ב"ה ערב ש"ק, כ"ב מנחם-אב תשע"ט | 23.08.19
הרב חיים שאול ברוק
הרב חיים שאול ברוק צילום: בנצי ששון
מיוחד לשלוחות: הצצה אל מפעל ההו"ל של תורת הרבי

מתוך אלפי השלוחות שיגיעו בשבוע הבא לחצרות קודשינו, בולטת קבוצה גדולה ומכובדת של שלוחות דוברות עברית, מארץ הקודש, מחבר העמים, מאירופה ומדרום אמריקה ● מה מכינה וועדת ההיגוי של 'כינוס השלוחות העולמי' עבורן ● מגזין 'עונג חב"ד' יצא לבדוק, וחוזר עם כל התשובות
כתב שטורעם בארה"ב

 

כבר ביום רביעי, בעת שייפתחו דלפקי ההרשמה במוזיאון צבאות השם, תיוחד קומה שלימה עבור השליחות דוברות העברית, להתוועדות פתיחה, זריקת מרץ לקראת חמשת ימי כינוס פוריים.

השלוחות דוברות האנגלית, בדרך כלל קל להם יותר למצוא מארחים, משפחה קרובה או רחוקה. לא כן גורלן של השלוחות דוברות העברית, שהוריהם בד"כ אינם מתגוררים בקראון הייטס, וגם לא איזה דודה רחוקה.

 

לאחר שהמצב הובהר להנהלת הכינוס, הוחלט לערוך רישום מיוחד עבור סעודות שבת מאורגנות ומרכזיות במספר מוקדים בקראון הייטס.

 

טפסים מיוחדים נשלחו בדואר אלקטרוני לשלוחות, והן ניתנים להורדה גם באתר הכינוס, בו יכולה השליחה להזמין מקום מכובד לסעודות ליל ויום השבת, לה ולאורחות שהגיעו אתה.

 

הנה הצצה לשתי סדנאות מיוחדות לשלוחות דוברות העברית:

 

המצב של הגרעין המשפחתי בשנת 2014 זה לא מה שהיה פעם. המצב המוסרי המתדרדר, מביא לכך שהילדים התמימים והזכים נופלים קורבן לאלימות מסוגים שונים. השלוחה, מהווה כתובת לכל דבר, וגם לדברים כואבים כאלו. הגב' שלומית להמן מנהלת 'המרכז למשפחה - מרכז לטיפול ומניעת אלימות', המשמשת מרצה ידועה בתחום העבודה הסוציאלית, תסביר לשלוחות איך מזהים ילדים נפגעי אלימות בתוך הקהילה, מה הם הכלים לטיפול מיידי של מניעה ועצירת האלימות, ומה עושים לטווח הארוך.

 

השלוחות משמשות כמרצות, מוסרות שיעורים, ומשתמשות בים הרחב של שיחות ומאמרי הרבי, לכל מפגש עם תוכן בקהילה. בכינוס השלוחות השנה, תינתן להן הזדמנות נדירה לפגוש את העבודה המאומצת שנעשית, לההדיר ולהדפיס את תורתו של הרבי. הרב חיים שאול ברוק, מנכ"ל 'ועד הנחות בלה"ק' ירצה בפני השלוחות בעברית, ויחשוף 'מאחורי הקלעים' על העבודה המרובה והמאומצת של צוות רחב בעריכת הדפסת והפצת תורת הרבי. ובמיוחד בנושא של תרגום משפת המקור לשפת לה"ק.

 

במוצאי שבת לאחר סעודת מלווה מלכה, תתקיים תוכנית אומנותית בהנחיית הגב' לאה לוין מקליפורניה, תחת הכותרת: "להעצים את השלהבת! להאיר את דרכינו אל הגאולה". הגב' מנוחה שוחט מלוס אנג'לס תסחוף אחריה את השלוחות, לערב של מילים ומנגינות, קינוחים, ריקודים, והתוועדות עם אנרגיות חזקות אל תוך הלילה.

 

ט"ז בשבט תשע"ד