ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשפ"ב | 21.05.22
בסיוע חמור, אופנוע ומסוק > כך הוקם בית חב"ד חדש בנפאל

בית חב"ד שלישי בנפאל >>> בית חב"ד חדש נפתח במיוחד בעונה המתויירת, בגובה רב על הרי ההימאליה, בעיירה מאנאנג ● "המקום גבוה וחד, קפוא ומושלג, ללא כל תשתיות מינימליות. את הציוד והאוכל לשם אנחנו מעמיסים על מסוקים ומשם על חמורי משא המפלסים את דרכם. הדרך ארוכה וסבוכה אבל הכול שווה כשרואים את העיניים המוארות של האנשים שנכנסים אל בית חב"ד, הבית היהודי האמיתי שלהם בתוך בקתת העץ החמה והמוסקת ושוכחים מהקור העז של הטיפוס", מוסרים השלוחים הראשיים לנפאל, הרב חזקי וחני ליפשיץ ● כמו כן הם מבקשים להודות להרב משה קוטלרסקי על כל העזרה המיוחדת
מערכת שטורעם
לבד מבית חב"ד המרכזי הפועל בכל ימות השנה, יומם ולילה לא ישבות, בעיר קטמנדו בירת נפאל, פעל עד היום בית חב"ד עונתי בעיר פוקארה המהווה בסיס יציאה לטרקים וטיפוסים על ההרים.

בעונה זו של השנה, כאשר אלפי תיירים מגיעים לנפאל, בהם יהודים רבים ובמיוחד ישראלים, החליטו השלוחים הרב חזקי וחני ליפשיץ לפתוח בית חב"ד נוסף, שלישי במספר במדינה, לרווחת המטיילים היהודים.

בית חב"ד החדש הוקם לזכרו של גורג' (גור) עבודי - בחור יהודי צעיר ואוהב חיים שנעלם באופן מסתורי באחד ממסעותיו בהרי נפאל.

בעוד צוות בית חב"ד חיפש אחריו התברר כי גופתו נמצאה בהרי האנאפורנה ונשרפה בידי המקומיים. עד עתה לא הובהרו נסיבות מותו.

המשפחה החליטה במקום לשקוע באבל - להוסיף חיים.

את ה'שלושים' לזכרו של ג'ורג' הם ציינו בבית חב"ד בהכנסת ספר תורה חגיגית לזכרו ומאות תרמילאים מכל האיזור הגיעו להשתתף באירוע המרגש, עליו דיווחנו באופן בלעדי כאן בשטורעם.

את ספר התורה ביקשה המשפחה להביא להרי נפאל, המקום שג'ורג' אהב כל כך. המקום בו גם סיים את חייו.

ואכן, הודיעו השלוחים בשבוע שעבר: "בשעה טובה ומוצלחת פתחנו נקודה יהודית גם בהרים הגבוהים של נפאל, באמצע הטרק של האנאפורנה. ספר התורה של ג'ורג' יצא מבית חב"ד בקטמנדו על אופנוע, הועלה באמצע הדרך על מסוק ומשם בטיפוס הגיע בשלום ובבטחה אל ארון הקודש של בית חב"ד מאנאנג. ג'ורג', שאהב כל כך את ההרים נמצא שם כעת. חי באותיות הקדושות של ספר התורה".

השלוחים מבקשים להודות ל'מרכז לעניני חינוך' הגוף האחראי על מוסד השליחות ברחבי תבל, ובמיוחד לסיו"ר המל"ח הרב משה יהודה קוטלרסקי שיחי', על עזרתו הרבה בפיתוח והרחבת מוסדות חב"ד ליובאוויטש בנפאל, וחיזוק וביסוס שלושת בתי חב"ד במדינה, על ידי העזרה בשליחת התמימים השלוחים לחודש ניסן, ולעריכת הסדרים הציבוריים בשלושת המוקדים, כולל 'ליל הסדר הגדול בעולם' בקטמנדו.

כ"ח בניסן תשע"ד
הכנסת ספר תורה שהתקיימה לפני חודשים ספורים
הכנסת ספר תורה שהתקיימה לפני חודשים ספורים
 
המעיל של ספר התורה המיוחד
המעיל של ספר התורה המיוחד
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השליח הראשי לנפאל הרב חזקי ליפשיץ, לצד בנו הת' צביקה ליפשיץ, עם ספר התורה היוצא לדרך באופנוע למסע הארוך
השליח הראשי לנפאל הרב חזקי ליפשיץ, לצד בנו הת' צביקה ליפשיץ, עם ספר התורה היוצא לדרך באופנוע למסע הארוך