ב"ה יום חמישי, כ"ד תמוז תשפ" | 16.07.20
בית המדרש הגדול ריק לגמרי
בית המדרש הגדול ריק לגמרי
שעתיים של מתח הסתיימו באנחת רווחה

את תפילת שחרית של יום שישי חג הגאולה כ"ף כסלו, התפללו החסידים על צידי ה'סביבון' של צבאות השם, או על מעקות ה'סאבוי' ● חפץ חשוד ליד הכניסה הצדדית של 770 גרם לפינוי של בית המדרש כולו ● שדרת איסטרען פארקווי נחסמה לתנועה ● לאחר שעתיים של דאגה, התפשטה אנחת רווחה ● דיווח מיוחד
כתב שטורעם בארה"ב

בפעם השנייה השבוע, נחסמה השדרה המרכזית של קראון הייטס למשך זמן קצר.

בתחילת השבוע דיווחנו על התקרית התמוהה של השריפה בשירותי העזרת נשים, מה שהביא לבהלה, לפינוי, ולזרימה של כוחות כיבוי אש מהאוויר ומהיבשה.

היום, יום שישי בשעה 9:45 הבחין אחד התושבים בתיק חשוד מונח לבדו על השולחן, ליד הכניסה הצדדית, היכן שהרבי היה נכנס מרכבו לכיוון חדרו הק'.

הוא ניגש לתחנת המשטרה הניידת המוצבת דרך קבע בפינת הרחובות קינגסטון ואיסטערן פארקוויי, מול מוזיאון צבאות השם, ודיווח כמתבקש לכוחות השיטור.

לאחר בדיקה ראשונית, הוחלט במטה הפיקוד, לבצע פינוי כללי של 770. ההמונים הוצאו החוצה אחר כבוד, ומנייני השחרית התבצעו ברחובה של עיר. מזג האוויר היה די נוח, והמראה הזכיר לרבים את בוקרו של ערב חג הפסח, כאשר בפנים עסוקים בניקיון ואין אפשרות להיכנס פנימה.

לא רק 770 פונה, גם השדרה הראשית נחסמה, לכל אורכה ורוחבה של שדרת איסטערן פארקוויי בין הרחובות אולבני עד ניו יורק, לא היה אפשר לנסוע, והשוטרים הציבו מחסומים אפילו להולכי רגל, בשני המדרכות של השדרה.

אל תחנת הסאבוי גם לא היה אפשר לרדת, וכמעט ניתנה ההנחייה לרכבות של ברוקלין, שלא לעצור בתחנת קינגסטון. מה שהיה מעכב את היציאה ל'מבצעים' של המוני אנ"ש והתמימים, בערב שבת שלפני חג החנוכה.

לאחר שעתיים של בדיקות על ידי גורמים משטרתיים, ומתח מסויים באוויר כאשר החבלן המשטרתי העטוי כולו בחליפת המעטפת המיוחדת ניגש לתיק השחור, התקבלה בקשר הפקודה "אול קליר" - השטח נקי. והחיים חזרו למסלולם.

 

כ' בכסלו תשע"ב
התיק שהקפיץ את כולם
התיק שהקפיץ את כולם
 
החבלן המשטרתי עושה את דרכו אל החפץ
החבלן המשטרתי עושה את דרכו אל החפץ
 
מתח באוויר
מתח באוויר
 
זה קורה רק פעם בשנה - והיום
זה קורה רק פעם בשנה - והיום
 
השוטרים בודקים את התיק העזוב
השוטרים בודקים את התיק העזוב
 
אין כניסה לבית חיינו
אין כניסה לבית חיינו
 
מאלתרים מקום לתפלת שחרית
מאלתרים מקום לתפלת שחרית