ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
משפחת קידי שיק
משפחת קידי שיק
אין בעיות, יש אתגרים

עיתון 'הארץ' מפרסם היום טור על מנכ"לית רשת 'קידי שיק', הגב' מירי שניאורסון מכפר חב"ד. "אין בעיות, יש אתגרים", היא אומרת (בארץ)
הארץ

המוסף הכלכלי של עיתון 'הארץ' מקדיש היום טור על רשת החנויות 'קידי שיק' שהפכה לסמל של הצלחה, ולמנכ"לית הרשת הגב' שניאורסון:

המסלול של מירי שניאורסון, מנכ"לית רשת חנויות בגדי ילדים קידי שיק, נחשב ליוצא דופן. היציאה לקריירה עצמאית לא היתה ברורה מאליה לשניאורסון החרדית. "בגיל 17 התחתנתי, בגיל 20 כבר היו לי 3 ילדים", היא מספרת. "באותה תקופה עבדתי כמנהלת חשבונות בחנות של אבא שלי, חנות סיטונאית לבגדי ילדים בדרום תל אביב. במהלך העבודה הבנתי שקיים צורך גדול לבגדים יפים לילדים חרדים, במחירים סבירים. מה שהיה אז היו בגדים תוצרת חוץ מאוד יקרים", היא מספרת.

בשמונה השנים הראשונות שימשה הרשת כיצרנית וסיטונאית. "יצרנו ומכרנו לחנויות שמכרו את הבגדים ללקוחות. לפני שמונה שנים פתחנו את החנות הראשונה בבני ברק, שהיתה לסיפור הצלחה. זה יצר עבורנו בעיה כי החנויות שלנו התחרו בחנויות שלהם מכרנו. הבנתי שהדרך הטובה ביותר היא להמשיך לפתוח עוד ועוד חנויות. פתחנו חנות בכל מקום שבו יש ריכוז של אוכלוסייה חרדית. כיום יש לנו 16 חנויות בישראל וחנות אחת בניו יורק. בנוסף, יש לנו משאית שנוסעת ברחבי המדינה ומוכרת את הבגדים ביישובים מרוחקים", היא אומרת.

מה למדת: עשיתי קורס שיווק בבר-אילן. עשיתי קורס בגרפולוגיה - כלי שבו אני עושה שימוש במיון קורות החיים.

כמה אנשים כפופים לך: 200 עובדים, 80% נשים.

מה המוטו הניהולי שלך: הלקוחות שלנו הן נשים. חשוב לי לשדר להן, ולעובדות שלי, את המסר שהכל אפשרי. שאין בעיות, אלא יש אתגרים. כאמא לשישה ילדים, שמנהלת עסק עצמאי ומשק בית אני מרגישה נוח להעביר את המסר הזה.

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים: אני בת 38 ומרגישה צעירה מתמיד, אולי מפני שהפכתי לסבתא רק באחרונה. העסק הזה הוא הבייבי שלי, לכן אני מכוונת הכי גבוה שאפשר. רואה את הרשת הולכת ומתפתחת, אולי אף למגזר החילוני.

כ"ח בתמוז תשס"ו