ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
צילום: זאווי גרין, שמולי הרשקופ
פרוייקט ניגונים ראשון מסוגו נחשף ● התכנית המוזיקאלית 'פארבריינגען'

חיילי צ"ה ייטלו חלק פעיל בתכנית אמנותית בכינוס י"א ניסן ● הפרוייקט הוצג בכינוס פתיחת הסניפים השבוע ● החזרה הראשונה החלה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
מיזם מיוחד יצא לדרך, במסגרתו ילמדו החיילים ניגונים, ילמדו את בני ביתם ובסיום ישתתפו בחוויה חסידית יוצאת דופן, בה יהפכו הם למקהלה הגדולה בתכנית אמנותית בה יוקלטו יחד כאיש אחד בפארבריינגען - ראלי י"א ניסן.

לשמע נגינתם של אלפי חיילי צ"ה יחד, לבו של כל אחד מתעורר, בטח כאשר מפיהם מתנגן ניגון חסידי עמוק, עמו התפללו גדולי החסידים בדורות הקודמים.

החיילים התבשרו, שלקראת התאריכים החסידיים, יקבלו כולם דיסק עם ניגון חב"ד מיוחד בצירוף הרקע של הניגון. את הניגון ילמדו החיילים היטב ובמסגרת מבצע "יומא דפגרא" - בו יערכו התוועדויות חסידיות עם בני הבית באמצעות תכני חוברת מהודרת שקיבלו - ינגנו יחד עם בני הבית את הניגון החדש שלמדו.

כך שלקראת י"א ניסן, יכירו חיילי צ"ה מספר מכובד של ניגונים, אותם ינגנו יחד בהפקה הייחודית. על המיזם התבשרו החיילים במהלך כינוס פתיחת הסניפים.

עם הודעת פרטי המיזם, עלה לבימה החסיד הרב שמואל קטן וכינורו בידו, ולקול צלילי הנשמה של הכינור, ניגן הקהל ניגון התוועדות ישן וטוב, המעורר את הנפש לעבודת ה'.

בפנסאים אומרים שעבודת הנגינה נוגעת במעמקי הנשמה, ובוודאי שהפרוייקט יפיח חיות ועומק חסידיים בלבם של חיילי צבאות השם.
ט"ז בחשוון תשע"ז