ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
'הפנינג' בצל כוננות המשטרה

מחר יתקיים בקראון הייטס הפנינג ענק לילדי קראון הייטס, בצל כוננות מיוחדת שהכריזה משטרת ניו יורק, לאור החשש מפני חוטף הילדים (ארה"ב)
כתבנו בניו יורק

פעילות ל"ג בעומר בצל כוננות משטרתית: מחר בשעות הבוקר, ל"ג בעומר, יתקיים בקראון הייטס הפנינג ענק לילדי שכונת קראון הייטס והאזור, בצל כוננות מיוחדת שהכריזה משטרת ניו יורק.

לאירוע צפויים להגיע מאות ילדי שכונת קראון הייטס והשכונות הסמוכות, שיגיעו ל'לונה פארק' ענק שיוקם במרכז השכונה, על רחוב קינגסטון, בין שדרת איסטרן פארקווי לרחוב פרזידנט. הלונה פארק, כמו בחג הסוכות, יוקם עם מתקנים רבים ופינת ליטוף של חיות, כאשר המטרה היא לשמח את ילדי השכונה.

משטרת ניו יורק תהיה ערוכה בפריסה מיוחדת לקראת ההפנינג המיוחד, זאת לאור התראות על חוטפי ילדים שמסתובבים באזור ניו יורק. האירוע בו ירוכזו מאות ילדים ברחובות השכונה, מעלה את רף המתח במשטרת ניו יורק לשיאים חדשים, והיא מבקשת לנקוט כבר עתה באמצעי זהירות מיוחדים.

במודעות שפורסמו היום בכל רחבי השכונה, הוזהרו התושבים שלא להחנות את רכביהם ברחוב קינגסטון, בכל המתחם בו יתקיים ה'לונה פארק'. השוטרים שיוצבו מחר משני צידיו של המתחם, לא יאפשרו בשום אופן לרכבים לעבור בו, ויבדקו באופן מיוחד זהויות חשודות.

האירועים שקרו בשבועות האחרונים בניו יורק, ובין היתר גם בקראון הייטס, בהם פעל חוטף ילדים שפיתה ילדים לעלות לכלי רכב, גרמו למשטרה ככל הנראה לנקוט באמצעי הזהירות כלפי רכבים, והתושבים מסרו כי הם מקבלים זאת בהבנה גמורה.

בוועד הקהל אמרו ל'שטורעם' כי כל הגורמים יעשו הכל על מנת להבטיח את האירוע בשלום, לרווחת ילדי השכונה. "ההורים יכולים להיות רגועים ולשלוח את הילדים, המשטרה תהיה פרוסה מחר בתגבור מיוחד", אמרו בשיחה לכתבנו בניו יורק.

כמו כן נמסר כי מוזיאון צבאות ה' ממקד פינות מיוחדות בתערוכה במוצגים לכבוד ל"ג בעומר, והוא יהיה פתוח בימים אלה לציבור הרחב ולילדי השכונה.

מתכוננים לתהלוכה הגדולה

בתוך כך נמסר כי נשלמות ההכנות לקראת ה"פאראד" הגדול של ל"ג בעומר בשכונות בורו פארק בברוקלין ניו-יורק, בו צפויים להשתתף בפעם השלישית רבבות ילדי תשב"ר. בתהלוכה ישתתפו גם מאות מילדי השכונה.

אשתקד באירוע שהתקיים ביום שישי, נטלו חלק קרוב ל-8000 ילדים מכל החוגים והחצרות החסידיות ללא יוצא מן הכלל.

מארגון "צבאות השם – בורו-פארק" בהנהלת הרב אהרון גינזברג נמסר כי השנה אי"ה צפויה השתתפות שיא, זאת בעקבות מסע פרסום רחב היקף שהחל לפני כשבועיים באמצעות משלוח של פרוספקטים מהודרים לכ-30,000 בתי אב בבורו פארק, כאשר לפרוספקט צורפה גלויה מיוחדת למשלוח בחזרה עם שמות בני המשפחה על-מנת להזכיר אותם ביום ל"ג בעומר על ציון רשב"י. בנוסף לכך התקיים מסע פירסום רחב בעיתון המודיע במהדורה האנגלית.

התהלוכה תצעד בליווי להקת מתופפים המורכבת מילדי שכונת בורו פארק לאורך השדרה ה-18 מהרחוב ה-52 לכיוון הפארק הגדול שבין הרחובות ה-57 ל-58 שם יתקיים כינוס האלפים. הילדים ישאו שלטים עם סיסמאות ויודרכו על-ידי תלמידי הישיבה ב-770 וישיבת אוהלי-תורה.

י"ז באייר תשס"ו