ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
שבת שלוחים ב'אוהל' ובקראון-הייטס
שבת שלוחים ב'אוהל' ובקראון-הייטס צילום: מאיר אלפסי וחיים טויטו
שבת-שלוחים ב-770 וב'אוהל' ■ סיקור מיוחד

אלפי שלוחים מילאו את שכונת קראון-הייטס בשבת זו - 'שבת כינוס השלוחים' ● בחדרו הק' של הרבי, ב'זאל' הקטן, בבית הכנסת ובית המדרש - 770, ובעוד עשרות בתי הכנסת הפזורים בכל רחבי השכונה ● במקביל, סביבות ה'אוהל' הק' של הרבי שהו במהלך השבת מאות שלוחים, בהם קבוצה גדולה של מקורבים מצרפת ● היכן סעדו השלוחים? מי נשא דברים? ומי התוועד? ● לדיווח המלא >>>
צוות 'שטורעם' בכינוס השלוחים
שבת כינוס השלוחים ב'אוהל' הק' וב'בית רבינו שבבבל': אלפי השלוחים שהגיעו לשהות בד' אמותיו הק' הגיעו לתפילת מנחה ב'זאל' הגדול ובחדר הרבי כאשר 770 עמוס לעייפה בשלוחים הפוגשים איש את רעהו יחד עם המוני אורחים שבאו לצפות במחזה המרהיב והמרגש בעת כניסת השבת.

רבים מהשלוחים הגיעו לשיעור הקבוע בדא"ח, המתקיים מידי שבוע עם כניסת השבת באולם ה'זאל-הקטן', שנמסר על-ידי ה'חוזר' הראשי הרב יואל כהן.

נציג השלוחים ניגש לתפילת קבלת-שבת כשמיד לאחר מכן זרמו אל היכל 770 מאות שלוחים צעירים מכל העולם למעמד שכולו נחת למשלח. כנס 'צבאות השם', אמירת שנים-עשר הפסוקים, שירה וניגונים מניגוני הרבי ותפילת קבלת שבת עוצמתית יחד עם המדריכים המסורים המלווים אותם כל ימי הכינוס.

מ-770 צעדו אלפי השלוחים את מתחם ה'הארמורי' בו נערכה סעודת השבת כיד המלך. במהלך הסעודה נשאו דברים יו"ר הכינוס הרב משה קוטלרסקי, השליח הראשי לקליפורניה הרב שלמה קונין, השליח בבודפשט הרב שמואל רסקין, הרב אליעזר שמולביץ שליח הרבי לאור-עקיבא ועוד. בתום הסעודה נשארו השלוחים והאורחים להתוועדות פעילה עם השליח לאנטוורפן הרב שבתי סלבטיצקי.

כמו בליל-שבת, גם בצפרא דשבתא נערכו התוועדויות ב-770 ובבתי כנסת נוספים בשכונת המלך, עם שלוחי הרבי הפזורים על-פני הגלובוס. בין-היתר התוועד הרב משה פעלער בביהכנ"ס 'געצל'ס שול', הממוקם במרתף בניין הפנימייה 'פורטין פורטין'.

לצד תכנית שבת כינוס השלוחים העולמי בשכונת קראון הייטס, מאות שלוחים שהו בשבת גם בסמוך ל'אוהל' הק'. בית 'אהל חב"ד ליובאוויטש', בהנהלת הרב אבא רעפסון נערך כראוי לקראת השבת, בסידור אש"ל מלא עבור השלוחים הרבים שהגיעו.

במהלך השבת התוועדו השלוחים, כשהם מחזקים אחד את השני מתוך 'שבת אחים גם יחד' ומעוררים על הזכות והאחריות להיות שלוחים של הרבי.

בלטו בנוכחותם קבוצת השלוחים מצרפת, יחד עם עשרות ממקורביהם, שהתוועדו במשך שעות ארוכות במהלך השבת עם השליח הראשי ר' לוי אזימוב מפריז.

כ"ו בחשוון תשע"ו