ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
ילדי הפנסאים. נחת רוח לרבי
ילדי הפנסאים. נחת רוח לרבי צילום: שטורעם
חובק עולם: מבצע ההתקשרות הגדול של הפנסאים

שבועות ספורים לפני יום ההילולא התשעה עשר של כ"ק אדמו"ר זי"ע, בג' תמוז ה'תשע"ג, יוצאים בארגון 'הפנסאים' – תנועת הנוער של חיילי צבאות השם, במבצע הכנה גדול ● אלפי ילדים חב"דיים בארץ הקודש, וילדי השלוחים ברחבי תבל, כבר הצטרפו ● במרכז המבצע, לימוד סוגיות מיוחדות בענייני גאולה ומשיח, מתוך תורתו הרחבה של הרבי, מעובדת בשפה מיוחדת לנוער הצעיר ● כל הפרטים של המבצע שסוחף את ילדי חב"ד בכתבה המלאה
כתב שטורעם

אלפי ילדים ברחבי העולם חוברים בימים אלו לבני גילם ולומדים בצורה מקיפה ויסודית ענייני גאולה ומשיח, במסגרת מבצע הכנה ענק שמקיים ארגון הפנסאים לקראת יום ההילולא ג' בתמוז.

חוברת ייחודית שהוציא לאור הארגון מסכמת את כל נושאי הגאולה, החל מהחובה להאמין ולצפות במשיח, מהי גאולה, מהו קץ, דירה בתחתונים, תשמש מורה הדרך של אלפי הילדים ותעניק להם ידע נרחב ויסודי בנושא. החוברת מלקטת שיחות קודש של הרבי במשך השנים, ומעבירה אותן היטב בשפה ברורה ומובנת.

החוברת נכתבה על ידי איש החינוך הרב זאב קפלן – מנהל הת"ת בנחלת הר חב"ד, נערכה על ידי הרב שלום דובער בלוי, הוגהה על ידי הרב חיים לייב זקס – משפיע בישיבת תות"ל בחולון, וזכתה לאורך כל שלבי העבודה לייעוץ והכוונה של הרב מנחם מענדל קפלן – שליח בדטרויט וחבר מערכת 'ועד הנחות בלה"ק'.

בכל ריכוזי חב"ד בארץ, התקבל המבצע בהתלהבות רבה, כשהילדים משננים ללא הרף את ענייני הגאולה, ובד-בבד מבצעים משימות ייחודיות הקשורות אף הן לזירוז הגאולה. בני השלוחים משתתפים גם הם בנקודות שונות בעולם במבצע, באמצעות תוכנת מחשב משוכללת המאפשרת להם ללמוד האחד עם רעהו בחברותא, כשהם במדינות שונות.

העמדה הממוחשבת של הפנסאים – "הפנסומט" – הניצבת במרכז כפר חב"ד, מאפשרת לחיילים להעביר את הכרטיס המגנטי שברשותם ולרכוש פרסים וספרים שונים, בהוצאת הארגון.

כרטיסי גירוד אטרקטיביים מלווים את המבצע, ומוענקים למצטיינים, כשגם הם נושאים פרסים יוקרתיים ומעבירים מסרים חסידיים.

המבצע המרתק נפתח היום בעשרות מוסודות וצפויים להשתתף בו מעל אלפיים (!) חיילי צבאות השם.

בליל יום ההילולא, יתקיים בכפר חב"ד מעמד גדול לכל חיילי צבאות ה' בארץ הקודש, בהשתתפות חברי בית דין רבני אנ"ש, שלוחים, וחברי 'אגודת חסידי חב"ד'.

י"א בסיון תשע"ג