ב"ה ערב ש"ק, י"ח תמוז תשפ" | 10.07.20
חגיגת ה'באנקט' בתות"ל אנטווערפן, אמש
חגיגת ה'באנקט' בתות"ל אנטווערפן, אמש צילום: שטורעם, אירופה
אנטוורפן: באנקט מרגש לשלוחים הצעירים ממדינות אירופה

התלמידים השלוחים לישיבת 'תומכי תמימים' באנטוורפן, המתייחדת בכך שהיא ישיבה בה לומדים ילדיהם של השלוחים במדינות אירופה וחבר-העמים, ערכו אמש (ראשון) אירוע 'באנקעט' מפואר ומרגש, במקביל ל'באנקעט' בכינוס השלוחים העולמי שבניו-יורק ● באירוע הופיע גאב"ד קהילות החרדים, הגאון רבי אהרן שיף שהביע התרגשותו מהמעמד ● וגם: יושב ראש כינוס השלוחים העולמי, הרב משה קוטלרסקי שיגר לשלוחים הצעירים מסר מרגש ● דיווח מלא, תמונות >>>
מערכת שטורעם באירופה

התלמידים השלוחים לישיבת 'תומכי תמימים' באנטוורפן, המתייחדת בכך שהיא ישיבה בה לומדים ילדיהם של השלוחים במדינות אירופה וחבר-העמים, ערכו אמש (ראשון) אירוע 'באנקעט' מפואר ומרגש, במקביל ל'באנקעט' בכינוס השלוחים העולמי שבניו-יורק שבו השתתפו אביהם.

המעמד התקיים באולם האירועים הסמוך לישיבה, לצד שולחנות ערוכים הסבו התמימים לסעודת מצווה והתוועדות חסידית, בהתאם לתוכנית ה'באנקעט' בכינוס העולמי.

את האירוע הנחה בטוב טעם, הת' השליח שניאור-זלמן ובר, שפתח בדברי ברכה ודבר מלכות משיחות קודשו של הרבי אודות עבודת השליחות לקבל פני משיח צדקנו והזכות המחייבת להיות של הרבי.

לאחר מכן הזמין המנחה, לאמירת פרקו של הרבי - קט"ו, את השליח בבריסל הרב שמואל ניסילעוויטש המשמש משפיע בישיבה, בתפילה להצלחה בעבודת השליחות ולכל המצטרך למשפחת השלוחים בגשמיות וברחוניות.

עם סיום אמירת פרקי התהילים הוזמן יושב ראש ה'באנקט' - ראש הישיבה הרב מענדל טברדוביץ' לשאת דברים. בדבריו עורר על כך שהשליחות של התלמידים ה'תמימים' הוא לימוד בחיות נגלה וחסידות והנהגה בדרכי החסידות. כן דיבר על האחריות שלנו לכבוש את העולם על ידי לימוד התורה.

הרב טברדוביץ ציין בפני התלמידים, כי שליח אמיתי הוא זה שעושה את רצון המשלח ושליח שמו של המשלח נקרא עליו, וכך גם 'תמים' בישיבת תומכי תמימים ששמו נקרא עליו ועליו להיות 'נרות להאיר' בכדי שבהמשך ייצא בשליחות הרבי להאיר א העולם.

בסיום דבריו הודה המנחה, בשם תלמידי הישיבה לרב טברדוביץ' על מסירותו והשקעתו בכל תלמיד בישיבה, מתוך התמסרות נדירה.

מקהלה מיוחדת המורכבת מתלמידי התמימים הנעימה במהלך האירוע בניגוני התעורוררות וניגוני שמחה מקפיצים.

הרב יעקב גורארי', המשמש משפיע בישיבה, עורר בדבריו הנלהבים אודות החינוך של שליח כבר מהיותו ילד קטן להתנהג באופן של 'וניפלינו', התנהגות באופן כזה שאין עולם אלא כל המציאות קיימת בשבילי.

בשלב זה, הוזמנו נציגי הבחורים, לשאת את הנאום המרכזי - דבר השליח, בשפת האידיש, באנגלית ובעברית. גם בבאנקט זה עסק הנאום בנושא השנתי, "הצלחת השליחות תלוי' בהתקשרות למשלח".

ראשון הנואמים, הת' זלמן יפה, שנמנה על צבא השלוחים במנשסתר שבאנגלי', שהשמיע נאום מיוחד שעורר התפעלות בקרב המסובים. "אנחנו צריכים להזכר במעשי אבותינו אם בענין השליחות או בכל דבר אחר בו אנו עוסקים", אמר יפה, וגולל כמה סיפורים אודות סבו החסיד הנודע רבי זלמן יפה ע"ה וההוראה הנלמדת מהם.

לא לפני שהקדים ותיאר את מסירות הנפש לשמש שליח במדינות עוינות, הזמין המנחה את הת' יהודה ארי' לייב סגל, שליח הרבי בבאקו שבאזרבייג'ן שנשא נאום מרגש והדגיש את הקושי בהם נתקלם בחיי השליחות, לצד הגאווה המחייבת להימנות על הצבא הבלתי מנוצח.

מהנאום המרכזי, פנו התמימים לצפות בהפקה הייחודית שהוקרנה אמש, הכוללת מראות קודש מדבריו של כ"ק אדמו"ר זי"ע בכינוס השלוחים תשמ"ח וכן ראיונות וידאו קצרים עם תלמידי הישיבה המשמשים שלוחים בפינות נידחות ומספרים על האתגרים בשליחות.

מנחה האירוע הודיע על הפתעה מרגשת ודרישת שלום חמה ומרגשת מכינוס השלוחים העולמי, היה זה יושב ראש הכינוס העעולמי וסיו"ר המרכז לעניני חינוך, הרב משה קוטלרסקי שהתייצב רגעים לפני צילום התמונה הכללית לברך את משתתפי הבאנקעט המקביל לצעירי השלוחים ממדינות אירופה.

התמימים הביעו התרגשות רבה מצפייה במסר המיוחד, והנהלת הישיבה ביקשה להודות לרב קוטלרסקי ולאחל לו המשך הצלחה בעבודת השליחות ובכל ענייניו.

הס הושלך בקהל בעת שאורח הכבוד, גאב"ד 'מחזיקי הדת' באנטוורפן הגאון הרב אהרן שיף, הופיע באולם ובא לחגוג עם השלוחים הצעירים ממדינות אירופה כולה.

בכבוד הראוי, תוך הדגשת העובדה כי המרא דאתרא הרב שיף נתקל רבות בשלוחי הרבי במסעותיו ברחבי העולם, הוזמן הרב שיף להשמיע את נאומו.

בדבריו, ציין הגאב"ד בהתפעלות כי ניכרים בפני השלוחים העובדה שהם מצבא שלוחיו של הרבי. הרב שיף הוסיף ודיבר על מעלתו הגדולה של שליח שבכל מחיר ישאר במקום שליחותו למרות הקשיים הרבים, וששלוחו של אדם כמותו דהמשלח ממש.
עוד הדגיש רבה של הקהילה החרדית באנטוורפן את העובדה של עזב הרוע צאן מרעיתו ומידי יום ביומו גדל צבא השלוחים בעולם כולו.

בטרם נפרד לשלום מהתמימים, גולל הגאב"ד 'מופת' שמימי מהרבי שהתרחש בימים האחרונים לו היה עד מכלי ראשון.

כנהוג ב'באנקעט' כינוס השלוחים, התקיים 'זכרון להולכים', במהלכו הזכירו את שמו של הת' אורי ניסן גורארי' ע"ה, בנו של יבדל לחיים טובים השליח הרב מענדל גורארי' שיחי' מאנטוורפן שהלך לעולמו בשנה האחרונה.

הת' השליח יוסף יצחק חמו דיבר בתור נציג השלוחים על הגעגועים לבית חיינו ושהקירבה האמיתית היא דווקא בפינה הנידחת ' איך פאר דאך מיט אייך '. כן דיבר על החשיבות שצריכים לייחס לחג החגים' דידן נצח' ובמיוחד השנה, שלושים שנה לתשמ"ז.

בשלב זה הגיע שיאו של הערב, מעמד ה'ראל קאל' העוצמתי בהנחיית הת' השליח משה דובינסקי שהכריז בקול גדול את שמות המדינות בהם מכהנים תלמידי הישיבה כשלוחי אדוננו, כאשר בכל מדינה מתייצבים התמימים, אומרים 'לחיים' לקול צלילי ניגון חסידי ומחיאות כפיים סוערות.

ה'ריקוד הספונטני' שנמשך שעה ארוכה בריקודים סוערים, חתם את הערב שלא יישכח, כשבקרב כולם התחזקה הידיעה והכוונה לצאת לשליחות בבוא העת.
כ"ח בחשוון תשע"ז