ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
צילום: באדיבות המצלם
חנוכה בפנסאים: אלפי חיילי וחיילות צ"ה בסדרת אירועים

בסדרת אירועים בימי החנוכה אירח אולם צבאות השם במרכז כפר חב"ד אלפי חיילים וחיילות בצבאות השם להפקה חסידית מדהימה ● בחוויה חסידית מושקעת ומרהיבה בהפקה ראשונה מסוגה נכנסו חיילי צבאות השם אל תוך סיפורה של האמת החסידית הצרופה העוברת בטהרתה מהימים ההם ועד לזמן הזה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, בשילוב מסכי קיר ותאורה, לקח "שלט הפלאות" את החיילים אל מסע בעקבות חבורת ילדים מהעיירה החסידית מלחובקה, שם מקבלים הם הדרכה מהמחנך ר' לייבל להדר בכל פרט משום שליובאוויטש זו אמת, המלמד נלקח, הילדים גדלים ועוברים את השואה ביערות כשלבסוף מצליחים כנערים להגיע לאמריקה, מי שהלך עם האמת של ליובאוויטש עד לפרט הקטן ביותר, הצליח מול כל רוחות הזמן.

בשילוב קטעי ניגון מרגשים, בביצוע מקהלת הפנסאים, הפנימו הילדים את המסר הפנימי, "המשפיע תובע מעורר, כי אמת לנצח תישאר, חסידות דורשת פנימיות"...

הכינוס מלווה כמובן גם בקטעי הומור משובחים המעבירים את אותו המסר בצורה מתוחכמת ומעוררת ענין, "הדרך היא אותה הדרך בדיוק רק שהקשיים מתחלפים, כשיודעים מה היעד ולאן נוסעים אף קושי לא יפריע להתקדם למטרה" מבין הנהג 'חצקל', שמסב לילדים הנאה מרובה בפיקחותו ושנינותו.

אי אפשר להישאר אדיש, אל מול אלפי עיניים בורקות של ילדי אנ"ש, המרותקים אל תכנים כל-כך אמיתיים, אכן "ליובאוויטש איז אמת" - זו האמת, אותה אמת שעמדה מול תנועת ההשכלה, תנועת הקומיניזם וקשיי הדורות, היא זו העומדת אל מול ניסיונות דורנו, וסוף האמת לנצח ולהאיר את העולם בביאת משיח צדקנו.

"מהכינוס הזה, נצא עם החלטה קטנה אך עוצמתית, כמו פך השמן הטהור שהאיר את כל המנורה, ועל ידה את כל העולם - כך היא ההחלטה הקטנה שלנו", מסכם המנחה ר' בנימין וילהלם את הכינוס, "כך נהפוך כולנו לפרוז'קטור רב עוצמה שיאיר את העולם כולו באור הגאולה, נאו!".

הכינוס על כל שלל אמצעי הטכנולוגיה, התקיים בימי החנוכה מספר פעמים על מנת לאפשר לחיילי צבאות השם מכל הארץ להשתתף בתוכנית, ואף הוקדש יום לחיילות צבאות השם במסגרת בת מלך, שנהנו אף הן מהתוכנית החסידית.
ג' בטבת תשע"ז