ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
גלריית סיכום של שבת הפנסאים
גלריית סיכום של שבת הפנסאים צילום: שניאור שיף, שטורעם.נט
שבת הפנסאים זכתה להצלחה חסרת תקדים ■ גלריית סיכום

לאחר שבת היסטורית שזכתה להצלחה חסרת תקדים, מתפנים במפקדת ארגון 'צבאות השם - הפנסאים' לשלב הסיכומים ● הפיזור הגיאוגרפי של החיילים הצעירים הוא תוצאה של הקמת הסניפים החדשים הרבים בריכוזי חב"ד ● נושא הלימודים היה "הקהל - אז והיום", ובסיום הלימודים פנו החיילים מיד לקיים הלכה למעשה את הוראתו של הרבי ● אתר חב"ד 'שטורעם' מגיש גלריית תמונות מלאה בחיות חסידית כיאה לחיילי צבאות ה' ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
לאחר שבת היסטורית שזכתה להצלחה חסרת תקדים, מתפנים במפקדת ארגון "צבאות השם - הפנסאים" לשלב הסיכומים.

למעלה מאלף חיילי צבאות השם, כן ירבו, מכל רחבי הארץ, השתתפו בשבת הארגון שהתקיימה בכפר חב"ד.

הפיזור הגיאוגרפי של החיילים הצעירים הוא תוצאה של הקמת הסניפים החדשים הרבים בריכוזי חב"ד השונים - מכפר חב"ד ועד ירושלים, מבית שמש ועד נהריה.

בצהרי יום שישי הגיעו הילדים לכפר, והופנו לעמדות הרישום שהוצבו ברחבת הישיבה.

לאחר קבלת חדר השינה, התארגנות וטעימה קלה, התרכזו החיילים - לבושים בוסט המדוגם שקיבלו - במרכז צבאות השם החדש, שאך זה עתה הושלמה הקמתו.

ראש מפעל השליחות בארץ הקודש הרב יוסף יצחק אהרונוב, כובד בקביעת מזוזות, וכוסית 'לחיים' הורמה ביחד עם יו"ר הארגון ויו"ר וועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ לרגל חנוכת האולם החדש והמפואר.

בתום טקס הפתיחה, חולקו הילדים לקבוצות ויצאו עם המדריכים לשעת למידה בצוותא.

נושא הלימודים היה "הקהל - אז והיום", ובסיום הלימודים פנו החיילים מיד לקיים הלכה למעשה את הוראתו של הרבי ויצאו לערוך כנסי "הקהל" בבתי אנ"ש בכפר חב"ד.

החיילים הנמרצים פקדו 872(!) בתים, וערכו בהם כינוסי "הקהל" יחד עם בני הבית. החיילים קראו "פסוקים", חילקו מטבעות לצדקה ונשאו תפילה לגאולה קרובה - וזכו לתגובות נלהבות, וגם לממתק קטן...

משם מיהרו הילדים להתייצב במסדר ערב שבת מופתי, וחזרו לאולם צבאות השם להתחיל בתפילת קבלת שבת, אותה התפללו בקול ובחיות.

בסעודת ליל השבת, שנערכה בישיבה, התוועד עם הילדים אורח השבת, הרב מנחם קעניג - משגיח ישיבת תומכי תמימים בלוד - שריתק את המאזינים הצעירים עד לשעה מאוחרת בסיפורים ודברי תורה מאלפים.

יום השבת נפתח בהשכמה ללימוד חסידות משותף, המשיך בתפילה מרוממת ובסעודת שבת שכולה התוועדות חסידית, צוות הפנסאים מישיבות תומכי תמימים מהארץ ומהעולם.

לאחר מנוחה קצרה להחלפת כוחות, פשטו החיילים על בתי הכפר והזמינו את כולם - אנשים, נשים וטף - להשתתף בכנסי "הקהל" מרכזיים שנערכו בכמה בתי כנסת באזורים שונים בכפר.

הרבנים, הגבאים ומשפיעי בתי הכנסת, נשאו דברים בפני המשתתפים, והחיילים הכריזו את ה"פסוקים" ושרו שירי "הקהל" וסחפו אחריהם את הקהל.

לפנות ערב, בשעת 'רעווא דרעווין', גדשו אלפי הילדים, המדריכים ותושבי הכפר את המדשאה הגדולה בשכונת 'לוי יצחק' החדשה.

כולם יחד שרו ניגוני חסידים מעוררים ושמחים, עם הגה"ח הרב זלמן גופין - משפיע ישיבת תומכי תמימים המרכזית ומשפיע הארגון.

החיילים התאספו שוב באולם צבאות השם, לתפילת ערבית והבדלה, ולאחריה ניגשו לממש את ה'המחאות' שקיבלו במבצע הלימודים הגדול בחנות צבאות ה' - שבמתחם 'יודאיקה' הסמוכה.

מדפי החנות היו עמוסים במאות ספרים, מתנות ומשחקים מקוריים, והחיילים יצאו ממנה בידיים עמוסות בשקיות...

רגע לפני האירוע המסכם, ישבו החיילים לענות על שאלות המבחן המסכם את השלב השני במבצע הלימודים, וגילו בקיאות מרשימה בנושא הלכות תפילה, אותו הם לומדים בסניפים.

השבת המיוחדת ננעלה ב'בנקעט' יוקרתי ומפואר, שסיכם את אירועי השבת ופתח את מיזם ה'הקהל קינד', שבו ייטלו חלק כל החיילים והחיילות בצבאות השם מכל הארץ.

החיילים שבו לבתיהם עם טעם של עוד, ובתחושה של התרוממות רוח, כשהם מכווני מטרה בעיקר בעניין ה'הקהל' והפעילויות סביב הנושא.

מאות שיחות טלפון והודעות נרגשות התקבלו במפקדת הארגון, בהן ביקשו הורים ומחנכים רבים להביע את תודתם והערכתם על ההשקעה הגדולה בילדים, ועל הפעילות החינוכית-חסידית בכלל.

כ"ב בשבט תשע"ו