ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
הילדים בכינוס הגדול
הילדים בכינוס הגדול צילום: ישראל ברדוגו
כפר-חב"ד: כ-1,100 ילדים וילדות ב"ראלי פסח"

כ-1,100 ילדים וילדות חיילי צבאות השם ובנות בת מלך בגלאי 4-14, תושבי כפר חב"ד והסביבה, השתתפו ב"ראלי פסח" ענק שהתקיים בבית הכנסת 'בית מנחם' ● בפנים: גלריית ענק מרהיבה
כתב שטורעם

את החסות לאירוע נתן ר' אבי מלכה אירועים. הראלי אורגן על ידי המשפיע של התלמוד תורה בכפר חב"ד ר' מנחם מענדל אלפרוביץ ונוהל ע"י הת' מענדל אייזנבאך. את האירוע הנחה בטוב טעם הרב מנחם מנדל רוט משפיע בתות"ל ביתר-עלית.

במהלך האירוע הודגש על שלושת הדברים שהרבי עורר לעשות בכינוס ילדי ישראל:

'תורה' - את '12 הפסוקים' שהרבי בחר אמרו ששה ילדים וששה ילדות. הרב מרדכי שמואל אשכנזי רבו של כפר חב"ד דיבר על מהות החג. כמו כן המנחה עורר את הילדים בחשיבותם של מנהגי ישראל.

'תפילה' - את הפרק של הרבי אמר משפיע הת"ת בכפר חב"ד, הרב מ"מ אלפרוביץ.

'צדקה' - חולקו מטבעות לצדקה ובמקום הילדים נתנו צדקה.

הוקרן קטעים מפסח אצל הרבי מתוך התוכניות של חברת המדיה החבדי"ת JEM וקטע מעובד מהסרט "השתקפות". כמו כן הילדים שרו מנגוני הפסח בליוו הנגן הת' יענקי טרבניק שליוה את מהלך הראלי.

התוכנית המרכזית הייתה הצגה מיוחדת "אבן הברקת" של חברת 'תיאטרון נקודה טובה'.

בהגרלות שנערכו זכו בסט שולחן ערוך אדמו"ר הזקן. אצל הבנות סכום כסף לקניה בחנות התכשיטים שיינדי. אצל הבנים הוגרלו אופנים תרומתו של ר' אבי מלכה, שהחליט במהלך האירוע נוסף על החסות גם לתרום אופנים בשל הצלחת הראלי וכמות הילדים שהשתתפו.

האירוע התקיים במסגרת בית חב"ד הפועל בת"ת, בתפעול הנמרץ של הילדים גרשון פינסקי וחזקי מלכה ובסיוע ועד כפר חב"ד בראשות הרה"ח בנימין ליפשיץ.

תודות לר' אהרן כהן. גב' יהודית פייגין עם המדריכות בנות בת-מלך. לגבאי בית מנחם ר' יוסף אבוהב. לר' דניאל אורנשטיין עם ההגברה והציוד, להחפץ בעילום שמו ולכל מי שסייע.

כ"ג בניסן תשע"ב