ב"ה יום שני, י"ז מנחם-אב תשפ"א | 26.07.21
השחקן יניב גרין מניח תפילין עם הרב גערליצקי
השחקן יניב גרין מניח תפילין עם הרב גערליצקי צילום: מאיר דהן
'חלקה', כדורסל ו-20 תהלוכות

20 תהלוכות התקיימו בתל אביב: האירוע המרכזי התקיים במרכז העיר. שחקני מכבי ת"א התארחו, והרב גערליצקי ערך 'חלקה' (בארץ)
י' רענן

העיר "ללא הפסקה" תל אביב, חגגה היום את ל"ג בעומר ב-20 תהלוכות ססגוניות וכינוסי אחדות בהשתתפות אלפי ילדים והוריהם. האירועים אורגנו על-ידי מרכז חב"ד בתל-אביב, בראשותו של השליח הראשי של הרבי מליובאוויטש לעיר, הרב יוסף גערליצקי, ועל-ידי סניפיו, בתי-חב"ד בכל השכונות בעיר, בשיתוף אגף רבעים ושכונות של עיריית תל אביב.
 
האירוע המרכזי התקיים ב"גן מאיר" שבמרכז העיר, מאות ילדים והוריהם גדשו את הגן, בו נערך "הפנינג" שכלל מתקני משחקים ותחרויות, ופעילויות יצירה חינוכיות. הרב יצחק ביר מפעילי המרכז והשחקן זבולון מושיאשווילי ("ששי" מהסדרה 'שמש') שהנחו את החגיגה, סיפרו לילדים את סיפורי ל"ג בעומר, ובדרכם המצחיקה והמיוחדת הסבירו לילדים את תוכנו של היום, ואת המסר של "ואהבת לרעך כמוך" המוטו של ל"ג בעומר, חג האחדות.

איציק הליצן בהופעה משעשעת שילב בהופעתו פסוקים מתוך 12 הפסוקים אותם הנחיל הרבי לילדי ישראל. גם מילות הקסם בהם נוהגים הקוסמים להשתמש בהופעותיהם, שונו לסיסמא המפורסמת לפיה נערכים כל התהלוכות בעולם "יחד כל ילדי ישראל".

הרב גערליצקי,  שעלה לבמה לברך הפתיע את המשתתפים בהזמינו לבמה ילד תל אביבי שטרם ערך תספורת ולקול תשואות ערך לו "חלקה" וגזז את שערותיו. לאחר מכן פנה הרב גערליצקי אל הילדים, ועודד אותם להיות גאים ביהדותם, ולהמשיך את האחדות הנפלאה ששררה בכינוס לחיי היום-יום.

קבוצת הכדורסל "מכבי תל אביב" לקחה זו השנה השנייה חלק בכינוס, ושיגרה לאירוע את השחקנים יניב גרין ושרון ששון. יניב גרין שחוגג יום הולדת בל"ג בעומר הניח תפילין יחד עם הרב גערליצקי וקרא יחד עם הילדים את הפסוק שמע ישראל. לאחר מכן העניקו השחקנים כדור-סל חתום ע"י שחקני הקבוצה לאחד הילדים שזכה בגורל.

בסיום האירוע צעדו הילדים בתהלוכה ססגונית ומרשימה, כשבידיהם שלטים בעלי מסר יהודי וחינוכי, כשהם שרים שירי ל"ג בעומר במלוא גרונם. בראש התהלוכה צעדו מתופפי צבאות השם שנתנו מופע מרהיב עם התופים והמצלתיים.

כאמור, התקיימו בתל-אביב תהלוכות וכינוסים נוספים לכבוד ל"ג בעומר, בהם השתתפו אלפי ילדים. את הכינוסים והתהלוכות אירגנו סניפי מרכז חב"ד בשכונות תל-אביב-יפו: בקרית שלום ושפירא ע"י הרב חנניה לביוב. בנווה אליעזר, ע"י הרב מנחם מענדל כהן, בכיכר המדינה, ע"י הרב יוסף יצחק פיקרסקי, בנחלת יצחק, ע"י הרב אשר גליס. בשכונות הצפוניות – הדר יוסף, רמת אביב ג', נוה שרת, רמת החייל והמשתלה ע"י הרב דוד אושקי. ביד אליהו ע"י הרב ישראל זוהר, בתקווה ע"י הרב אפרים דגן, ביפו ע"י הרב אליהו תמם, בבבלי ע"י הרב שלום גליצנשטיין, ברמת אביב החדשה ובאזורי חן ע"י הרב מנחם מנדל גערליצקי, בכוכב הצפון ע"י הרב שמואל לפקיבקר.

י"ט באייר תשס"ו
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן
 
צילום: מאיר דהן