ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
טרגדיה בארצות הברית בימי 'בין המצרים'
טרגדיה בארצות הברית בימי 'בין המצרים'
זעזוע: התינוק זאב אריה גליק ע"ה

טרגדיה >>> לאחר ארבעה ימים, בהם נאבקו הרופאים על חייו, ומאות אלפי חסידי חב"ד הרבו בתפילה ובצדקה לזכותו, נפטר אמש (שלישי) התינוק זאב אריה גליק ע"ה משכונת קראון הייטס, כשהוא בן 22 חודש בלבד ● בצהרי יום השבת, מצא את דרכו אל בריכת השחייה המגודרת במעון הקיץ בהרי הקטסקילס בו שהו הוריו, ונמשה מן המים במצב קריטי ● קהילת חב"ד בקראון הייטס ובעולם כולו באבל לנוכח המאורע הקשה והמזעזע בעיצומם של ימי בין המצרים
כתב שטורעם בארה"ב

בזעזוע רב התפשטה הידיעה בשכונת קראון הייטס, ובכל מעונות הקיץ (הבאנגאלאס) של אנ"ש בהרי הקטסקילס, על פטירתו של התינוק זאב אריה גליק ע"ה, כשהוא בן 22 חודשים בלבד.

התינוק ששהה עם הוריו במעון הקיץ 'וועלספרינגס' על יד העיר מונטיסלו, יצא לטייל במרחבי המקום, והגיע עד הגדר של בריכת השחיה במקום שהייתה סגורה (רשמית) לשבת קודש, אולם יש מהאבות שמשתמשים בה לטבילה לפני התפילה. איכשהו, הוא ואחיו לוי בן ה-3, הצליחו להכנס למקום, וזאב אריה הצעיר נפל אל תוך המים.

הילד הגדול יותר החל לצרוח מאימה, ותושבים מבוהלים שהיו בבית הכנסת הסמוך רצו למקום, כדי למשות את התינוק שהיה ללא הכרה בתחתית הבריכה. במשך שעה ארוכה ניסו הצוותים של 'הצלה' להחזיר לתינוק רוח חיים לאחר שהלב הקטן הפסיק לפעום, וברגע שהיה דופק, הוא הוטס מיידית לבית הרפואה בווסצ'סטר.

בחדר המיון נלחמו הרופאים על חייו, בעוד אנ"ש בכל העולם כולו זועקים בתפילה להשי"ת שיציל את חיי התינוק, שפרפר בין חיים להיפך החיים רח"ל. כינוס ילדי צבאות השם מיוחד נערך ביום שני במוזיאון צבאות השם על ידי בית חיינו, ובהנחיית הרב ניסן ברעננסון, אמרו הילדים את י"ב הפסוקים ומאמרי חז"ל, ופרקי תהילים לרפואת התינוק, שאף הוסיפו לו את השם חיים זאב אריה בן נחמה לרפואה שלימה.

אולם, אתמול, ביום שלישי ב' מנחם אב, נצחו אראלים את המצוקים, ולקול זעקות השבר של ההורים הצעירים ובני המשפחה שלא משו מחדרו, עלתה נשמתו הטהורה של התינוק זך המבע השמיימה.

הותיר אחריו את הוריו השבורים והרצוצים, חסידי חב"ד תושבי שכונת קראון הייטס, הרה"ת ר' זלמן ורעייתו מרת נחמה גליק שיחי', אחיותיו מוסיא וצביה, ואחיו לוי.

הסבא והסבתא, ר' אברהם ומרת חיה רייזל גליק ממלבורן אוסטרליה, והסבתא מרת חנה שמערלינג מציריך שווייץ.

ברוך דיין האמת.

ג' במנחם-אב תשע"ג