ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
הרב מנחם לרר
הרב מנחם לרר צילום: ישראל ברדוגו
770: נחלת הרבי בארץ הקודש

במלאות 20 שנה לבית אגודת חסידי חב"ד 770 בכפר חב"ד, המדור 'מילה של חסיד' מארח את יו"ר הוועד בימים ההם הרב מנחם לרר (ראיון)
מנחם בן שלמה

בימים אלה מציינים מלאות 20 שנה להקמת בית אגודת חסידי חב"ד 770, בכפר חב"ד. המדור 'מילה של חסיד' מתכבד לארח את מי שניהל את פרוייקט הבניה, מי שזכה לשורה של מענות קודש והוראות מהרבי בנוגע להקמת הבית במסגרת תפקידו כיו"ר ועד כפר חב"ד באותם ימים, הרב מנחם לרר.

הרב לרר פעיל בעשייה הציבורית - החב"דית מזה עשרות שנים. בקרוב ימלאו חצי יובל שנים לכהונתו כחבר וועד כפר חב"ד, מתוכם יותר מ-20 שנה כיושב ראש הוועד, וכסגן יו"ר המועצה האזורית עמק לוד, כאשר פרט לכך הוא נימנה על מנהלי ישיבת תומכי תמימים המרכזית ומוסדותיה.

במסגרת תפקידו זה פיתח הרב לרר את היישוב ודאג לרווחת תושביו. הרב לרר נודע כאיש רב פעלים, אשר את פעולותיו הרבות והברוכות הוא עושה בצניעות. החן האישי והנועם הלבבי שלו, עמדו לו ליצירת קשרים חמים עם אנשי ממשל בכירים, שרים, חברי כנסת, אישי ציבור, אנשי צבא ומשטרה, אותם הוא ניצל ומנצל לתועלת הכלל ולתועלת הפרט.

הרב לרר, המסור ונתון לענייניו הק' של הרבי מזה עשרות שנים, ניאות להשיב על שורה של מושגים הקשורים לעשייה הציבורית שלו.

770 בכפר חב"ד
הנחלה של הרבי בארץ הקודש שנבנתה על-פי הוראותיו המפורשות בזמן קצר בלתי אפשרי, למעלה מדרך הטבע. אני מודה לה' שהיתה לי הזכות לכהן באותם ימים נפלאים כיו"ר ועד כפר חב"ד ולבצע את השליחות הזו יחד עם כל חברי הועד דאז, ידידיי היקרים: הרב גרשון סודקביץ, הרב אלעזר גלבשטיין, הרב מנשה חדד, הרב ישראל נפרסטק, הרב שמעון בקרמן ו-נבדלח"ט – חברנו הבלתי נשכח שהשבוע בג' תמוז מלאה שנה לפטירתו, הרב משה ליפש ע"ה.

הרב אברהם פריז
סמל ומופת של חסיד ומקושר אמיתי שלימד את כל מי שבא אתו במגע מהו ציות וביטול מוחלט לרבי. ובנוסף, סבא אהוב.

רגע מרגש/בלתי נשכח
ליל חנוכת הבית של 770, בט"ו תמוז תשמ"ו, כאשר לפתע שמענו בשידור חי את שיחת הק' של הרבי על הקמת וחנוכת הבית. זה היה רגע השיא של מבצע שמיימי שגם במבט לאחור, אחרי עשרים שנה, אי אפשר שלא להתפעל מההתנהלות העל-טבעית שליוו אותנו בימים ההם, כאשר במאמץ אדיר הבניין קם והיה כפי הרצון הק' של הרבי, ובעצם, גם בנושאי בניה אחרים. 

ספר טוב
שלושת הכרכים של מכתבי הרבי בסדרת 'מורה לדור נבוך'. אני מעיין בהם בעצמי בכל עת מצוא ומנצל אותם כדי להביא את אורו המופלא של הרבי ליהודים רבים מכל החוגים.

כפר חב"ד
מקום נפלא, עיר הבירה של חסידי חב"ד בארץ הקודש ובעיקר מקום של הרבי אשר בנוסף לריבוי מכתבים ושיחות שמתייחסים לכל פרט מחיי הכפר בגשמיות וברוחניות, מזכירי הרבי מעידים שלא היה יום שבו הרבי לא כתב או אמר משהו אודות הכפר.

ועד כפר חב"ד
יהודים יקרים שבהתנדבות ובמסירות עוסקים בצרכי ציבור באמונה ועושים לילות כימים למען הכפר של הרבי, המוסדות שלו וכל אחד מהתושבים כפרט. 

'צבאות השם'
בעשרים שנות כהונתי כיו"ר ועד כפר חב"ד נושא החינוך החסידי היה תמיד בראש סדר היום. השנים שבהם הקמנו והפעלנו את 'צבאות השם', בסיוע בחורים מוכשרים ומסורים מישיבת תומכי-תמימים המרכזית, עם פעילות נמרצת לכל אורך השנה ובמיוחד בעונת הקיץ, היו שנים יפות במיוחד. אני מקוה שגם ילדי כפר חב"ד היום יזכו לכך.

הרב חיים בנימיני
אחד והמיוחד מבין שלוחי הרבי ברחבי העולם, שבמקום מבודד מכל מרכז יהודי הצליח להקים ישיבה שהעמידה דורות של תלמידים ולייסד ולנהל מוקד של חיים יהודיים חסידיים.
חסיד ומקושר לרבי בלב ונפש, שיחד עם רעייתו – חותני וחותנתי – זכו למסכת שלימה של הוראות, הדרכות וקירובים מיוחדים מהרבי.
יצויין, שבימים אלה מלאו 40 שנה למוסדות "מחנה ישראל" שהקימו בעיר פטרופוליס ליד ריאו בברזיל, וגידלו בהם מאות רבות של נערים ונערות, שהקימו בתים יהודיים וחסידיים, כפי שהרבי כתב בשעתו: "איך עולה בדעתו לעזוב לאחר שהציל כו"כ מאות מבנ"י ועוד ידו נטויה".

הרב אפרים וולף
דוד יקר ונחשב ומעבר לזה סמל, מופת, ודוגמא של עסקנות ציבורית בשרות הרבי מבלי לערב שום אינטרס אחר, פרטי או ציבורי, כראוי ליהודי עובד ה', חסיד ירא-שמים תלמיד-חכם מהסוג שלא רואים היום.

ר' בערק'ה וולף
חייל מסור בשירות הרבי שעד היום לא כולם יודעים להעריך את פעלו העצום. בן-דוד וחבר קרוב, אבדלח"ט, שלמרבה הכאב והצער נקטף בדמי ימיו בשיא פעלו המבורך.

תומכי תמימים המרכזית בארה"ק ומוסדותיה
אם ישיבות חב"ד בארץ. בית יוצר לרבנים, ראשי ישיבות ומשפיעים, שלוחים ועסקנים ואלפי בוגרים חסידיים שפזורים בכל רחבי העולם. והכל בזכות המסירות המופלאה של חברי ההנהלה וכל הצוות בכל האגפים, בכל הכתות ובכל המחלקות והודות לתומכים וידידים יקרים שרבים הם ואי אפשר לפורטם. שמותיהם רשומים בפנקס הפתוח שבשמים והברכות של הרבי יחולו עליהם.

הרב אברהם שם טוב
ידיד יקר לתו"ת המרכזית שלמרות עיסוקיו הרבים והמסועפים בתפקידו רב הזכות והאחריות כיו"ר ועד אגו"ח העולמית, השליחות בפילדלפיה, האחריות על 'בית רבקה' ו'ידידי ליובאוויטש באמריקה' חושב על המוסדות ועושה למענם גדולות ונפלאות, יום יום ושעה שעה.

כפר חב"ד עיתון
'השופר של הרבי' שמעניק לציבור החסידים מדי שבוע מנה גדושה של חיות חסידית ושפע חומר חסידי מרתק.

צו השעה
להניח הצידה כל אינטרס אישי ולאחד את כל הכוחות למען הכפר, מוסדות החינוך בכל הארץ וכל העניינים הק' של הרבי.

קבוצה
באופן פרטי, שנת תשכ"ט-ל שהיתה השנה המאושרת שלי במחיצת הרבי. באופן כללי, שנים של פעילות בקרב גורמי הצבא כדי שמה שיותר בחורים ואברכים יוכלו לנסוע לרבי לתשרי, לקבוצה, לג' תמוז ולהזדמנויות פרטיות כמו לפני חתונה. ברוך ה' הפעילות נמשכת ואני מקווה שבקרוב נספר על כך בשורות טובות בע"ה.

ו' בתמוז תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
4
1. תמונות
מנחם כרגיל בצניעותו . הוא לא מספר איך הביא את הכפר להיות בין המקומות היפים שבכפרים .אז אנא מכם שימו תמונות מהכפר .
ו' בתמוז תשס"ו
2. כן. הרב מנחם לרר ראוי לכל שבח ותהילה!
אני כותב בתור אחד שנעזר בפתרון בעיה אישית לוחצת באיש היקר הרב מנחם לרר שיחי'.
הוא בכלל היה ב-770, ושם ראשו וליבו היו כאן, איתי, למצוא פתרון לבעיה שלי!
זה חסיד אמיתי.
ומן השמים ישמלו את שכרו, בבריאות ובנחת ובכל טוב גשמי ורוחני.
ז' בתמוז תשס"ו
3. איש יקר!
מתוך היכרות עם האיש אני יכול להעיד כי כיום אין הרבה אנשים כמו מנחם שיחי'.
עושה לילות כימים למען הפרט והכל מתוך צניעות ואהבת ישראל אמיתית.הלוואי שירבו כמוהו בישראל.
עלה והצלח!
ז' בתמוז תשס"ו
4. מעריץ
ח' בתמוז תשס"ו