ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
עמדת ההרשמה בכינוס
עמדת ההרשמה בכינוס
התוכנייה המלאה: יומו הראשון של כינוס השלוחות

אלפי נשים חב"דיות, מנהיגות בקהילה ומנהלות של מוסדות, ה'שלוחות' של הרבי, מגיעות לחצרות קודשינו ● בצהרי היום, שעון ניו יורק ייפתחו דלפקי ההרשמה בניצוחו של ר' שניאור נג'ר במוזיאון צבאות השם ● על איזה נושא יתוועד יו"ר הכינוס הרב חיים יהודא קרינסקי עם השלוחות? באילו נושאים יוכלו 17 ה'מנטוריות' האישיות להיות לעזר לשלוחות בחמשת ימי הכינוס? מתי נוסעות השלוחות לאהל הק' למעמד הפ"נ כללי? ומתי ישא מנהל הכינוס הרב משה יהודא קוטלרסקי את 'משא הפתיחה' הרשמי? ● שטורעם עושה סדר בתוכניה של כינוס השלוחות העולמי
כתב שטורעם בארה"ב

השלוחה היא מוקד הכוח והעוצמה של הקהילה, היא מייעצת ועוזרת, אוזן קשבת וכתף תומכת. אבל יש רגעים או נושאים, שהיא בעצמה רוצה לדבר עליהם ולשמוע עצה טובה ומילה במקום.

לשם כך מעמידה הנהלת הכינוס את מערכת ה'משפיעה האישית' או בלשון מודרנית עדכנית 'מנטורית'.

רשימת 17 ה'מנטוריות' מופיעה בתחילת התוכנייה שתוגש לכל שלוחה בדלפק ההרשמה, עם מספרי טלפון וכתובות דוא"ל אישיים.

הגב' חני בוקיעט מפלורידה תייעץ בנושא חינוך ילדים; הגב' דיני רפופורט מויסקונסין תייעץ בנושא עבודה תחת משפחות בשליחות; הגב' חני דיסקין מגרמניה תייעץ בנושא ילדים בעלי צרכים מיוחדים - בעיות שמיעה ואוטיזם; הגב' חיה פרמן מקנדה והגב' שרה דאנוב מאנגליה יהיו זמינות בתחום הזה בהיבטים אחרים; הגב' שמחה פיין תייעץ בנושא שלום בית; הגב' פרופ' מרים לוונטל מאנגליה בנושא בעיות ומצבים פסיכולוגיים;

הגב' דבורה חייטק מקנדה בנושא משפחות מרובות ילדים והתמודדות עם האתגר; הגב' חיה טלדון מלונג איילנד בנושא שכול ל"ע; הגב' דיני גרינברג מסין בנושא זוגיות; הגב' לאה נמדר משבדיה בנושא עבודת השם; הגב' רוחי שמטוב מאורוגווי בנושא שלום בית; הגב' אביבה דערן מקונטיקט בנושא חינוך ילדים; הגב' שרה שמטוב מריבדייל בנושא פוריות; הגב' חוי אפשטיין בנושא עבודת השם וצמיחה אישית; הגב' פנינה אפיון מאנגליה בנושא זוגיות, ניווט שינויים בשליחות, דיסלקציה אנרוקסיה וילדים מחוננים; הגב' חנה גליצנשטיין בשפה העברית.

ביום רביעי בשעה 7 בערב לאחר, הרשמה וארוחת ערב, תתקיים 'התוועדות פתיחה'. לאחר 'דבר מלכות' מפי הרבי על מסכי וידאו, יעלה לנאום יו"ר הכינוס הרב חיים יהודא קרינסקי, מזכירו האישי של הרבי ויו"ר המרכז לעניני חינוך. הוא ידבר על דמותה של הרבנית הצדקנית, בעלת יום ההילולא, ועל השפעתה על הנהגתו הקדושה של הרבי.

אחריו, תעלה הגב' לאה כהן שתחי', רעייתו של ה'חוזר' הראשי של כ"ק אדמו"ר זי"ע, מורה ומחנכת ותיקה ב'בית רבקה' ובשכונת קראון הייטס. היא תשוחח ותתוועד אודות החמימות במנהיגותו של הרבי. ליכטיקייט ארום און ארום. 

אתנחתא מוזיקלית בשיר וניגון, תגיש הגב' קטי גל, בוגרת מדרשיית בית שושנה בתל אביב. והשלוחה הגב' רחל קוט מריגא לטביה, תשעשע עם משחק היכרות 'לחיים'.

בשעת ערב, יהיה חדרו הק' של הרבי פתוח במיוחד עבור אלפי השלוחות, וכן ביתו הק' של הרבי והרבנית. שם יוכלו להעתיר תחינה ובקשה, עבורם ועבור בני ביתם ולהצלחת השליחות.

בבוקרו של יום חמישי, יסעו יחדיו אלפי השלוחות שתחיינה, אל הציון הק' של הרבי ואל הציון הק' של הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא ע"ה שניאורסאהן, בעלת יום ההילולא כ"ב שבט, שנת הכ"ו.

בצהרי היום יתקיים מושב הפתיחה הכללי, עם תרגום סימולטני לדוברות עברית. המנחה של המושב תהיה הגב' אסתר טייכטל מטנסי, ואת פרקי התהלים תגיד עם הקהל הגב' חיה מושקא ירס מפלורידה.

את 'משא הפתיחה' של הכינוס, ישא הרב משה יהודא קוטלרסקי שיחי', מנהל הכינוס וסיו"ר המרכז לעניני חינוך. אחריו תשא דברים הגב' שיינא רוזנפלד מקנדה, והגב' רחל ביילא יפה מקונטיקט תעביר בהומור ובשעת משחק מסר חשוב על יסודות השליחות.

כ"א בשבט תשע"ד