ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
ברוכות הבאות. כינוס השלוחות העולמי נפתח בקראון-הייטס
ברוכות הבאות. כינוס השלוחות העולמי נפתח בקראון-הייטס צילום: שטורעם.נט
כינוס השלוחות יוצא לדרך ■ תיעוד ראשון

בזה אחר זה נחתו היום המטוסים בשדות התעופה של ניו יורק וניו ג'רזי והביאו איתם את השלוחות של הרבי ● בחוץ מזג אוויר קריר אבל עם שמש זורחת, שלא נראתה כאן בקראון הייטס זה כמה שבועות ● עובדות ה'מרכז לעניני חינוך' מקבלות את פני השלוחות בדלפקי הרישום ועמדות הקבלה, לאחר ששבו מתפילה ממושכת על ה'ציון' הק' של הרבי ועל קברה של הרבנית הצדקנית מרת חיה-מושקא ע"ה, שיום ההילולא הז"ך שלה חל היום ● 'שטורעם' מגיש דיווח מפורט על היום הראשון ותיעוד ראשוני ● וגם: מה מצפה לשלוחות דוברות העברית מכל רחבי העולם, במושב הפתיחה החגיגי הערב בשעה 6 במוזיאון צבאות השם?
כתב שטורעם בארה"ב

בדלפקי הרישום ועמדות הקבלה שנפתחו בשעה 12 בצהרים בדיוק במפלס התחתון של מוזיאון 'צבאות השם', ערוכות הנשים והבנות המקבלות את פני השלוחות מטעם ה'מרכז לעניני חינוך', הגוף האחראי על מפעל השליחות ומארגן את הכינוס מידי שנה. במקביל, שוהות שלוחות רבות ב'אוהל' הק' ומעתירות תפילה על 'ציוני' רבותינו נשיאינו ובקברה של הרבנית הצדקנית ע"ה שהיום חל יום ההילולא שלה.

דלפקי הרישום ועמדות הקבלה נמצאים במוזיאון צבאות השם, בפינת הרחובות קינגסטון ואיסטרן פארקווי. שעות הרישום הנוחות פרוסות לאורך ימי הכינוס, כל שנותר הוא להגיע למקום ולהציג תעודה מזהה, לקבל את התג האישי והתיק הנלווה, ולהמשיך לתוך התוכנית הגדושה.

זמני הרישום:

יום רביעי: 12 בצהרים – 9 בערב

יום חמישי: 9 בבוקר – 9 בערב

יום שישי: 9 בבוקר – 1 בצהרים

מוצאי שבת: 7 – 9:30 בערב

יום ראשון: 9 – 11 בבוקר. (החל מהשעה 4 אחה"צ במלון הילטון, מקום ה'באנקעט')

● 

יום ההילולא כ"ב שבט: התוועדות 'והחי יתן אל לבו'

במוצאי יום ההילולא ה-27 של הרבנית הצדקנית מרת חי' מושקא שניאורסאהן ע"ה, תתקיים התוועדות מרכזית עבור השלוחות, בהמשך לארוחת הערב באולם 'אהלי תורה' ברחוב איסטרן פארקווי 667. בתוכנית: הקרנת וידאו מיוחד אודות דמותה של הרבנית, ניגונים, נואם אורח – השליח הרב יוסף יצחק לו מג'ורג'יה, ועוד.

במקביל תתקיים תוכנית מיוחדת לשלוחות דוברות עברית "בשבילי הרבנית": מושב פתיחה חגיגי והתוועדות. מנחה: גב' רבקה זקלס, בריאנסק – רוסיה.

זכרונות וסיפורים מכלי ראשון. ציוני דרך משמעותיים בחייה של הרבנית: מזכירו של הרבי הרב יהודה לייב גרונר, ברוקלין – ניו יורק.

"אם הבנות שמחה" מופע אם ובנותיה בצליל ובאומר - גב' רבקה קרינסקי, ברוקלין – ניו יורק; מושקא קרינסקי, סמינר צוהר – פיטסבורג; עטי קרינסקי, בית רבקה – ניו יורק.

בשבילי הרבנית: "נלך בדרכה, נפעל למענה". זכרונות אישיים מהרבנית, והמשמעות של 'להיות שליחה' בשנת ה'תשע"ה - גב' צביה ג'ייקובסון, ברוקלין – ניו יורק.

שליחות בגוונים – נעים להכיר: בהנחיית גב' דינה סטמבלר, דנייפרודרז'ינסק – אוקראינה.

כ"ב בשבט תשע"ה