ב"ה ערב ש"ק, ט' תמוז תשע"ח | 22.06.18
המיליונר צבי עמאר על רקע תמונות הפיגוע
המיליונר צבי עמאר על רקע תמונות הפיגוע צילום: שטורעם.נט, ויקטור מזוז
המיליונר צבי עמאר: "ההסתה כאן מחלחלת"

בנימין אמסלם, יהודי חרדי תושב הרובע התשיעי, נדקר הבוקר במצ'טה ענקית בעיר מרסיי שבצרפת ● יושב-ראש הקהילה המקומית, המיליונר צבי עמאר שהוא גם הבעלים של תחנת הרדיו 'קול ברמה' אומר בשיחה עם כתב 'שטורעם': "בכל פעם משקרים ואומרים שהתוקף 'משוגע'" ● ראיון בלעדי ל'שטורעם' מזירת הפיגוע בצרפת ● לראיון המלא >>>
מנחם בן ישראל

כפי שדווח הבוקר ב'שטורעם' – שוב אירע פיגוע דקירה בעיר מרסיי שבדרום צרפת, בה מתגוררים כ-70,000 יהודים. בנימין אמסלם, חרדי תושב העיר שהיה בדרכו לבית הספר 'סורס' שם הוא משמש כמורה, נדקר בידי מחבל מוסלמי בשעה שצעד ברובע ה-9.

המיליונר צבי עמאר – מייסד ובעלי תחנת הרדיו 'קול ברמה', מתגורר במרסיי – והוא משמש כראש ה'קונסיסטואר' – הקהילה החרדית בעיר. בשיחה עם 'שטורעם' מזירת הפיגוע הוא אומר כי רק בנס הפצוע נותר בחיים.

"הוא נלחם בכל כוחו והאומץ שלו גרם לו ב"ה להציל את נפשו, הסכין הייתה באורך של 50 ס"מ, אין ספק שהמחבל רצה להרוג אותו".

המחבל אכן לא בריא בנפשו?

"זה לא נכון. אמרתי למושל המחוז שכעת נמצא לצידי, שכך אמרו בתחנת הטלוויזיה. זה לא בסדר; הקהילה מרגישה שמשקרים עליה. מה זה הדבר הזה? מה זאת אומרת? בכל פעם שיהודי נדקר או מותקף אומרים שהתוקף 'משוגע'?! די. זה ניסיון לגרום לשחרורו. גם המושל אמר לי: 'אתה צודק. בדקנו אותו והמוח שלו בריא ושלם. אין לו בעיה'. לא נאפשר את שחרורו".

הגברתם את השמירה על המוסדות ובתי הכנסת?

"אנחנו כבר תחת שמירה, אבל זה קרה ברחוב. אי אפשר לשים שוטר אחרי כל יהודי. מה שקורה בארץ – המחבלים המקומיים רוצים להעתיק את זה לפה. הבחור הזה הוא בסך הכל בן 16. ראה יהודי חרדי ופשוט רצה להרוג אותו. לא יותר ולא פחות".

מה הפתרון?

"סליחה, אבל אני לא רואה פתרון. הכל בא מההסתה. ההסתה אצל הטיפשים, החלשים והצעירים גורמת להרבה נזק".

השליח הראשי למרסיי, הרב יוסף יצחק הלוי לאבקאווסקי, מוסר ל'שטורעם':

"מה שאירע במרסיי גורם לנו להבין עוד יותר את מה שעוברים אחינו בארץ הקודש, כשהמנהיגות בישראל תהיה חזקה מול הטרור זה ישפיע בעזרת ה' גם על צרפת. כולנו תפילה שהקב"ה ישמור על היהודים בצרפת ובארץ ישראל".

א' בשבט תשע"ו