולונוב, הרב וולוביק והרב קוגן בין מאות המשתתפים ומודים להם באופן אישי, מרימים כוסית 'לחיים' ומשמיעים דברי עידוד וחיזוק המעלים אור וחיוך על פניהם.

אם תרצו, זה סוד ההצלחה של אימפריית החינוך שהפכה לסמל ודוגמא. ההכירות האישית עם כל תלמיד, עם כל הורה, עם כל תומך וידיד, חבר עירייה או פקיד שלטוני, מנהל חברת מזון או איש מחשבים. היכרות שהופכת לידידות ומביאה לשותפות, שותפות אמיתית שבונה גשרים ללבבות, וגשרים לעתידם של עוד ועוד ילדים יהודיים לעבר עתיד בטוח וזוהר.
ג' בטבת תשע"ז