ב"ה יום רביעי, ז' תמוז תשע"ח | 20.06.18
ממראות האירוע המיוחד
ממראות האירוע המיוחד צילום: מנדי הכטמן
ברוב פאר והדר ● שכונת היוקרה הדפיסה תניא

אמש, בשעות ערב מוקדמת נהר קהל רב משכונת רחביה והסביבה לאירוע חגיגת יובל מאתיים שנה להסתלקות האדמו"ר הזקן, שנחגג ברוב פאר והדר בהשתתפות רבנים ומכובדים רבים בביהכנ"ס 'ישורון' בשכונה הירושלמית הוותיקה ● זמן רב קודם השעה היעודה נהרו עשרות רבות של משתתפים אל מתחם האירוע, כאשר בתוך זמן קצר גדשו את האולם למעלה מ-300 אורחים מהשכונה ומחוצה לה, כשאת פניהם מקבל מנהל בית חב"ד ברחביה, הרב ישראל גולדברג
מערכת שטורעם

אמש, בשעות ערב מוקדמת נהר קהל רב משכונת רחביה והסביבה לאירוע חגיגת יובל מאתיים שנה להסתלקות האדמו"ר הזקן, שנחגג ברוב פאר והדר בהשתתפות רבנים ומכובדים רבים בביהכנ"ס 'ישורון' בשכונה הירושלמית הוותיקה.

זמן רב קודם השעה היעודה נהרו עשרות רבות של משתתפים אל מתחם האירוע, כאשר בתוך זמן קצר גדשו את האולם למעלה מ-300 אורחים מהשכונה ומחוצה לה, כשאת פניהם מקבל מנהל בית חב"ד ברחביה, הרב ישראל גולדברג.

בפתח הכינוס, לאחר הקראת פרקו של הרבי על ידי הרב רפאל צבי הרטמן, משפיע קהילת אנ"ש ברמת בית שמש א', השמיע דברים הרב אפרים בוגרד, רב קהילת חב"ד ברמות, שהעלה על נס את סיפור התקרבותו לתורת חסידות חב"ד בעקבות מפגשו עם ספר התניא.

בהמשך כובד עו"ד ר' שניאור-זלמן (זלי) יפה, סגן נשיא 'בית כנסת הגדול', שדיבר בחום על דרכה המיוחדת של חסידות חב"ד בקירוב לבבות ללא מחיצות וסייגים.

את המשא המרכזי בערב נשא הרב שמואל רבינוביץ שליט"א, רב הכותל והמקומות הקדושים, תוך שהוא מתמקד באהבת ישראל של האדמו"ר הזקן והקשר המיוחד שלו לארץ ישראל.

התרגשות רבה נרשמה בעת הדפסת ספר התניא, שהודפס לראשונה בתולדות שכונת רחביה, הודות לנדיבותו של הרב אלעזר מרדכי גלבשטיין, מוותיקי חסידי ופעילי חב"ד בשכונת רחביה, שהקדיש את הדפסת הספר לזכות משפחתו, שאף הוענק לה השם "מהדורת גלבשטיין".

לאחר כיבוד הרבנים והאורחים בהדפסת התניא, עלה אל הדוכן הרב זאב סלוין, מנכ"ל מוסדות 'אור שמחה', שלמד עם ציבור המשתתפים את פרק ל"ב בתניא, מתוך הגיליונות הטריים שיצאו זה עתה ממכבש הדפוס.

לקראת סיום הוזמן לשאת דברים הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, יו"ר צעירי אגודת חב"ד, שעמד על הזכות הגדולה שנפלה בחלקה של שכונת רחביה כאשר ביום כ"ד בטבת, שנת המאתיים להאדמו"ר הזקן, זוכים להדפיס את ספרו של בעל התניא ברוב עם.

פיארו בנוכחותם את האירוע הרבנים: הרב יצחק מאיר הלוי סגל, רב קהילת חב"ד ברחביה, הרב משה שי, רב ביהכנ"ס 'אוהל רבקה' ברחביה, הרב יוסף יצחק דוברבסקי, שליח הרבי במדינת ברזיל, ועוד.

את האירוע הנעים בשירתו הערבה הזמר והחזן ר' בערל צוקר, בניגוני האדמו"ר הזקן.

בתום האירוע עזבו המשתתפים את המקום בתחושה של שייכות והתרוממות הרוח, כשרבים מהם אף קיבלו על עצמם להגיע ולהשתתף באופן קבוע בשיעורי החסידות הנערכים תדיר בבית חב"ד.

על ההפקה: שמוליק ברוד. ייעוץ: הרב ישראל ברוד.

כ"ו בטבת תשע"ג