ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
ארכיון
ארכיון
הנושא: חובת נשי החסידים לעמוד בשורה הראשונה

במסגרת הדיווחים הבלעדיים המסקרים את ההכנות לכינוס השלוחות העולמי לשנת ה'תשע"ג, שייפתח אי"ה בעוד שבועיים וחצי, אנו חושפים את 'הנושא השנתי' ● הנהלת הכינוס החליטה להעמיד במרכז, את 'המהפיכה' שחולל הרבי בגישה למעמדה של האשה היהודית, בבית היהודי בכלל ובבית חב"ד בפרט ● וגם: פירוט מלא של כל המוקדים בימי הכינוס, חשוב מאוד עבור השלוחות שתחיינה ● כל הפרטים בכתבה המלאה
כתב שטורעם בארה"ב

1. הנושא השנתי:

במרכז הכינוס, שעומד בסימן 70 שנה להדפסת ספר 'היום יום', כמו הכינוס לשלוחים לפני חודשיים וחצי, יעמוד הפתגם של כ"א שבט, שהוא בהשגחה פרטית מופלאה, אחד מימי הכינוס של השלוחות, העומדות בראש המחנה.

"חובת נשי ובנות החסידים יחיו לעמוד בשורה ראשונה בכל מפעל של חזוק הדת והיהדות בכלל, ובפרט בענין טהרת המשפחה. ועליהם לארגן חברת בנות החסידים בעניני הדרכה וחינוך כמו שהיה בבתי החסידים מאז ומקדם".

זה יהיה המוטו המרכזי של כינוס השלוחות בשנה זו, וכתוצאה מכך גם הנאומים המרכזיים בעת המושבים הכלליים, ובמיוחד במעמד ה'באנקעט' ביום ראשון בלילה, יסובו סביב זה.

2. מיקום הסדנאות והארוחות:

יום רביעי: הרשמה, ארוחת ערב והתוועדות במוזיאון צבאות השם.

יום חמישי: לדוברות עברית – ארוחת בוקר ב'אהלי תורה', מושב פתיחה וסדנאות בעברית במוזיאון צבאות השם, מושב מסכם וארוחת ערב בוילאסמבורג יחד עם שאר השלוחות.

יום שישי: נסיעה להשתטחות על ציונו הק' של הרבי ושל הרבנית.

שבת ומוצאי שבת: אולם האירועים של מוסדות 'אהלי תורה'.

יום ראשון בבוקר ובצהרים: קמפוס מוסדות 'בית רבקה'.

יום ראשון אחר הצהרים, ה'באנקעט המרכזי' – מלון הילטון, מרכז מנהטן.

י' בשבט תשע"ג