ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
שיירת האור בניו-יורק. ארכיון
שיירת האור בניו-יורק. ארכיון צילום: ברוך עזאגווי
שיירת האור המרכזית של ניו יורק ● כל הפרטים

בשבוע הבא, ביום חמישי אחר הצהרים, נר שישי של חנוכה תצא מבית חיינו 'שיירת האור' הגדולה ביותר בעולם, להאיר את הכרך הגדול של העיר ניו יורק ● עשרות 'טנקים' ומאות רכבים של אנ"ש והשלוחים, תלמידי התמימים והתארגנויות של 'ילדי צבאות השם' יתנהלו בסדר מופתי עם אבטחה משטרתית כבידה בשדרות המרכזיות של העיר, הגשרים המרהיבים ומקומות הכינוס של מיליוני התושבים והתיירים המבקרים בעיר ● לאחר סיום המסלול של השיירה, מתפזרים כולם ל'מבצע חנוכה' באלפי נקודות בעיר, בהם יאירו את הנשמות של מליוני יהודים עם חנוכייה ונרות, סופגניה ו'לחיים', דבר תורה ומסר על החג מהרבי
כתב שטורעם בארה"ב

מידי שנה המחזה המרהיב חוזר על עצמו, שיירה ארוכה של 'טנקי המצוות' ורכבים פרטיים של אנ"ש והשלוחים בניו יורק, כשחנוכיות מיוחדות מורכבות עליהם, עושה את דרכה ברחובות העיר ניו יורק, בעיקר ברובעים ברוקלין ומנהטן.

פעילי ה'מצווה טנק' שהיו קרויים בפיו של כ"ק אדמו"ר זי"ע ה'טנקיסטים', והיו זוכים לקבל את הדולרים לצדקה, לחלוקה לקהל הקדוש הנוכח בהתוועדויות, אומרים שהם מוכנים למבצע חנוכה גדול בשנה זו, במיוחד לאור העובדה שיש אנשים רבים הזקוקים לזריקת עידוד ושמחה, לאחר ההוריקן סנדי שפגע בעיר.

השנה יתקיים המסע הגדול, ביום חמישי בלילה, נר שישי של חנוכה (ה-13 לדצמבר) בשעה 5 אחר הצהרים.

בשיחה עם 'שטורעם' אומרים המארגנים שיש שינויים חשובים שהוכנסו השנה בתכנון, כדי להקל ולסייע בלוגיסטיקה המורכבת. וכדי להבטיח שהכל יפעל בצורה חלקה ותקינה.

השיירה תעבור גם על יד החנוכייה הגבוהה והגדולה ביותר בעולם, שמופעלת על ידי צעירי אגודת חב"ד בניו יורק, בהשתדלותו של הרב שמואל מנחם מענדל בוטמן שיחי' סיו"ר צא"ח. ומוצבת בשדרה החמישית פינת רחוב 59.

כדי לחסוך זמן, על בעלי הרכבים להירשם מראש, ולמסור את כל הפרטים האישיים, במקום שהרישום הידני על ידי משטרת ניו יורק בשעת מעשה, יגרום לעיכובים מיותרים.

מערכת רישום מיוחדת, שמאפשרת לסרוק את רשיון הנהיגה האישי, ואת הביטוח של הרכב, יביא לייעול ההכנות המרובות. המידע יועבר במרוכז למשטרת ניו יורק, שמאבטחת את השיירה הענקית במשך כל שעות הערב.

דרך האתר המיוחד אפשר להזמין מראש את הערכות לטנקים ולרכבים, מוצרי חנוכה למבצעים, וכל הציוד הדרוש. שלטים, דגלים, תאורה לחנוכה.

כמובן שאפשר גם לתאם מראש את היעד אליו אתה מגיע, והרחובות או איזור החנויות בהם תפעל יחד עם הצוות שלך. לאחר שהשיירה הרשמית מתפזרת למבצע חנוכה ברחבי העיר. כדי להבטיח שבכל עסק יהודי ובכל בית יהודי יעלו ויאירו נרות החנוכה.

כ"ג בכסלו תשע"ג