ב"ה יום רביעי, א' סיון תשפ"א | 12.05.21
הצצה אל תוכנית הלימודים של חודש חשוון
הצצה אל תוכנית הלימודים של חודש חשוון
"הקהל את הטף": מקיימים את ההוראה הנדירה של הרבי

במועדוני נוער חב"ד נערכים לשנת "הקהל" עם גדילה בכמות – סניפים חדשים ברחבי הארץ, ובאיכות – השקעה מיוחדת בתכנים וביצירות ● התוכנית הלימודית "מקצוענים עושים טוב" תחשף בכנס מיוחד שיתקיים אי"ה בט' אלול בכפר חב"ד ● במכתב מיוחד שנשלח לשלוחים בארה"ק הפועלים יחד עם רשת המועדונים, הוסיפה ההנהלה "כרטיס הקהל" מיוחד, שישלח אי"ה בצורה מרוכזת אל הרבי לפני ראש השנה תשע"ו ● וגם: הצצה אל התוכנית הלימודית של השנה הקרובה
מערכת שטורעם

שנה של פעילות תוססת, עם גדילה בכמות ואיכות: ברשת מועדוני נוער חב"ד הפועלת במסגרת צעירי אגודת חב"ד עם רשת מועדונים ביותר מ-120 סניפים ברחבי הארץ, נערכים לשנת "הקהל".

בחודש תשרי, שנת תשמ"ח, הכריז הרבי על מבצע "הקהל", וביקש להוריד זאת לפסים מעשיים. כל אחד שמוכן להשתתף בפעילות הקהל, כך ביקש הרבי, ירשם בכרטיס מיוחד עליו רשומים שמו ושם אמו. הרבי אף ציין את גודל הכרטיס "טפח על טפח" בדיוק.

במכתב מיוחד שנשלח לשלוחים בארה"ק הפועלים יחד עם רשת המועדונים, הוסיפה ההנהלה "כרטיס הקהל" מיוחד, שישלח אי"ה בצורה מרוכזת אל הרבי לפני ראש השנה תשע"ו.

הרבי ציין מספר פעמים כי המצווה המיוחדת של "הקהל" נוגעת במיוחד לטף. "מצוות הקהל קשורה במיוחד עם טף. בנוגע לאנשים ונשים, הרי המצווה קשורה גם עם עניינים נוספים... ללמוד... לשמוע... משא"כ בנוגע לטף בעצמם, קיימת רק עצם המצווה של הקהל, ללא כל ענייני נוספים" (שיחת שבת חול המועד סוכות תשל"ד).

"רואים אנו שאצל הטף מודגש יותר הקהל, והטעם מובן בפשטות: ילדים, מטבע הדברים, פטורים מכל דאגות, ולכן בידם להתמסר לחלוטין לתורה" (ג' דחוה"מ סוכות תשמ"א).

"ראוי לאחד את כל המסוגלים להתאסף תכופות במסגרת של 'קהל', קבוצה ה'צבאות השם', שעליהם נמנה כל יהודי עוד מקטנותו..." (מכתב כללי, חוה"מ סוכות תשמ"א).

התבטאות נדירה ומיוחדת נוספת נאמרה מפי הרבי בשיחת שבת בראשית תשכ"ז כי הבאת הטף לענייני הקהל חשובה יותר משמיעת התורה "מפי הגבורה"!

מהנהלת רשת מועדוני נוער חב"ד נמסר ל'שטורעם', כי בהתאם לבקשותיו והוראותיו של הרבי, השנה תצוין באופן מיוחד של גדילה בכמות ובאיכות.

הנושא עליו מתמקדת התוכנית הלימודית של תשע"ו הוא "מקצוענים עושים טוב", כאשר בכל חודש נכנסים הילדים לעולמו של "בעל מקצוע" מיוחד, ובאמצעותו מקבלים שפע של תכנים הקשורים לעולם הערכים היהודי ומסורת ישראל.

החודש הראשון יוקדש למקצוע ה"שף", ובאמצעותו ילמדו הילדים על המטבח היהודי וישמעו על כשרות המאכלים.

"נוער המעשים הטובים" הפועל מטעם רשת מועדוני נוער חב"ד, כולל כיום מעל 120 סניפים עם אלפי חניכים. הפעילות נערכת אחת לשבוע, כאשר בכל מפגש הילדים יוצרים יצירה אומנותית, אותה הם מקבלים לביתם בסיום הפעילות.

מהנהלת הרשת נמסר כי ההרשמה לשלוחים לשנת הפעילות תשע"ו נסגרה בימים אלו.

פעילות המועדונים נעשית בסיוע "קרנו תרום", הקרן לביסוס ופיתוח מפעלי חב"ד בארה"ק.

י"ד במנחם-אב תשע"ה
 
 
 
 
הצצה אל תוכנית הלימודים של חודש חשוון
הצצה אל תוכנית הלימודים של חודש חשוון
 
הצצה אל תוכנית הלימודים של חודש חשוון
הצצה אל תוכנית הלימודים של חודש חשוון
 
מתוך החוברת למדריכה
מתוך החוברת למדריכה
 
"כרטיס הקהל" שנשלח בימים אלו לשלוחים ולמדריכות
"כרטיס הקהל" שנשלח בימים אלו לשלוחים ולמדריכות