ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
האולם המפואר שהוכן לילדי השלוחים
האולם המפואר שהוכן לילדי השלוחים צילום: בלעדי לשטורעם
תיעוד מיוחד > ה'באנקעט' של ילדי השלוחים ה'תשע"ג

ועכשיו התמונות >>> מעמד ה'באנקעט' של ילדי השלוחים, שהתנהל במקביל ל'באנקעט' של אבותיהם השלוחים, הוא אירוע מושקע מאוד, עם תוכן חסידי, המובע בדרכים שונות ויצירתיות ● המדריכים הראשיים במשך כל ימי הקעמפ היו התמימים הנמרצים בערל נמדר, חיים לוי כהן, יוסף דוד שטראקס, מענדי מארלאו, זלמי מינקוביץ, נחום גרינוולד ושמולי ליפסקר ● גם השנה, זכו הילדים דוברי העברית למחלקה מיוחדת שהוקדשה עבורם, בניהולם הנמרץ של התמימים בנימין וילהלם, שניאור לסקר וירמיה קירנברג ● שטורעם מגיש דיווח מלא ומצולם מה'באנקעט' של הדור הבא בשליחות במסגרת הסיקור המקיף והרחב של כינוס השלוחים העולמי
צוות שטורעם בכינוס השלוחים

"כינוס צעירי השלוחים" שהתנהל במקביל לכינוס השלוחים העולמי הגיע לשיאו ביום ראשון בלילה, באירוע ה'באנקעט' המפואר, שעות רבות של חוויה חסידית, התוועדויות, טיולים, למאות ילדי השלוחים שהגיעו עם אבותיהם לכינוס הסתיימו בערב זה.

האולם כולו, אולם האירועים במוסדות 'בית רבקה' שונה ללא הכר, והעיצוב היה ברוח הפעילות של תנועת הנוער החדשה שכובשת את ילדי השלוחים בעולם כולו "הפנסאים" בניהולם של תלמידי ובוגרי ישיבת תות"ל המרכזית בכפר חב"ד.

 ילדי השלוחים הם ה'לאמטשערניקעס' האמיתיים, מדליקי הפנסים בכל העולם כולו, בעיר, בים במדבר ובכל מקום אחר. האולם חולק לשלושה, כאשר כל חלק מעוצב בסגנון אחר. פנסים בכל מקום, ואורות ניאון בצבעים שונים, נתנו את המראה המרהיב כפי שניתן לראות בתמונה הראשית של כתבה זו.

אירוע ה'באנקעט' העוצמתי נפתח במצגת וידאו של הילדים מברכים את חבריהם בברכת 'ברוכים הבאים' בבליל של שפות שונות, ואז החלו כולם לנגן ברגש 'צמאה לך נפשי', כשעל המסכים הגדולים מוקרנת דמותו הקדושה של המשלח, כ"ק אדמו"ר זי"ע.

האמן החסידי, הבדרן שמגלם את הדמות של 'איצ'ה קדוזי', בסרטונים שהילדים רואים מידי פעם בשעות הפנאי, נתן הופעה מליאה ובלתי נשכחת.

החייל בצבאות השם, השליח הצעיר מנחם מענדל לייבליך שמתגורר יחד עם הוריו השלוחים בעיר ווילמינגטון, שבצפון קורליינה, היה הנואם שנבחר. הוא דיבר בלהט רב, ונתן נאום מופלא, שעלה על כל הציפיות. הנאום הוקלט מראש, והוקרן על גבי המסכים, כאשר הילד עצמו יושב לצד חבריו.

גולת הכותרת של הערב, הוא ללא ספק מעמד ה'ראל קאל', כאשר המנחה קרא בשמות כל מדינה ומדינה, מאה ועשרים ושבע מדינה, בהם מאירים ילדים אלו באור התורה והמצוות, אורו של הרבי לכל יהודי המדינה. האולם הוחשך באחת, וכל ילד בתורו, כאשר נשמע הכרוז הקורא את שם המדינה בה הוא מתגורר, האיר את החדר עם ה'שלהבת' שהייתה בידיו, פנסאי אמיתי.

בסיום, הואר האולם הגדול באור יקרות, הפנסאים כולם קמו על רגליהם, והחלו לרקוד את המארש הידוע, מארש ראש חודש כסלו, שכבר הפך זה מזמן להמנון של כינוס השלוחים.

בסיום הערב, חולקו פרסים תורניים רבים, התקיימו הגרלות על פרסים יקרי ערך. והפרס הגדול היה "פרס הקעמפ", אחד החניכים זכה במלגה שתממן את שהותו במחנה החורף של ילדי השלוחים, המתקיים לאחר חג החנוכה, באריזונה.

הזמר החסידי ר' בני פרידמן שורר עם הילדים ברגש רב שירים אהובים, שירים שלימד וחיבר הרבי, שירים שחוברו לכבודו של הרבי, ומחרוזת מלהיבה של ניגוני חב"ד מקפיצים.

במהלך הערב הודו המארגנים להנהלת ה'מרכז לענייני חינוך' על כל התמיכה והעזרה, ובמיוחד לסיו"ר המל"ח הרב משה יהודא קוטלרסקי, ולהרב שניאור נג'ר. להנהלת 'משרד השלוחים' ובמיוחד להרב גדליה שמטוב, הרב משה שמטוב, הרב משה פינסון, ולמי שריכז את כל ההכנות והפעילות של כינוס צעירי השלוחים הרב שלום כ"ץ.

כמו כן הודו לועד המארגן, שהתמסר בכל מהלך החודשים האחרונים, והשקיע זמן ואנרגיה ללא גבול, התמימים בן ציון (ב"ר כתריאל) שמטוב, קאפל חייטון, לוי פרידמן והרב מנדי לשקר. לאולפני CJ, מוסדות 'בית רבקה', נחמן טאוב, דוד טאוב ולאמן הקלידים יוסף יצחק בן שמעון.

כ"ט בחשוון תשע"ג
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעמד באנקעט השלוחים
מעמד באנקעט השלוחים | צילום: שטורעם