ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
סנדלר הי"ד על רקע בית הכנסת
סנדלר הי"ד על רקע בית הכנסת צילום: שטורעם
"אני לא עונה למתנגדים, פשוט ממשיך להגיע לחב"ד"

משפחת סנדלר שאביהם יונתן ובניהם גבריאל ואריה הי"ד נרצחו בטבח בטולוז שבצרפת, התגוררה עד לפני כמה חודשים בשכונת קרית-היובל בירושלים ● המשפחה הייתה חלק מהקהילה הוותיקה של בית כנסת "חב"ד גל-עד" שקיימת כבר למעלה מ40 שנה ● ילדיו היו חלק מפעילות צבאות ה' וכאשר הופעל עליו לחץ על ידי המתנגדים לעזוב את בית הכנסת היה משיב: "אני לא עונה להם, אני פשוט ממשיך להגיע"
מערכת שטורעם

משפחת סנדלר שאביהם יונתן ובניהם גבריאל ואריה הי"ד נרצחו בטבח בטולוז שבצרפת, התגוררה עד לפני כמה חודשים בשכונת קרית-היובל בירושלים.

המשפחה הייתה חלק מהקהילה הוותיקה של בית כנסת "חב"ד גל-עד" שקיימת כבר למעלה מ40 שנה.

יונתן ובני ביתו היו משתתפים בכל התפילות והאירועים שהתקיימו בבית-הכנסת, טפח מהשמחה הפנימית שלו התגלתה בל"ג בעומר האחרון בעת שהשתתף בסעודה וההדלקה לכבוד רשב"י שנערכת מידי שנה בחצר בית-הכנסת.

הוא לא היה מוכן "לפספס" אפילו שיחה אחת משיחות הרבי שנאמרות בבית-הכנסת מדי שבת ע"י רב בית-הכנסת הרב אושר.

בנו אריה שגם נרצח עקה"ש, היה משתתף בכל הזדמנות בפעילות "צבאות השם" שמתקיימת בבית-הכנסת.

"אי אפשר לשכוח את הקול המתוק שלו בעת קריאת י"ב הפסוקים, כשאריה (בן 6) היה מגיע עם גבריאל (בן ה3) לבית-הכנסת, הוא היה מופקד לשמור עליו בחצר בית-הכנסת, ראו שהוא ילד עם חוכמה ובגרות, אבל כמו אביו- צנוע ורחוק מהזרקורים", אומרים השלוחים במקום.

גם כאשר "המתנגדים" בשכונה הפעילו על יונתן לחצים אדירים שיפסיק להתפלל בבית-הכנסת "בגלל שזה קשור לחב"ד" הוא המשיך להגיע כרגיל.

הוא היה משיב: "אני לא עונה להם, אני פשוט ממשיך להגיע", תשובה שכל-כך איפיינה אותו כמי שקיים כל ימיו את מאמר חז"ל "אמור מעט ועשה הרבה".

כ"ח באדר תשע"ב