ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
מיזם 'הטובות לפרדס' מכה גלים
מיזם 'הטובות לפרדס' מכה גלים צילום: ארכיון שטורעם
'חסרות נשים דוברות שיוכלו לייצג את העולם החרדי'

לפני מספר ימים פרסמנו כאן באתר חב"ד - 'שטורעם', על המיזם החדש 'הטובות לפרדס' אותו תרכז הגב' מירי שניאורסון מכפר חב"ד ● הפרויקט היכה גלים רבים והגיע גם אל אשת התקשורת סיון רהב מאיר שהרעיפה שבחים על היוזמה ● בשיחה ל'שטורעם' אמרה רהב מאיר: 'חשוב ליצור מעגל של דוברות דתיות שייצגו את העולם החרדי. יש מחסור גדול בדוברות ומיזם זה הוא דבר מבורך' ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
הזווית הנשית של 'פרדס – הבמה לחכמה יהודית', מקבלת שדרוג ועידוד מאשת התקשורת סיון רהב מאיר.

היוזמה המבורכת של 'פרדס – הבמה לחכמה יהודית', תפסה תאוצה עם מינויה של הגב' מירי שניאורסון לרכזת פרויקט "הטובות לפרדס", פרויקט במסגרתו תוכשרנה נשים לשמש כמרצות מקצועיות בתחומי היהדות.

הפרויקט שזכה להצלחה רבה באגף הגברים מגיע לעזרת הנשים - של נשות החסידים.

הפרסום הגיע גם לאשת התקשורת סיון רהב מאיר מערוץ 2, וכך היא אומרת על פרוייקט 'הטובות לפרדס', בשיחה ל'שטורעם': "חשוב מאוד ליצור מעגל של נשים דתיות שיוכלו לייצג כלפי חוץ את העולם הדתי והחרדי. יש מחסור גדול מאוד בדוברים בכלל ודוברות בפרט, שישקפו ציבור חשוב ורחב כל-כך וישפרו את השיח הרדוד הקיצוני והמתלהם בנושא יהדות".

לאחר שרהב מאיר אמרה מילים אלו, 'שטורעם' שוחח עם הגב' שניאורסון: "אין ספק שחשוב להביא שיח תקשורתי שיציג את פניה היפות של היהדות , שהמיזם הזה נועד לשדרג את היכולות של ציבור המרצות המטרה המרכזית היא לתת כלים חדשניים, מקצועיים ומוכחים שישמשו להפצת יהדות.

"ברור שאצל הנשים שרובן בעלות תארים בחינוך ושמשו שנים רבות בהוראה, אין צורך ללמד כיצד לעמוד על במה. ברוב המקרים מדובר בנשים בעלות שפה רהוטה שהעבודה איתן נועדה בעיקר לתת כלים ויכולות רטוריות וכריזמטיות, והכי חשוב, לסייע להן להעלות משמעותית את רמת הקשב.

"בפרדס מתכוונים להציע בין היתר סיוע לבתי חב"ד בסבסוד ההרצאות. כך שברור שלבתי חב"ד תהיה המון תועלת מהיוזמה של פרדס שמהווה 'במה לחכמה יהודית'".

"בשבוע הראשון של אדר הראשון. החודש שמתחיל את ה'כי בשמחה תצאון'. המסלול הראשון כבר סגור להרשמה. המסלול השני ייצא לדרך אחרי פסח, אך כבר עכשיו ניתן להירשם.

"החזון הוא להוסיף עוד ועוד בהפצת המעיינות ולתת לנשים מוכשרות למלא את שליחותן - מסכמת הגב' שניאורסון.
כ"ט בשבט תשע"ו