ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
חודש חגיגי בבית-חב"ד
חודש חגיגי בבית-חב"ד צילום: שטורעם
מדפיסים את התניא בפלאיה דל כרמן ● תיעוד בלעדי

ספר היסוד של חסידות חב"ד, ספר התניא אותו חיבר מייסד החסידות, כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע הודפס לראשונה בבית חב"ד, פלאיה דל כרמן במקסיקו ● זו הייתה נקודת ציון חשובה בפעילות הנרחבת של השלוחים, והתמימים מ'מרכז שליחות' שתגברו את הפעילות, בחודש ניסן ● הבקשה המפתיעה ל'סעודת משיח' וההתרגשות בעת הדלקת הנרות של השבת והחג ● דיווח מלא וגלריה מרתקת מאור יהודי הזורח בעוד נקודה בעולם ● בלעדי לשטורעם
כתב שטורעם

בליל יום הבהיר י"א ניסן הוא הגיע בטיסה מיוחדת אל הרבי, והודיע באהל הק' את הבשורה הטובה, על ההתקדמות של ההתפתחות בפעילות חב"ד המקומית, במשך הלילה ישב והתוועד עם ידידיו השלוחים שבאו מכל רחבי העולם לחגוג את היום הבהיר בד' אמות של בעל יום ההולדת, ובשעה מוקדמת הוא עלה שוב על הטיסה, כדי לאסוף את היהודים הנרגשים, את התיירים הרבים, למעמד החגיגי וההיסטורי של הדפסת ספר התניא, ספר היסוד של חסידות חב"ד, לראשונה על אדמת עיר זו.

השלוחים לפלאיה דל כרמן, מקסיקו, הרב מנחם מענדל וחיה גאלדבערג מדווחים ל'שטורעם' על חודש פעילות עמוס במיוחד:

מעמד ההדפסה החגיגי, היה הפנינג לכל המשפחה, כאשר ההורים והילדים משתתפים ב'סדר לדוגמא', בפעילות מיוחדת סביב יום ההולדת ה-110 לנשיא הדור, וכינוס ילדי וילדות צבאות השם.

מיד אחר כך פנו להכנות נרחבות לסדר הפסח הגדול במרכז אמריקה, אליו הסבו מאות יהודים מקומיים ומטיילים, במלון 'רויאל' המפואר.

ישראלים רבים נשאבו אל האווירה המרוממת, ופתחו בשירי הפסח האהובים החקוקים בזכרונות הילדות.

עד שעות הבוקר הסבו הכל, והאזינו בקשב רב למסרים האקטואליים מתוך ההגדה, לאור משנתו של הרבי.

עמדת הדלקת נרות השבת והחג, סיפקה מראות נרגשים, כאשר מאות רבות של נשים ונערות חוו לראשונה את מצוות ההדלקה, בניצוחה ובהדרכתה של השלוחה מרת חי' שתחי' גאלדבערג.

אחד מרגעי השיא בלילות הסדר היו, כאשר הילדים והילדות חניכי המפעלים החינוכיים של השלוחים, בית הספר היהודי וה'היברו סקול' נעמדו לשיר בעוז ובחדווה את 'מה נשתנה' בכמה שפות.

לקראת החג האחרון, התקבלו פניות ממלונות שונים, שם נפשו קבוצות מאורגנות של יהודים, לתפילות שיעורים והווי יהודי של חג.

השליח דאג לכל זה ופיזר את הצוות בנקודות השונות, ואף השתתף בעצמו ב'סעודת משיח' גדולה שנערכה במלון 'פיירמונט מאיקובה'. הנהלת המלון פנתה אליו בבקשה רשמית להיות חלק מהתוכנית עבור האורחים היהודים. מאות תיירים ששהו שם לרגל החג, היו נרגשים ויצאו מכליהם, למראה הרב שבא לחגוג אתם את סיום החג, והאווירה הייתה מעוררת במיוחד.

מי שסייעו רבות לשלוחים, היו ר' לוי יצחק ורעייתו גאלדבערג שהגיעו למקום לכבוד החג, וכן התלמידים השלוחים, שלוחי המרכז לענייני חינוך במסגרת פרוייקט הענק של 'מרכז שליחות'.

השלוחים מבקשים להודות לר' משה קוטלארסקי, לאחיו ר' מענדל קוטלרסקי, ולר' שניאור נג'ר שיחיו.

כמו כן, הם מודים נרגשות לר' משה קוטלרסקי על העזרה המיוחדת שנשלחה בשנה זו לבתי חב"ד רבים מ'קרן השלוחים' ומ'קרן יום טוב' לעזרת שלוחי הרבי בכל רחבי תבל.

ד' באייר תשע"ב