ב"ה יום רביעי, כ"ד אייר תשפ"ב | 25.05.22
השליח החדש לעיר הנמל לה הבר - צרפת, הרב שלום דובער לוין
השליח החדש לעיר הנמל לה הבר - צרפת, הרב שלום דובער לוין צילום: שטורעם
שלוחים חדשים בצרפת: התשובה היהודית לטרור

שבועות ספורים לאחר סדרת פיגועי הטרור בצרפת שגבו מחיר כבד בנפש, מגיעה התשובה היהודית בדמות הוספה באור וביסוס החיים היהודיים עם פתיחת בית חב"ד חדש במדינה ● השלוחים הרב שלום דובער ורעייתו גאולה (לבית זוננפלד) שיחיו לוין, יצאו להפיח חיים יהודיים בקרב הקהילה היהודית בעיר לה הבר (Le Havre), עיר נמל מרכזית בצרפת השנייה בחשיבותה לאחר עיר הנמל מרסיי ● העיר נמצאת בצפון מערב צרפת, בחבל נרמונדי עילית, ועל ידה נמצא הגשר מעוגן הכבלים המפורסם 'פון דה נרמונדי' ● בין מאתיים אלף התושבים בעיר חיים ועובדים מאות יהודים, שיזכו מעתה לפעילות חב"דית שוטפת, שתחזק את רוחם ותעודד את הזהות היהודית, לאורך השנה כולה
כתב שטורעם באירופה

השליח הראשי לאיזור חבל נרמונדי, הרב שמואל הלוי לוין, מוסר כי לאחר שנים של פעילות מואצת בעיר הנופש המרכזית דוביל, הוא נעתר לבקשת הקהילות היהודיות בערי האיזור, ודאג לחזק את הזהות היהודית והפעילות המקומית.

לאחר סדרת פיגועי הטרור שזעזעה את צרפת, המתח והחרדה שאופפים את יהודי צרפת, הורגש הצורך לתת את המענה הראוי, ברוח הדברים שנהג הרבי להשיב לשואלים במקרים דומים. לא נסיגה ומנוסה ח"ו אלא להיפך, חיזוק וביצור החיים היהודיים בגאון יעקב והנסת אויב ומתנקם על ידי הוספה בתורה ובמצוות.

השלוחים החדשים יפתחו בית חב"ד קבוע בעיר הגדולה, שיש לה היסטוריה עשירה, וגם חיי קהילה יהודית ותיקה שתפרח מעתה ואילך על ידי הפעילות החב"דית.

עיר הנמל לה הבר, שואבת אליה מבקרים רבים, וכן עובדים יהודיים רבים המועסקים במשרות שונות בעיר כולל מקצועות חופשיים.

במכתב מיוחד שנשלח השבוע לשלוחי הרבי בצרפת, בישר מנהל 'לשכת ליובאוויטש האירופאית' הרב יוסף יצחק גאראדעצקי שיחי' על פתיחת בית חב"ד החדש, ואיחל להם בשם כל משפחת השלוחים הצלחה רבה ומופלגה בעבודת השליחות הק'. 

י' בשבט תשע"ה