ב"ה יום שני, ה' תמוז תשע"ח | 18.06.18
ועדת השמות על רקע כפר חב"ד במבט אווירי
ועדת השמות על רקע כפר חב"ד במבט אווירי צילום: ישראל ברדוגו, שטורעם.נט
הועדה קבעה באופן סופי את שמות רחובות כפר חב"ד

אמש (שני), התאספה ועדת השמות בפעם האחרונה לקבלת ההחלטות הסופיות של השמות בהם יקראו רחובות כפר חב"ד ● 42 רחובות הכפר יקבלו את השמות החדשים בקרוב לאחר שיתקבלו כל האישורים ממשרדי הממשלה השונים ● מה יהיו השמות של רחובות וכיכרות כפר חב"ד? ומתי יוצבו השלטים החדשים? ● כל הפרטים >>>
מערכת שטורעם

כפי שפורסם ב'שטורעם' בקרוב יוענקו שמות לרחובות הכפר המשמש כבירת חב"ד בישראל, עד כה, נאלצו תושבי הכפר להיעזר בכיכרות התנועה ובמבנים מוכרים בכדי להסביר לאורחיהם איך ניתן להגיע לביתם.

אמש, (שני) התאספה ועדת השמות בפעם האחרונה לקבלת ההחלטות הסופיות של השמות בהם יקראו רחובות כפר חב"ד, חברי הועדה הם יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ', סיו"ר המועצה האיזורית הרב בנימין ליפשיץ, המשפיעים הרב מנחם-מענדל גורביץ', והרב דוד-אבא זלמנוב, יו"ר המועצה הדתית עמק לוד, החוקר החסידי הרב יוסף-יצחק קמינצקי, ר' שמואל ריבקין, ר' איציק בלוי, ור' ידידיה חסין.

42 רחובות כפר חב"ד יקבלו את השמות החדשים בקרוב לאחר שיתקבלו כל האישורים ממשרדי הממשלה השונים.

שמות הרחובות, אם שאלתם, יהיו על שם הרביים אדמו"רי חב"ד לדורותיהם ובהם אף הבעש"ט והמגיד ממעזריטש, כמו כן יקבל רחוב אחד את שם אביו של הרבי, רבי לוי יצחק.

רחובות נוספים יקבלו את שמותיהם של שלושת רבני הכפר, הרב נחום טרבניק ז"ל, הרב שניאור זלמן גורליק ז"ל והרב מרדכי שמואל אשכנזי. בנוסף יוענקו שמות ספרי הקודש של אדמו"רי חב"ד לרחובות נוספים.

גם הכיכרות המפארים את כפר חב"ד יקבלו שמות ייחודיים על שם מבצעי הרבי: נש"ק (נרות שבת קודש), אהבת ישראל, צדקה, תורה וחינוך.

ומתי יוצבו השלטים החדשים? בשיחה שקיימנו עם יו"ר הוועד וחבר וועדת השמות, הרב שמעון רבינוביץ' אמר כי "בעוד מספר שבועות לאחר שיתקבלו כל האישורים כבר יוצבו השלטים על הרחובות".

י"ב באדר ב' תשע"ו