ב"ה יום ראשון, י"ח חשוון תשפ"ב | 24.10.21
המנוח ז"ל עם הרבי
המנוח ז"ל עם הרבי צילום: באדיבות jem
הלך לעולמו דוד צ'ייס ז"ל יו"ר קרן ידידי מחנה ישראל

ברוך דיין האמת: בארצות הברית הלך לעולמו לפני שעה קלה הנגיד מר דוד צ'ייס ז"ל ששימש יו"ר קרן ידידי מחנה ישראל ● בשנת תשמ"ח הזמין צ'ייס את הרבי להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה ל-770. הרבי נענה בחיוב, והתנה ב‘דיל' איתו: צ'ייס ינאם באידיש, והרבי ישתתף באירוע
מערכת שטורעם בארה"ב
ברוך דיין האמת: בארצות הברית הלך לעולמו לפני שעה קלה הנגיד מר דוד צ'ייס ז"ל ששימש יו"ר קרן ידידי מחנה ישראל.

במהלך חלוקת דולרים שהתקיימה ביום ראשון ט"ו אלול תשמ"ח ניגש מר דוד צ'ייס, וסיפר לרבי כי בתוכניתו להרחיב ולהגדיל את בנין 770 לבנין גדול ומפואר. הוא הסביר לרבי את כל פרטי העניין, ולאחר מכן ביקש–הזמין את הרבי להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה שברצונו לערוך באותו יום בחצר 770.

להפתעתו ולהפתעת הכל נענה הרבי בחיוב להזמנה, אלא שהתנה עמו תנאי, וכפי שכינה זאת הרבי ‘דיל' עם מר צ'ייס. העסקה הייתה שמר צ'ייס ינאם בטקס הנחת אבן הפינה בשפת האידיש - שהיא שפת אמו. הרבי לחץ את ידו של מר צ'ייס במשך כל השיחה עמו, ואמר שאם מר צ'ייס יכין נאום באידיש הרבי יואיל להגיע לטקס הנחת אבן הפינה. מר צ'ייס הסכים ל'עיסקה' ואמר לרבי באידיש: "להתראות ב-5.00".

במעמד מר צ'ייס פתח את דבריו באנגלית על הזכות הגדולה שנפלה בחלקו לבנות כאן את בית מדרשו, ואז הוסיף (באנגלית): רבי, אמנם התחייבתי לך לדבר באידיש, אך מה אעשה ושכחתי שפה זו כמעט לגמרי והדבר קשה עלי, אך זאת אומר: "רבי איך האב דיר ליב זייער זייער (רבי אני אוהב אותך הרבה מאוד)", באחלו לרבי בריאות והצלחה סיים מר צ'ייס נאומו.

גם לאחר מכן זכה מר צ'ייס לקירובים גדולים.

כ"ה באייר תשע"ו