ב"ה ערב ש"ק, י"ח תמוז תשפ" | 10.07.20
מלקולם הונליין בנאומו ב'באנקעט'
מלקולם הונליין בנאומו ב'באנקעט' צילום: חיים טויטו, ארכיון שטורעם
"האימפריה שרק גודלת פי כמה וכמה" / סיון רהב-מאיר

"הנאציזם התפורר, הקומוניזם מת, היהדות חיה!", הכריז מלקולם הונליין ביום ראשון השבוע באוזניהם של 4,552 שליחי חב"ד שבאולם ● 22 שנים אחרי פטירת הרבי מלובביץ', האימפריה שהקים לא רק שלא קרסה, אלא גדלה פי כמה וכמה ● העיתונאית סיון רהב-מאיר הקדישה בטור השבועי שלה בעיתון, במה מיוחדת לשלוחי הרבי ● לקריאה >>>
סיון רהב-מאיר
"הנאציזם התפורר, הקומוניזם מת, היהדות חיה!", הכריז מלקולם הונליין ביום ראשון השבוע באוזניהם של 4,552 שליחי חב"ד שבאולם.

כמה שעות קודם הם הצטלמו בתמונה הקבוצתית המפורסמת, שרק גדלה מדי שנה, ואז המשיכו לאולם ניו יורקי ענק, לערב הצדעה רשמי. הם באים לפה כל שנה כדי להיטען, לקבל כוחות. נואם הכבוד הפעם היה הונליין, מנהיג וועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים האמריקאים, שבהחלט הטעין אותם היטב להמשך השליחות.

22 שנים אחרי פטירת הרבי מלובביץ', האימפריה שהקים לא רק שלא קרסה, אלא גדלה פי כמה וכמה. בכל 48 שעות יוצא שליח חדש לנקודה כלשהי בעולם, להילחם בבורות, בהתבוללות, באנטישמיות, באדישות, בבדידות.

הונליין המשיך: "אנחנו קוראים בפרשות של השבועות האלה על אברהם ושרה, יצחק ורבקה, על האבות והאימהות שלנו. הם אלה שנותנים לנו השראה ומוטיבציה. אתם הרי יודעים שהתפקיד שלכם הוא הזכות הכי גדולה והחובה הכי גדולה. התפקיד שלכם הוא לחנך את הדור הבא שהאוצר הכי גדול של האדם אינו העושר שאתה צובר, אלא התשובה לשאלה: חיים של כמה אנשים שינית? בכמה אנשים נגעת? זו הירושה האמיתית של כל אחד".

"בשנים האחרונות חב"ד עוסקת יותר ויותר בלימוד תורה, בשיעורים, בקורסים. לא רק בחלוקת מזון, סופגניות, בהפצת חום וחיוך. זה חשוב. ראשי התיבות של חב"ד הן הרי חכמה, בינה ודעת. אנחנו עם שהלימוד, שהידע האינטלקטואלי, תמיד היה סימן הזיהוי שלו. צריך לחזור לכך.

"הגישה שלכם היא בדיוק מה שהעולם היהודי המפולג צריך כעת: להסתכל על האחר ולראות מה הוא כן, ולא מה הוא לא. לפעמים נדמה לי שבבתי הספר של חב"ד, בשיעורי חשבון, מלמדים רק חיבור וכפל, ולא מלמדים חיסור וחילוק. כי אנחנו לא רוצים לחסר ולחלק, רק לחבר ולהכפיל...".

(מתוך הטור השבועי)
ד' בכסלו תשע"ז