ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
מראות מסיבת החנוכה בבניין עיריית ברוקלין
מראות מסיבת החנוכה בבניין עיריית ברוקלין צילום: JDN
נשיא ברוקלין אירח מסיבת חנוכה לקהילה היהודית

עסקנים מכל גווני הקשת של הציבור היהודי בעיר ניו יורק התאספו למסיבת חנוכה (מוקדמת) שנערכה ביום שני בלילה, בבניין עיריית ברוקלין, ביוזמת המארח ראש העיר מר אריק אדאמס ● קונסול ישראל מר עידו אהרוני בירך את המשתתפים ושמונה ארגונים יהודיים העוסקים בחסד זכו באותות הוקרה ● את האירוע הנחה הרב יוסף-יצחק ג'ייקובסון
כתב שטורעם בארה"ב

מסיבת החנוכה שהתקיימה בבניין העירייה של ברוקלין, אספה אל תוכה את בכירי העסקנים של הקהילות היהודיות ברובע ברוקלין של העיר ניו יורק. היו שם ראשי העסקנים של קראון הייטס, ויליאמסבורג, פלטבוש, בורו פארק, ועוד.

המנחה הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון קישר בין מהות החג למצב בארץ ישראל והקשר של מדינת החסד ארצות הברית לקהילה היהודית המקומית, שהיא הגדולה ביותר בתוככי ארה"ב. אחר כך הזמין את קונסול ישראל מר עידו אהרוני לשאת דברי ברכה.

במהלך האירוע, שמונה ארגונים יהודיים שעוסקים בחסד ונתינה ו"מאירים" את רובע ברוקלין, קיבלו אותות הוקרה והערכה. את אותות הכבוד העניקו לראשי ארגוני החסד אישי ציבור מוכרים כמו הסנטור ר' שמחה פלדר, וחברי הקונסול העירוני ר' חיים דויטש ובראד לנדר.

על הפקת האירוע כולו עמל היועץ החרדי של נשיא רובע ברוקלין, ר' יואל אייזדורפר. מקראון הייטס הגיעו גם אנשי עסקים צעירים ויו"ר הפורום מיקי איטלסון, כן נראו שם העסקנים ר' יעקב ברמן ר' מנדי מרגולין ור' יוסי הרשקופ מארגון JFA. בשורה הקדמית נראה גם העסקן הוותיק ר' חנינא שפערלין מ-CHJCC, לצד ר' מענדל שגלוב ר' ירחמיאל בנימינסון מנהל 'צבאות השם' ועוד.

לבד מחברי עירייה רבים, חברי הסנאט של מדינת ניו יורק, נציגים בכירים וצמרת הפיקוד של משטרת ניו יורק, נראו גם ראשי העסקנים של חסידות סאטמאר, אגודת ישראל, JCRC, UJA, ועוד.

הזמר החסידי ר' אלי מרכוס מקראון הייטס הנעים בשירי חנוכה. הטקס הרשמי נמשך במזנון עשיר של מאכלי חנוכה, תפלת ערבית ואווירה חגיגית.

כ"ה בכסלו תשע"ה