ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: מאיר דהן
על מה ידונו רבני חב"ד במפגש הפסגה ההלכתי?

מאות רבנים, דיינים ומורי צדק יתכנסו ביום שישי הקרוב ל'פסגת ההלכה' של רבני חב"ד, שתתקיים בחצרות קודשינו ● המעמד יהווה גם 'קבלת פנים' רשמית לכל הרבנים הגאונים שליט"א שבאו להסתופף בחצרות קודשינו לרגל חג השבועות, בארגון הרבנים חברי הבד"צ של שכונת קראון הייטס ● אף שהכינוס הוא דיון סגור המיועד לרבני אנ"ש בלבד, אנו מתכבדים לחשוף את התוכנייה המלאה של הנושאים החשובים בהם ידונו הרבנים
כתב שטורעם

פסגת ההלכה של רבני חב"ד תתקיים ביום שישי, אסרו חג השבועות, בשעה 12 בצהרים, באולם 'מוזיאון צבאות השם' על יד בית חיינו 770.

הפסגה מתקיימת בדלתיים סגורות, והכניסה אליו היא אך ורק עבור רבני אנ"ש, חברי בתי הדין של קהילות חב"ד ליובאוויטש ברחבי תבל, רבני קהילות, רבני בתי כנסת, מו"צים ודיינים. הזמנה אישית נשלחה מטעם מזכירות הבד"ץ של ק"ק קראון הייטס המארחים את הפסגה, למאות רבנים ברחבי תבל.

ממזכירות הבד"ץ נמסר, כי יש היענות רבה מצד רבני אנ"ש מכל רחבי תבל, והתקווה שהכינוס יהיה בהצלחה מרובה. לאלו שעדיין לא נרשמו ואשרו את השתתפותם, ניתן עדיין לעשות זאת עד ערב החג בפרטים האלו: בדואר האלקטרוני rabbis.meeting@gmail.com או במספר הטלפון 1.718.360.7110+.

לשולחן המערכת הגיעה התוכנייה המליאה של הכינוס המיוחד, ואנו שמחים לפרסם אותו כאן:

12:00 – קבלת פנים

מושב א':

דבר מלכות – מתורתו של רבינו בעניינא דיומא: הגה"ח הרב יואל כהן שליט"א, 'חוזר ראשי' של כ"ק אדמו"ר ומשפיע ראשי בישיבת תות"ל המרכזית בבית חיינו

פותחין בכבוד אכסניא – דבר הבד"ץ: הגה"ח הרב אברהם אזדבא שליט"א, מרא דאתרא דשכונת קראון הייטס

מושב ב':

הבעיה המתפשטת בארצות הברית – סוגיית בדיקת 'צומת הגידין'. הגאון הרב מנחם מאיר וייסמאנדל שליט"א, דער נייטרא רב.

הזמנת יהודים שאינם שומרי שבת, לסעודות שבת על ידי שלוחים ובעה"ב. הגה"ח הרב משה באגאמילסקי שליט"א, חבר ועד רבני ליובאוויטש הכללי, רב בית הכנסת 'בית רבקה' בקראון הייטס.

התמודדות נכונה בדרך החסידות עם האתגרים של הטכנולוגיה ואמצעי התקשורת השונים, הגה"ח הרב שלמה יהודה הלוי סג"ל שליט"א, דיין ומו"צ בבד"ץ דשכונת קראון הייטס.

מושב ג':

הלכות הצריכות ליבון אצל זוגות צעירים ביסודות הבית היהודי - הרה"ת ר' יוסף ויגלר שיחי', רב ושליח בשכונת פלטבוש.

סוגיית הזרעה מלאכותית – לאור המענות של רבינו בנושא במשך השנים, הרה"ת ר' לוי יצחק גרליק שיחי', ספרא דדיינא בבד"ץ ק"ק קראון הייטס, ורב קהילת האיחוד האירופאי.

בירור הלכתי במעשים שבכל יום הנוגעים ל'היתר עיסקא' - הרה"ת ר' זושא וינער שיחי', רב ושליח בשכונת ברייטן ביטש.

הלכות החג לאור שיטתו של כ"ק אדמו"ר הזקן – 200 שנה להסתלקותו - הרה"ת ר' שלום דובער לוין שיחי', ספרן ראשי בספריית אגודת חסידי חב"ד.

15:30 - שעת סיום משוערת.

ה' בסיון תשע"ג