ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשפ"ב | 21.05.22
משלחת המרכז לעניני חינוך, מלווים את השלוחים שיוצאים לעודד את ניצולי האסון
משלחת המרכז לעניני חינוך, מלווים את השלוחים שיוצאים לעודד את ניצולי האסון
אור לגוים > תמונות מרגשות היישר מזירת האסון בנפאל

בצהרי יום חמישי - חמשה ימים בדיוק לאחר רעידת האדמה הקשה שפקדה את האיזור, מעט לפני השעה 12 בצהרים בעיצומה של שבת קודש - יצאו שלוחי הרבי לנפאל הרב חזקי וחני ליפשיץ, יחד עם המשלחת של ה'מרכז לעניני חינוך' בראשות הרב משה יהודה קוטלרסקי, לסיור ברחבי העיר קטמנדו בירת נפאל ● בלווית ר' מענדי קוטלרסקי ור' אליעזר אשכנזי, וצוות התמימים השוהים במקום, הם סיירו במחנות הפליטים המאולתרים, ביקרו בבית רפואה שדה שהקים צה"ל בפאתי העיר, במוקדי החילוץ ואיסוף המידע של הארגונים השונים ששלחו משלחות מישראל ומרחבי העולם ● אנו מגישים גלריה מרגשת במיוחד מאחת התחנות שם עצרו, וחילקו להמוני הנפאלים אבטיח קר ומרענן, עודדו אותם במילים חמות, וגרמו קידוש שם שמים בינלאומי
כתב שטורעם באסיה

מספרת השלוחה, הגב' חני ליפשיץ שתחי':

כמה עצב וכאב שוררים כאן בין הסמטאות.

אלפי אנשים נשים וטף נותרו עירומים וחסרי כל. ללא קורת גג לראשם. איבדו את היקרים להם מכל. מחנות פליטים מאולתרים הוקמו בכל פינה אפשרית. אוהלים מבדים קרועים ומצחינים הפכו לבית. ילדים ותינוקות בני יומם צמאים למים. העיניים שלהם ריקות. פניהם כפני אדם זקן.

במהלך היומיים האחרונים, כשנהיה יותר בטוח לנוע ממקום למקום, יצאנו למספר מקומות בכדי לסייע עד כמה שרק אפשר. עם ציוד, אוכל חם, מים ופירות להשיב את נפשם של בני ובנות העם הנפאלי.

היום, חמישי, הגיע יחד אתנו הרב משה קוטלרסקי 'האבא של השלוחים בעולם' שעושה ימים כלילות למען השלוחים בכל מקום על הגלובוס, בנו ר' מענדי והרב אליעזר אשכנזי, שליח חב"ד בתאילנד וידיד אמת שלנו. הם הגיעו במיוחד כדי לבדוק מקרוב את שקורה כאן ולסייע כמה שרק ניתן.

בכל מקום אליו הגענו נפלו האנשים על צווארנו. התחננו לעוד קצת אוכל.. עוד קצת מים..

הבטחנו להם שלא נשכח אותם! שנגיע בעזרת השם גם מחר וגם ביום שאחרי מחר. נמשיך לבוא כל זמן שהם צריכים לנו..
הסברנו להם שאנחנו מגיעים אליהם בשם כל העם היהודי!

בשם כל אחד ואחת בשרשרת הנפלאה הזו. כי מי כמו העם שלנו ידע רעב ידע וסבל וכאב... ויהודים הם הרי רחמנים בני רחמנים.

לפני שיצאנו את המקום האחרון בו היינו בכדי לחזור לבית חב"ד ניגשה אלי אישה קמוטת פנים.. כל שהיא ביקשה הוא לחבק. דקות ארוכות ארך החיבוק הזה שלה. דמעותיה נותרו על כתפי עוד זמן רב.

אילו רק היתה יודעת כמה כח נסך בי חיבוקה זה... 

י"א באייר תשע"ה