ב"ה ערב ש"ק, כ"ב מנחם-אב תשע"ט | 23.08.19
אלפי הילדים במעמד המרשים
אלפי הילדים במעמד המרשים
רושם בל ימחה: האירוע העוצמתי של חיילי צבאות השם

אלפים-אלפים של ילדים, לצד הורים, עסקנים, אישי ציבור ורבנים שבחרו לעזוב את עיסוקיהם ערב פסח, לבוא ולהשתתף בכינוסם ההיסטורי של חיילי צבאות השם לכבודו של רבינו, מילאו את אלפי מקומות הישיבה שבבנייני האומה בירושלים, והיו שותפים יחדיו לחוויה עוצמתית ובלתי נשכחת ● בפנים: סיקור מלא וגלריית ענק
כתב שטורעם

אלפים-אלפים של ילדים, לצד הורים, עסקנים, אישי ציבור ורבנים שבחרו לעזוב את עיסוקיהם ערב פסח, לבוא ולהשתתף בכינוסם ההיסטורי של חיילי צבאות השם לכבודו של רבינו, מילאו את אלפי מקומות הישיבה שבבנייני האומה בירושלים, והיו שותפים יחדיו לחוויה עוצמתית ובלתי נשכחת.

מערך של עשרות אוטובוסים מכל רחבי הארץ הוביל את הילדים לבנייני האומה, כל משתתף נשא תג עם שמו,

באמצעותו יכל להכנס לאולם הענק, להתסתובב בין מבואותיו, ולהנפיק לעצמו כרטיס מגנטי שישמש אותו במבצע ההכנה חסר התקדים העתיד להתקיים בקיץ.

 

 

כרטיס במחלקה הראשונה

 

הכנס נפתח בדברים חמים ומלהיבים מפיו של המנחה, הרב בנימין וילהלם, בליווי תזמורת שניגנה ניגוני י"א ניסן סוחפים ומלבבים, כשהקהל מצטרף אליהם בשירה עוצמתית.

 

עיני כל הילדים נשואות בשעה שהמנחה מזמין את אורח הכבוד - 'זיידע ברוך' האהוב (מיכאל וייגל) מסדרת הוידאו הפופולרית של 'הפנסאים' - מזאגט לחיים.

 

הזיידע מתקשה להכנס לאולם, ועובר סדרת דרכים פתלתלות בנסותו להכנס כבר ולומר את דברו בפני הילדים. כאשר הוא מצליח, סוף סוף, ועולה על הבמה, מוגש לו כרטיס כבוד לכניסה לאולם. "יש לנו כרטיס במחלקה הראשונה", מעביר המנחה את המסר החי לילדים, "אל לנו לחפש דרכים פתלתלות וחילופיות"...

 

הופעה מרתקת וקצרה של 'מזאגט לחיים', משולבת בדברים חמים מפי הרב אהרן לוי, מוסיפים שמן לאש הלהבה הלוהטת באולם.

 

וכמו משלימה את הסחף האדיר בלבותיהם של הילדים הזכים, עולה לבמה מקהלת הפנסאים, ופוצחת בנגינת מארש נפוליאון חיה ומשמחת.

 

מכל קצוות האולם

 

אמירת שנים-עשר הפסוקים מתבצעת בדרך מקורים ומעניינת, המלהיבה את הקהל הענק שמתחבר להכרזה אחת מכל קצוות האולם הענק. כל פסוק נאמר על ידי פנסאי אחר העומד במקומו, בתוך הקהל העצום, ומכריז את הפסוק כשמקומו מואר באור יקרות. בטרם הכרזת הפסוק, מוקרן סרטון קצר המספר על ההחלטה הטובה שהילד קיבל לכבוד י"א ניסן, ועל המתנה שהוא מגיש לרבי ליום זה. הקהל העצום עונה אחריו בשמחה ובהתלהבות.

 

כאשר לייזר, מחבורת 'מזאגט לחיים', מספר על ההחלטה הטובה שקיבל לכבוד י"א בניסן, מספר לו זיידע ברוך סיפור עוצר נשימה שאירע בערבות רוסיה. הסיפור מוקרן בשילוב מדהים של סרט מרתק על המסכים והופעת שחקנים חיה על הבמה, כשסיומו של הסיפור הוא באהל הק', עת היהודי שבמרכזו מתייפח מבכי כשהרבי מעורר את נשמתו, בדיוק כפי שהיה בחדרו של הרבי, לפני ארבעים שנה...

 

המקהלה עולה שוב ומבצעת שיר מרגש, ולאחר מכן רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, נושא דברים נלהבים בפני הקהל הרחב.

 

ימות המשיח

 

המקהלה מבצעת את שיר הגעגועים לרבי "אבא הקשב", שמספר על התענוג הנפלא ועל החיות בה התמלא כל חסיד בראותו את הרבי. כשהציפיה העזה שנשוב ונזכה, נראה שוב את מלכנו, מפעמת בלבות הילדים.

 

ולפתע, כל השחקנים מופיעים כשזקנים מעטרים את פניהם, הם מדברים בחיות על ענייני חסידות, וגם זיידע ברוך פוגש את סבו, מהפרק האחרון של 'מזאגט לחיים', הזיידע חיים, שנפטר כבר לפני שנים רבות.

 

ימות המשיח!

 

הכל נראה מוחשי, ומגביר את הציפיה בקרב הילדים, שנזכה "לשנה הבאה בירושלים הבנויה".

 

כמו משלימה את התחושות העזות, שרה מקהלת הפנסאים את השיר "היכונו לביאת המשיח", כשאתה כל הילדים באולם, שאף פוצחים בריקוד סוער במקומותיהם.

 

סיום מבצע החורף רחב ההיקף

 

החייל בצ"ה מענדי בוטמן, בנו של השליח בנהריה הרב ישראל ברוך בוטמן ע"ה, שהיום חל יום ה'שלושים' שלו, חוזר בפני הנוכחים על מאמר חסידות של הרבי, והמנחה מספר שמבצע הקיץ הענק מתעתד להיות מוקדש לעילוי נשמתו.

 

במהלך עונת החורף, שקדו הפנסאים הצעירים בסניפי הפנסאים בהם מתקיימת תוכנית לימודים, על לימוד הספר 'הלכות שבת' של הארגון. מדי שבוע, בהתמדה ובשקידה, הם למדו על הספר, עברו את המבחנים, והוכיחו הצלחה מרובה, כשלקראת י"א בניסן יש בידם מתנה נאה למדי לרבי.

 

כעת, הם קיבלו תעודות מפוארות, כשאת הפרסים הרבים הם רכשו באמצעות העמדה האלקטרונית של 'הפנסומט'.

 

מתוך שירה, זמרה, שמחה וטוב לבב, יוצאים אלפי הילדים בחזרה לבתיהם, כשהכינוס ההיסטורי עודנו בלבותיהם, ומותיר רושם בל ימחה.

הפקה: פליישמן הפקות

הפקת וידיאו: שלמה חיים רבקין

הפקה מוסיקלית: יפוש ברכהן

מסכים, הגברה ותאורה: חברת קל שר

 

י' בניסן תשע"ד