ב"ה ערב ש"ק, כ"ב מנחם-אב תשע"ט | 23.08.19
הרב מרקוביץ לצד נשיא אוקראינה, היום
הרב מרקוביץ לצד נשיא אוקראינה, היום צילום: שטורעם.נט
בפמליית נשיא אוקראינה: השליח הרב יונתן מרקוביץ ורעייתו ● תיעוד

שליח הרבי לקייב, הרב יונתן מרקוביץ וזוגתו הגיעו לישראל יחד עם הנשיא האוקראיני מר פטרו פורושנקו ורעייתו, במסגרת ביקור שארגן משרד החוץ האוקראיני - במטרה לחזק את הקשר בין המדינות וללמוד על האתגרים הכרוכים בחינוך ילדים מיוחדים ● קידוש ה? גדול התרחש בשעה שאשת הנשיא הושיטה ידה ללחוץ את ידו של השליח אך השליח נמנע בעדינות מללחוץ ידה, תוך הסבר חסידי על מעלת האישה ביהדות ● לכתבה המלאה >>>
כתב שטורעם
שליח הרבי לקייב, הרב יונתן מרקוביץ וזוגתו הגיעו לישראל יחד עם פמליית הנשיא האוקראיני מר פטרו פורושנקו ורעייתו, במסגרת ביקור מיוחד ורשמי שארגן משרד החוץ האוקראיני - במטרה לחזק את הקשר בין המדינות וללמוד על האתגרים הכרוכים בחינוך ילדים מיוחדים.

קידוש שם שמים, התרחש בעת הביקור כאשר אשת הנשיא הושיטה ידה ללחוץ את ידו של השליח, אך השליח נמנע בעדינות מללחוץ ידה, תוך הסבר חסידי על מעלת האישה ביהדות שכמובן הניח את דעתם וגרם להתפעלות.

השליחה הרבנית מרקוביץ, אשר ייסדה את בית הספר היחיד באוקראינה לילדים בעלי צרכים מיוחדים שיתפה את הקהל בנסיונה העשיר בתחום העיסוק והחניוך לילדים מיוחדים.

הפמליה ערכה ביקור מרגש  במוזיאון 'יד ושם' וכן בבתי רפואה וצפויה להפגש מחר עם ראש הממשלה  בנימין נתניהו, שרים וחברי כנסת.

הרב מרקוביץ אומר בשיחה ל'שטורעם' כי ביקור זה הוא חלק מהקשרים החמים השוררים בין השליח לנשיא אוקראינה.
י"א בטבת תשע"ו