ב"ה יום שני, י"ז מנחם-אב תשפ"א | 26.07.21
שלוחי הרבי ברחובות (למטה). למעלה: אורחי הכבוד באירוע
שלוחי הרבי ברחובות (למטה). למעלה: אורחי הכבוד באירוע צילום: שטורעם.נט
רחובות: כלל הקהילות והחוגים חגגו בהתוועדות המרכזית

בהתוועדות המרכזית שנערכה במוצאי שבת באולמי הרימונים ע"י בית חב"ד רחובות בהנהלת שליח הרבי הרב מרדכי קסטל השתתפו כ-500 איש שהגיעו מכל רחבי העיר ומהשכונות ● כיבדו בהשתתפותם: הרב הראשי הרב דוד לאו, רב העיר הרב שמחה הכהן קוק, ראש-העיר רחמים מלול וחברי מועצה ● לכתבה המלאה
מערכת שטורעם
בהתוועדות המרכזית שנערכה במוצאי שבת באולמי הרימונים ע"י בית חב"ד רחובות בהנהלת שליח הרבי הרב מרדכי קסטל שליט"א השתתפו כ-500 איש שהגיעו מכל רחבי העיר ומהשכונות.

ארגון ההתוועדות נעשה בשיתוף שלוחי הרבי הפזורים בשכונות העיר, כשמאחורי היוזמה והארגון עמד שליח הרבי בשכונת רחובות ההולנדית הרב משה טברדוביץ.

באולם הכניסה להתוועדות נערך יריד חסידות מוזל של מאות ספרי חסידות, וביריד יכלו המשתתפים לרכוש ספרי חסידות במחירים מוזלים וכך למלא את ביתם בספרי חסידות וספרים מתורת הרבי.

את ההתוועדות הנחה הרב אפרים קמיסר שבחן מיוחד ידע לרתק את ציבור המשתתפים בסיפורים ובקטעי קישור לדברי הנואמים, והנחה וניווט בכישרון רב את ההתוועדות.

את ההתוועדות פתח המנחה בדברי פתיחה אודות מעלת חג הגאולה י"ט כסלו, והמעלה המיוחדת של ההתוועדות הזו שמשתתפים בה מאות אנשי העיר מכל גווני היהדות, ומכל רחבי השכונות בעיר, התוועדות של אחדות מיוחדת שמאחדת תחת קורת גג אחת את כל עם ישראל, ורק בכח של שלוחי הרבי לאחד את כל הציבור בעיר באחדות מופלאה.

לאחר מכן הזמין המנחה את השליח הראשי לעיר רחובות ומנהל בית חב"ד המרכזי הרה"ח מרדכי קסטל לקרוא את מכתבו של הרבי למשתתפי התוועדות י"ט כסלו.

לאחר מכתבו של הרבי צפה הציבור בקטעי וידאו של הרבי - מראות קודש מיוחדים אודות דרישת הרבי מהחסידים לעולם לא להסתפק במצב הקיים ותמיד יש לשאוף להוסיף ולהרבות במצוות ובמעשים טובים. ציבור המשתתפים התרגש מאוד מהוידאו של הרבי וממראות הקודש המיוחדים.

לאחר הוידאו הזמין המנחה את הרב מנחם ברוד - עורך שיחת השבוע, שמשתתפי ההתוועדות קוראים את שיחת השבוע מידי שבת אולם עד האירוע הם לא ידעו מי עומד מאחורי העלון, וכעת הם נהנים מהשתתפותו של הרב ברוד בהתוועדות.

הרב מנחם ברוד הסביר למשתתפים בחן ובבהירות אודות החידוש המיוחד של תורת החסידות בדורות האחרונים, ואודות פעילותו הגדולה של הרבי בעולם ע"י השלוחים שפועלים להפיץ את מעיינות התורה והחסידות בכל רחבי תבל.

לאחר מכן הזמין המנחה את הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו, והודה לו בשם המארגנים על השתתפותו באירוע החשוב.

הרב הראשי הרב לאו בשפתו המיוחדת ריתק את המשתתפים וקישר את י"ט כסלו לפרשת השבוע ולסיפור של יוסף ואחיו כשירדו למצרים, וסיפר על המעלה המיוחדת של חסידי חב"ד שיודעים לחבר ולקרב לבבות בין ציבורים רבים ומגוונים ולמצוא את המשותף והמאחד שבין כל שכבות הציבור.

לאחר דברי הרב לאו הזמין המנחה את שלוחי הרבי בעיר רחובות ובמוסדות חב"ד בעיר לצילום תמונה משותפת יחד עם הרב הראשי ועם ראש העיר רחובות מר רחמים מלול.

לאחר מכן פתח הזמן החסידי ר' מנדי ג'רופי בניגון 'פדה בשלום' בשילוב תזמורתו של אמן הקלידים לייבלה ליפסקר, כשמיד בסיום הניגון כל הקהל קם על רגליו והצטרף לריקודים סוערים, כשבמשך זמן ממושך רוקדים כתף אל כתף יהודים מכל הזרמים מרחבי העיר בניגונים חסידיים, כשלריקודים מצטרפים ראש העיר רחובות וחברי מועצת העיר יחד עם רבני הקהילות בעיר שהשתתפו בהתוועדות.

לאחר הריקודים הזמין המנחה את רב העיר הרב שמחה הכהן קוק לברך ברכת כהנים ודברי ברכה את המשתתפים.
הרב קוק סיפר למשתתפים על היחידות שהיתה לו אצל הרבי, כשהרבי ביקש ממנו לברך ברכת כהנים וסיפר על הרושם האדיר שיחידות זו הותירה אצלו וממנה הוא שואב כח בפעילותו בקרב תושבי העיר.

במהלך ההתוועדות סבבו שלוחי הרבי בעיר בין מאות המשתתפים וחילקו 'לחיים' למשתתפים הרבים שהתעוררו והתרגשו מהאוירה המיוחדת ששררה בהתוועדות.

לאחר דברי הרב קוק הודה המנחה רבות למר אמיתי כהן חבר מועצת העיר ומחזיק תיק מורשת ישראל על עזרתו הרבה לקיום האירוע ועל עזרתו הרבה במשך השנה לכל פעילות בית חב"ד.

לאחר מכן הזמין המנחה את ראש ישיבת הדרום הרב דוד טברסקי שהוא מגזע המגיד ממזריטש לשאת דברי ברכה.
הרב דוד טברסקי שיתף את המשתתפים אודות גזע משפחתו המפואר המגיע למגיד ממעזריטש, וקישר את י"ט כסלו לדברי רבי לוי יצחק מברדיטשוב אודות הדין בחנוכה של 'הדלקה עושה מצוה או הנחה עושה מצוה', ושיבח רבות את פעילות שלוחי הרבי ברחבי העולם שפועלים להאיר את העולם ולקרב יהודים לתורה ולחסידות.

לאחר מכן דיבר 'אורח הערב' שליח הרבי לקטמנדו נפאל הרב חזקי ליפשיץ שסיפר סיפורים מיוחדים אודות מעלתו של ספר התניא, ועל הצימאון המיוחד של התרמילאים במזרח הרחוק והתשובות המיוחדות שהם מוצאים בספר התניא.

בסיום ההתוועדות התפזרו המשתתפים לביתם עם החלטות טובות להוסיף בלימוד תורת החסידות ולעזור ולסייע בפעילות בתי חב"ד ברחבי העיר.
כ"ב בכסלו תשע"ה