ב"ה יום ראשון, ט' תשרי תשפ"א | 27.09.20
צילום: שימי קוטנר
סיקור מלא וגלריה עוצמתית ממעמד "ברוכים הבאים" המדובר

אלפי תלמידי התמימים המסתופפים בחצרות קדשנו בחודש החגים השתתפו אמש בכינוס 'ברוכים הבאים' שקיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי' המופקד על אירוחם בגשמיות וברוחניות ● לכתבה המלאה וגלריית ענק >>>
מערכת שטורעם
אלפי תלמידי התמימים המסתופפים בחצרות קדשנו בחודש החגים, השתתפו אמש בכינוס 'ברוכים הבאים' שקיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי', המופקד על אירוחם בגשמיות וברוחניות.

במהלך שעות ארוכות הם ישבו זה לצד זה, באחוות רעים ושבת אחים, ניגנו יחדיו, התעוררו, אמרו 'לחיים', האזינו לדברים המעוררים מפי המשפיעים והשלוחים, ואף פצחו בריקוד חסידי סוחף וסוער.

"ברוכים הבאים"

את הכינוס פתח המנחה, הת' שמואל מישולובין, בדברים אודות הזכות העצומה שבנסיעה אל אבינו רוענו – הרבי, מתוך הכרה ברורה כי הרבי נמצא עם כל אחד באופן אישי, בדיוק כבעבר, ללא כל שינוי.

באמירת פרקו של הרבי כובד הרב מיכאל אהרן זליגסון, משפיע בישיבת 'אהלי תורה' ועורך המפתחות לתורת רבינו, כשהקהל עונה אחריו פסוק אחר פסוק.

הקהל אומר 'לחיים' ופוצח בשירת הניגון שחובר על פרקו של הרבי, בליוויו של הנגן ר' יוסי כהן.

וידאו בפרסום ראשון

הרב יעקב קטן, מנהלה הרוחני של ישיבת "תומכי תמימים" באלעד, מרתק את תלמידי התמימים בדבריו אודות העבודה הרוחנית הנדרשת מכל בחור בעת שהותו אצל הרבי. בסיום דבריו הודה בשם כלל הנהלות ישיבות "תומכי תמימים" בארץ-הקודש ל"ועד תלמידי התמימים העולמי" על פעלו העצום במשך השנה כולה, ובייחוד בימי חודש תשרי.

האורות באולם כבים, ועל צג המסך נראים פני קדשו של הרבי, בקטעים ייחודיים מחודש תשרי במשך השנים, שנמסרו באדיבות חברת המדיה החב"דית jem.

רגע מיוחד נרשם בשעה שנכנסו לאולם הגדול הנגידים היקרים שבאדיבותם ודאגתם הרבה יכולים תלמידי התמימים ליהנות מתשרי משובע בגשמיות וברוחניות. המנחה מודה בלב נרגש בשם כל תלמידי התמימים לנדיבים, ותלמידי התמימים נעמדים על הרגליים ופורצים במחיאות כפיים סוערות ונרגשות.

לאחר-מכן מוזמן שליח הרבי במדינת פילדלפיה ויו"ר 'אגודת חסידי חב"ד העולמית' הרב אברהם יצחק שם-טוב, שמדבר ברגש רב ומעורר את תלמידי התמימים המאזינים היטב ומחדירים את הדברים ללבם, על תוקפם ונצחיותם של כלל ענייני הרבי, ובמיוחד אודות ה'מכתב המקשר', שנכתב על-פי הוראת הרבי לחברי אגו"ח לאחר חודש תשרי תשמ"ט והוגה על-ידו.

לשולחנות מוגשת המנה העיקרית, תוך נגינה חסידית, אמירת 'לחיים' ושיח רעים חסידי, ולאחר-מכן מוזמן הרב חיים שאול ברוק, מנהל 'ועד הנחות בלה"ק', שתובע מכל בחור להוסיף ולהגות בתורתו של הרבי הרחבה מני ים, ועל-ידי כך להתקשר עם הרבי באופן פנימי ועצמי.

"שובה שובה"

תלמידי התמימים פוצחים בריקוד אדיר המרעיד את קירות האולם ואת קירות לבו של כל אחד מהמשתתפים. למשך דקות ארוכות הופך האולם הענק למעגל עצום של למעלה מאלף בחורים, כשבסיום, מתיישבים הבחורים במקומותיהם וחותמים את הכינוס בוידאו בפרסום ראשון מהתוועדות וא"ו תשרי תשל"ג, אף היא באדיבות חברת jem.

לאחר ברכת המזון, יוצאים הבחורים מן האולם, כשבחוץ מצפה להם 'תשורה' ייחודית: קובץ 'יחידה ביחיד' – קובץ מקיף אודות הכניסה אל הרבי ל'יחידות' כיום באהל הק'. כמו-כן, משתרך תור ארוך לעמדת ההשתתפות ב'קרן השנה' על-פי הוראותיו הקדושות של הרבי מדי שנה בשנה.

את המעמד הגדול כיבדו בהשתתפותם: הרב שלמה הכהן זרחי, מנהל ומשפיע ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית – 770; הרב מנחם קעניג, מנהל רוחני דישיבת תות"ל המרכזית בלוד והרב ישראל שמוטקין, חבר אגו"ח והשליח הראשי למדינת וויסקונסין.ד' בתשרי תשע"ז