ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
צילום: שטורעם.נט
אחוות עמים בטקס השבעת הנשיא אוזבקיסטאן

"אני מאמין ובטוח, כי הקשר החיובי והסובלנות, בין ראשי הממשל האוזבקי וכלל הקבוצות האתניות במדינה עם העם היהודי ימשיך, מתוך סובלנות והערכת כבוד", כך רבה הראשי של אוזבקיסטאן, ושליח הרבי לרפובליקה הרב ברוך אברמצ'יוב בטקס השבעת הנשיא החדש של אוזבקיסטאן מר שבקט מירזאייב ● לדיווח המלא >>>
מאת: חני לוי

בין המוזמנים לטקס השבעת הנשיא החדש של אוזבקיסטאן, פגשנו גם את הרב ברוך אברמצ'יוב, רבה הראשי של המדינה, ושליח חב"ד למדינה.

הטקס ששולב ביוזמה לפרסום חוקים אותם ביקש הנשיא לקדם מיד עם התחלת כהונתו, והנשיא הנבחר הזכיר את החוק שקידם למתן אישור עבור אזרחי מדינות שיוכלו לבקר באוזבקיסטאן ללא ויזה ובניהם ישראל, אמנם בשלב זה החוק יחול על בני 55 ומעלה, אך המטרה היא לקדם את החוק גם לגילאים צעירים יוצר.                       

קודם לכן הוזמן הרב אברמצ'יוב, לאולם 'לאולי מזליז' שם כונסו המוזמנים להשבעת הנשיא שבקט מירזאייב, ראש הממשלה החדש אבדולה אריפוב, וחברי בית הנבחרים נשאו נאומים על הדרך החדשה של מדינת אוזבקיסטאן.

בהפסקה שבין הנאומים הגישו באולם מיוחד כיבוד, עם מאכלים מגוונים, כל אחד קבל פתק עם ציון מספר שולחן, מקומו של הרב אברמצ'יוב סומן עם נציגי כל הדתות, המופתי של אוזבקיסטאן, הנציג הנוצרי, ולהבדיל הרב היהודי.

'הלחיים' הרשמי בערב היה וודקה 'רויאל עלית' שבבעלותו של מר שמחה אלישיוב סגן נשיא קונגרס יהודי בוכרה, וכבוד גדול היה שוודקה בהכשרו המהודר של הרב אברמצ'יוב היה המשקה הלאומי שכיכב בערב ההשבעה הרשמי של הנשיא.

הנשיא ניגש לכל אחד לקבל את בירכתו וכאשר הוא הגיע אל הרב אברמצ'יוב "ברכתי אותו בברכה 'שחלק מכבודו לבשר ודם', ומסרתי את ברכתם של נשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי מר לב לבייב, וברכתם של יו"ר הקונגרס בארה"ב מר בוריס קנדוב, ברכתי את הנשיא שיאריך ימיו ובשנותיו יהיה ברכה ושלום לעל העמים במדינה" – מספר הרב אברמצ'יוב.

בהמשך ניגש אל הרב אברמצ'יוב גם ראש הממשלה מר אבדולה אריפוב וגם הוא ביקש את ברכתו של הרב היהודי.

כ' בכסלו תשע"ז