ב"ה יום חמישי, ט"ו שבט תשפ"א | 28.01.21
בחנוכת הבית
בחנוכת הבית צילום: שטורעם. נט
ביוזמת בית חב"ד: נחנך בית כנסת בקניון 'עיר ימים'

באירוע מרגש ובנוכחות קהל רב, נחנך השבוע בית הכנסת 'הדר אורון' בקניון עיר ימים, לזכר חיילי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול הי"ד, שנהרגו במבצע 'צוק איתן', וגופותיהם עדיין לא הגיעו באופן מלא לקבר ישראל ● לכתבה המלאה
מערכת 'שטורעם'

באירוע מרגש ובנוכחות קהל רב, נחנך השבוע בית הכנסת 'הדר אורון' בקניון עיר ימים, לזכר חיילי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול הי"ד, שנהרגו במבצע 'צוק איתן', וגופותיהם עדיין לא הגיעו באופן מלא לקבר ישראל.

הקמת בית הכנסת באה ביוזמת השליח בשכונות עיר ימים ורמת פולג הרב שניאור ברוד, בשיתוף פעולה עם הנהלת הקניון.

הכיסאות שסודרו ברחבה, התמלאו במהרה בקהל רב שגדש את המקום, ובהם בני משפחתו של אורון שאול הי"ד, חברי מועצת העיר, אישי ציבור, ידידים ובני משפחה.

מר אלי דלל, סגן ומ"מ ראש העיר, הוזמן תחילה לשאת דברי ברכה. מר דלל, אשר דיבר מעומק ליבו, שיבח את היוזמה הברוכה ואיחל למשפחות שמכאן והלאה ידעו רק טוב.

אחריו הוזמן לשאת דברים מנכ"ל הקניון, מר בני חליף, והוא שנרגש מהמעמד, הודה שלאורך שנות עיסוקיו הארוכות בתחום, לא היה דבר שנגע לליבו, כמו המיזם של הקמת בית הכנסת לזכר הנופלים.

אחרי תקיעת השופר שהדהד ברחבה, מפי הרב מנחם ולפא, השליח הראשי ויו"ר מוסדות חב"ד בנתניה, עלה לדוכן מר הרצל שאול, אביו של החייל אורון שאול, מלווה ברב מנחם קוטנר, יו"ר ארגון 'חב"ד למען נפגעי הטרור', שמלווה את בני המשפחה במסירות רבה. במילים קצרות ובקול נרגש במיוחד, הודה לכל האנשים שעמדו מאחורי היוזמה, ודבריו הנרגשים לא הותירו עין יבשה בקרב המשתתפים.

לגזירת הסרט הוזמנו בני משפחת שאול, המנכ"ל מר בני חליף, וחברי מועצת העיר: מר אלי דלל, הגב' אביטל לאופר, הגב' שירי חגואל סיידון, והגב' צ'וצ'י זילברברג.

עם סיום קביעת המזוזה בפתח בית הכנסת, על ידי הרב מנחם ולפא ומר הרצל שאול, נעמד הקהל הרחב לתפילת מנחה ראשונה במקום. היה זה מחזה נוגע ללב לראות את אביו של אורון אומר קדיש יתום לעילוי נשמתו, וכולנו תפילה ואמונה כי נזכה בקרוב מאוד לראות את גופתו של אורון מגיעה לקבר ישראל.

כ"ג באלול תשע"ד