ב"ה ערב ש"ק, כ"ב מנחם-אב תשע"ט | 23.08.19
שכן קרוב. הרב אשכנזי ע"ה עם הרב קמינצקי שי' בעת מינויו ליו"ר המועצה הדתית עמק לוד
שכן קרוב. הרב אשכנזי ע"ה עם הרב קמינצקי שי' בעת מינויו ליו"ר המועצה הדתית עמק לוד צילום: ארכיון שטורעם.נט
יו"ר המועצה הדתית, הרב קמינצקי: "כולם בהלם"

החוקר החסידי, הרב יוסף-יצחק קמינצקי, המכהן כיו"ר המועצה הדתית במועצה האזורית עמק לוד אומר בשיחה ל'שטורעם', עם קבלת הבשורה הקשה על פטירתו הפתאומית של המרא דאתרא כפר חב"ד ועמק לוד, הגה"ח הרב מרדכי-שמואל אשכנזי ע"ה: "קיבלתי הבוקר טלפונים רבים מתושבי המועצה האזורית מכל היישובים וכולם בהלם מוחלט" ● "בפן האישי, זכיתי שהיה לי קשר אישי ויומיומי בכל ענייני עבודת המועצה הדתית. היינו נפגשים על בסיס יומי" ● לכתבה המלאה
מערכת שטורעם
החוקר החסידי, הרב יוסף-יצחק קמינצקי, המכהן כיו"ר המועצה הדתית במועצה האזורית עמק לוד אומר בשיחה ל'שטורעם', עם קבלת הבשורה הקשה על פטירתו הפתאומית של המרא דאתרא כפר חב"ד ועמק לוד, הגה"ח הרב מרדכי-שמואל אשכנזי ע"ה:

"חוץ מהאבידה הקשה של תושבי כפר חב"ד וחסידי חב"ד, מדובר באבידה קשה לכל יישובי המועצה האזורית עמק לוד, שהרב אשכנזי ע"ה שימש כרב המועצה האזורית כולה והיה כרב-על לכל יישובי הסביבה.

"רבים מתושבי המועצה האזורית, שאינם תושבי כפר חב"ד, היו בקשר יומיומי עם הרב אשכנזי ע"ה וקיבלו ממנו עצות והוראות בכל תחומי החיים. קיבלתי הבוקר טלפונים רבים מתושבי המועצה האזורית מכל היישובים וכולם בהלם מוחלט.

"חשוב לציין, כי למרות שבשנה האחרונה, בהתאם לחוק, הרב יצא לפנסיה, ובד"כ עפ"י חוק רב שיוצא לפנסיה לא יכול להעניק כשרויות או לרשום לנישואין, מועצת הרבנות הראשית התכנסה לישיבה מיוחדת לפני כחודש והסמיכה את הרב אשכנזי להמשיך לתת כשרויות ולרשום לנישואין.

"בפן האישי, זכיתי שהיה לי קשר אישי ויומיומי בכל ענייני עבודת המועצה הדתית. הוא דאג לכל הנושאים שבתחום הפעילות והתעניין ממש מדי יום ביומו וביקש להתעדכן. היינו נפגשים על בסיס יומי והיה מבקש לקבל את כל העדכונים האפשריים.

"בנוסף, באופן אישי, חוץ מזה שאנחנו שכנים קרובים במשך שנים רבות, הרב ע"ה היה ידיד אישי של משפחתנו. זה התחיל מהסבים ומאבי, שכידוע, לאבי ז"ל היה חלק חשוב במינויו של הרב אשכנזי לרבו של כפר חב"ד. אצלי זו גם אבידה אישית ממש".

כ"ג בטבת תשע"ה