ב"ה מוצאי ש"ק, ז' סיון תשפ" | 30.05.20
ביקור הרב עמאר היום בבית חיינו
ביקור הרב עמאר היום בבית חיינו צילום: בנימין ליפשיץ, CHI - בלעדי לשטורעם
ביקור היסטורי ■ הרב עמאר בבית חיינו: גלריה

בחרדת קודש פסע הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א אל תוך חדרו הק' של הרבי, בצהרי יום חמישי ● לאחר שקיבל הסבר על המקום, מפי המשב"קים הרב שלום בער גאנזבורג, הרב משה קליין, והרב חיים ברוך הלברשטם, נותרו הרב והרבנית עמאר לבדם בחדר ה'יחידות' של כ"ק אדמו"ר זי"ע, ובמשך שעה ארוכה נשאו תפילה ● בהמשך סיירו מלווים במארח הרב לייבל זייאנץ מברזיל בחדר השידורים המיתולוגי של WLCC, וב'זאל' בו יושבים ולומדים תלמידי התמימים ● שטורעם הורשה לתעד באופן בלעדי את מהלך הביקור, ומגיש דיווח מלא וגלריית ענק
כתב שטורעם בארה''ב

בוקר שגרתי בבית חיינו, אחרוני המתפללים מסיימים את תפילת שחרית. גם המניין בחדרו הק' של הרבי המתקיים במקום במשך שני העשורים האחרונים, כבר הסתיים, ושלושת המזכירים המתפללים דרך קבע במקום, הרה"ת ר' חיים יהודא שיח'י קרינסקי, הרה"ת ר' יהודה לייב שיחי' גראנער, הרה"ת ר' ירחמיאל בנימין הלוי שיחי' קליין, פונים למשרדיהם.

בחזית בית חיינו נעצר לו רכב מהודר, ומתוכו יוצא הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, גם רעייתו מתלווה אליו. זה להם בוקר היסטורי בחייהם, לראשונה הם זוכים לבוא ולהכנס אל בית חיינו, מקום ממנו הפיץ הרבי אורה לכל באי עולם.

המארח של הרה"ר הוא ידידו האישי הרה"ת ר' לייבל שיחי' זייאנץ, העומד אתו בקשרים הדוקים במשך שנים, בפעולות הרבות שהוא עושה בענייני 'שלמות העם' ועוד. אמש, השתתף הרה"ר בשמחת החתונה לנכדתו של ר' לייבל, באולמי רז"ג בפאתי שכונת קראון הייטס, כפי שדיווחנו כאן בשטורעם.

מי שתיאם את הביקור, הוא המשב"ק ו'הסופר' הרה"ת ר' משה הלוי שיחי' קליין, שאחיו המכהן כרבה של פרנקפורט בגרמניה, נמצא בקשרים הדוקים עם הרב עמאר. בשעה היעודה נמצאים במקום גם המשב"קים שזכו לשמש את כ"ק אדמו"ר זי"ע ואת הרבנית הצדקנית ע"ה בביתם הפרטי ברחוב פרזידנט וכן בבית חיינו ובחדרו הק', הרה"ת ר' שלום בער שיחי' גאנזבורג, והרה"ת ר' חיים ברוך שיחי' הלברשטם.

בעוד הם עומדים ב'גן עדן התחתון' מקבלים הרב והרבנית עמאר סקירה קצרה על המקום, על מרכזיותו של בית חיינו בחייהם של חסידי חב"ד ליובאוויטש, ועל חרדת הקודש המיוחדת של כל חסיד בעת שהיה זוכה להכנס אל הקודש פנימה.

בעניין רב הם מאזינים להסברים המאלפים מפיהם של המשב"קים, ונכנסים בחרדת קודש אל 'גן עדן העליון' כפי שמכונה חדרו הק' של הרבי, חדר ה'יחידות' בפיהם של חסידים מקדמת דנא.

לאחר דקות ספורות, יוצאים כולם, ומשאירים את הרב והרבנית ל'יחידות' בהיכל קודשו של הרבי. שעה ארוכה הם נושאים תחינה ושופכים את לבם. בצאתם מן הקודש, הם נראים נרגשים בצורה מיוחדת.

פורטל המדיה המוביל בחב"ד, אתרי שטורעם בעברית ובאנגלית, היה כלי התקשורת היחיד שהורשה לתעד באופן בלעדי את מהלך הביקור המיוחד. ברגעים אלו, הרב עמאר מבקש להגיד כמה מילים, בעודו אחוז שרעפים וכולו נסער מהחוויה המטלטלת. את הדברים המיוחדים שאמר הרב בראיון הבלעדי, נפרסם בעז"ה בשבוע הבא.

אחר כך נפנה הרב וחברי המשלחת, לסייר בקומה הראשונה של בית חיינו, ובחדר השידורים המיתולוגי של חברת התקשורת החב"דית הראשונה – WLCC מיסודו של המשב"ק הרה"ת ר' חיים ברוך שיחי' הלברשטם. הם מקבלים הסבר מפורט, ומתעניינים בכל פרט היסטורי הקשור לחדר זה ולשידורים שיצאו ממנו לכל קצווי תבל.

הרב הלברשטם מציג לפניו את המכשור שהביא את דברי הרבי לכל פינה ברחבי העולם, עוד בזמן שלא היו האמצעים הטכנולוגיים המצויים כיום. הוא שולף את המצלימה הראשונה, מכשיר הוידאו הראשון. מראה לו את נקודות השידור השונות, בהמשך מתרומם הרב עמאר להביט ולהציץ בחלון המפורסם דרכו היו מביטים מחדר השידורים אל בימת ההתוועדויות של הרבי, ומדווחים באופן ישיר מה בדיוק קורה בכל דקה.

'משקפי תלת מימד' שמציגים את מעמד סידור הקידושין של הרה"ת ר' דוד רסקין ע"ה, מוגשים לאורחים הנכבדים. הרב עמאר מביט פעם אחת, ופעם שנייה ופעם שלישית. הוא יוצא מכליו, ומעיר לסובבים כי רואים איך שכל תנועה, וכל הנהגה בעת הסידור קידושין מכוון כל כך ומדוייק כל כך על פי כל דקדוקי ההלכה ורזי הקבלה. הוא ממליץ לרבנית להביט בזה, וגם היא מתפעמת מכך שוב ושוב.

גם לאולם הלימודים, של תלמידי 'תומכי תמימים ליובאוויטש המרכזית' של בית חיינו, נכנס הרב. התלמידים באופן ספונטני מתרוממים מספסלי הלימוד, וחולקים כבוד לרב הראשי. הרב שומע הסברים על המקום המיוחד, בו למעשה החלה ההתבססות של תנועת חב"ד ליובאוויטש בארצות הברית, על ידי כ"ק אדמו"ר מוהריי"צ נ"ע, ובו החלה הנהגתו הקדושה של הרבי, בעת ההתוועדות ההיסטורית ביו"ד שבט ה'תשי"א, מעמד קבלת הנשיאות.

הבחורים מדברים ביניהם, כי הרבי ייחס משמעות גדולה מאוד, לביקורם של הרבנים הראשיים לישראל והראשל"צ, חלק להם כבוד גדול, קיבל אותם במאור פנים מיוחד, ושוחח עמם בארוכה, כפי שהדברים מודפסים כבר בספרי השיחות.

בעת היציאה, ניגשים אל הרב, עוברים ושבים, בני משפחה, כמה מאנ"ש כדי לחלוק לו כבוד, לברך ולהתברך.

י"ד בסיון תשע"ג