ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
צילום: באדיבות המצלם
פוטין: "עם ישראל שורד בגלל השמירה על היהדות האמיתית"

פגישה מיוחדת נערכה אמש (ג') לכבוד חג החנוכה בלשכתו של נשיא רוסיה וולדמיר פוטין בבניין הקרמלין שבמרכז העיר מוסקבה ● בפגישה נכחו רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ונשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה ר' אלכסנדר ברדה ● על מה דובר בפגישה? ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
"אני רוצה לברך אותך ואת כל יהודי רוסיה לכבוד חג החנוכה ולאחל כל טוב, לך, לבני משפחתך, בני העמים וכל יהודי רוסיה. אני חייב לומר, שיש התפתחות טובה מאוד ברוסיה, בתי כנסת חדשים ומרכזים יהודים חדשים נפתחים, ועל כך אני מודה לכם מאוד. אני מקווה כי העבודה המשותפת שלנו, תימשך ותגבר הלאה", כך איחל ואמר נשיא רוסיה וולדימיר פוטין בעת פגישה מיוחדת שערך עם רבה הראשי לרוסיה השליח הרב בערל לאזאר, שנערכה אמש לכבוד חג החנוכה בלשכתו שבקרמלין, במרכז העיר מוסקבה.

בהמשך דבריו אמר הנשיא לרב הראשי: "עמים רבים היו ונעלמו, אך עם ישראל שורד דור אחר דור מזה אלפי שנים. בטוחני, שזה אך ורק בגלל שמירת התורה והמצוות, וההקפדה על מסורת ישראל בכל הדורות ובכל התנאים".

"אני רוצה להודות לכם שוב, על פיתוח הקהילות היהודיות והגברת הפעילות היהודית בכל התחומים ולכל הגילאים, כאן ברוסיה מדינתנו", המשיך פוטין ואמר.

בפגישה שנערכה לכבוד ימי החנוכה, השתתף גם נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה, ר' אלכסנדר ברדה.

חלקו הראשון של המפגש, היה פתוח לתקשורת הרוסית הכללית, אשר סיקרה ודיווחה על כך בצורה אוהדת ומכובדת. ובמהלך המפגש, עלו מספר נושאים חשובים למען המשך התפתחות המוסדות היהודיים הרבים בכל ערי רוסיה, ובכללם השבת מבנים היסטוריים ששימשו בעבר כבתי כנסת ומוסדות חינוך, כאשר הנשיא תומך בחום בכל הפניות והיוזמות.

הפגישה הסתיימה לאחר שעה ארוכה, מתוך תחושה עמוקה של כוונת מילות הברכות בזמן הדלקת נרות חנוכה "בימים ההם בזמן הזה".

כ"ח בכסלו תשע"ז